Nädala raamatusoovitus: Kaassõltuvusest vabaks

Nädala raamatusoovitus: Kaassõltuvusest vabaks

• Kas sa usud, et sinu partner on muutnud sinu elu talumatuks?
• Kas sa tajud, et oled oma suhetes sattunud lõksu, millest väljapääsu sa praegu ei näe?
• Kas oled unustanud, mida tähendab võtta enese jaoks aega?
• Kas sulle tundub, et sinu elu täidavad ainult kohustused ja teiste ootustele vastamine? Kui vastasid kasvõi ühele küsimusele jaatavalt, siis haara kätte Melody Beattie raamat „ Kaassõltuvusest vabaks“. 

• Kas sa usud, et sinu partner on muutnud sinu elu talumatuks?
• Kas sa tajud, et oled oma suhetes sattunud lõksu, millest väljapääsu sa praegu ei näe?
• Kas oled unustanud, mida tähendab võtta enese jaoks aega?
• Kas sulle tundub, et sinu elu täidavad ainult kohustused ja teiste ootustele vastamine?

Kui vastasid kasvõi ühele küsimusele jaatavalt, siis haara kätte Melody Beattie raamat „ Kaassõltuvusest vabaks“. 

See on raamat, mis õpetab märkama, kus me end ei väärtusta ja millal surume maha oma tegelikud tunded ja vajadused. Autori mõistev suhtumine ning selged juhtnöörid, kuidas neid olukordi lahendada, muudavad raamatu hinnaliseks abiliseks kaassõltuvuslikest käitumismustritest vabanemisel.

Raamat sisaldab rohkesti lugusid tõsielust, meenutusi, harjutusi ja teste.  See on raamat inimestele, kes on kaaskannatajad suhetes, kus partneri näol on tegu seksi- või alkoholisõltlasega, kus tegu on kontrolliva lapsevanemaga või kontrolli alt välja läinud lastega. Enamus meist on suuremal või vähemal määral kaassõltuvuses, vaid meie teadlikkus on  erinev.

Üks paljudest lugudest on Marlyssi ületunnistus:
Marlyss on neljakümnendates naine, kes võiks olla päris kena, kui ta enda eest hoolitseks. Kahjuks pole tal selleks aega oma viie lapse ja alkoholisõltuvuses mehe kõrvalt. Tema elu eesmärk on nad õnnelikuks teha, loomulikult see tal ei õnnestus ja tekitab aina rohkem probleeme. Ta on pahane, et ta pingutusi ei hinnata ning samal ajal on pere tige tema peale. Marlyss seksib oma mehega siis, kui mees seda tahab, sõltumata sellest, kas ta ise sea soovib. Ta kulutab suure osa pere rahast lastele, sest usub, et lapsed peavad saama neid asju, et olla õnnelikumad. Ta on selle pere hing- nii autojuht, kokk, koristaja, ettelugeja, hoolitseja- aga tema heaks ei tee keegi kunagi midagi. Enamasti ei öelda talle isegi „aitäh“. Marlyss pole sugugi rahul, et ta peab kogu aeg andma saamata midagi vastu. „ Kui ma ei tee, mida mult palutakse, siis tunnen end süüdi,“ ütleb ta, ja põhjendab seda oma ettekujutusega, milline peab olema ideaalne pereema ja hea abikaasa. „ Tõtt öelda organiseerin ma kogu on päeva ja prioriteedid süütunde ümber.“
Kas lõputu vastutahtmist teiste eest hoolitsemine, selle eest midagi vastu saamata, tähendab, et Marlyss on hea naine ja ema? Või tähendab see, et ta on kaassõltlane?

Teisi saab õnnelikuks teha ikka vaid sel viisil, et tuleb kõigepealt ise õnnelik olla. Paljud inimesed seda ei oska, aga õnneks on võimalik peaaegu kõike õppida.

Buduaar kingib ära kaks Pilgrimi kirjastatud „ Kaassõltuvusest vabaks“ raamatut. Lisa kommentaariks, miks peaksime raamatu just sulle  kinkima, lisa oma kontaktandmed ja võid saada kingiks raamatu.