Naiste harjumused, mis tekitavad meestele stressi

Naiste harjumused, mis tekitavad meestele stressi

Kas põhjustad oma kallimale enda teadmata halle juukseid? Cosmopolitan koostas nimekirja naiste põhilisematest harjumustest, mis meestele stressi tekitavad.

Kas põhjustad oma kallimale enda teadmata halle juukseid? Cosmo-politan koostas nimekirja naiste põhilisematest harjumustest, mis meestele stressi tekitavad.

Viha pidamine

Inimesed, kelle partnerid saavad riidudest kergemini üle, on oma suhtega rohkem rahul. See selgus psühholoogiaalases ajakirjas avaldatud uuringust. Kui kallim tõstatab aina uuesti ja uuesti esile vanu asju, on suhte teine osapool õnnetu, kuigi näiliselt peaks riid ammu lahendatud olema.

Ultimaatiumi esitamine

Baylori ülikooli teadlased avastasid, et kui partner üritab riiu ajal kasutada võimu, võtab teine pool seda ohumärgina. See aga tekitab suurt stressi. Ultimaatiumi esitamine on klassikaline näide kooselus domineerimisest. Tee seda/ ära tee seda, või ma jätan Su maha. Selline käitumine paneb partneri tundma nõrkust ja raevu.

Ignoreerimine

Samast uuringust selgus ka see, mida teab pea igaüks meist. Kui partner käitub kauge ja külmana, tunneb teine ennast halvasti. Ignoreerimise all kannatav suhte osapool tunneb ennast tühisena, mis on üheks stressifaktoriks.

Mitte rääkimine

Mehed on selles suhtes haavatavamaks pooleks, väidab Wake Foresti ülikoolis läbiviidud uuring. See on teadlaste sõnul tingitud sellest, et naised maandavad sageli oma tundeid sõpradega rääkides. Meestele on tihtipeale oma kallim ainus oluline suhtluspartner, kellega saab rääkida eraelu puudutavatel teemadel. Kui naine ei suhtle mehega, ei pruugi viimasel olla kedagi, kellega oma tundeid jagada.

Vahemaa hoidmine

Ajakirjas Psychological Science avaldatud uuring väidab, et suhe on nõrgal jääl, kui partnerid ei ole suhtele sama pühendunud. Kui alles kohtamas käimise perioodil tekstisõnumile kohe ei vastata, võid teise huvi sedasi vaid tõsta. Pikemas suhtes tõstab pidev vahemaa hoidmine aga stressi lakke.

 

Anneli Allikas-Parv