Noorelt kokku

Teismeliseiga on tormiline ja huvitav – tärkav seksuaalsus paneb maailmale teistmoodi vaatama, teisiti suhtuma. Paljudel inimestel on tekkinud kindel suhe juba kooliajal, vahel isegi kohe suguküpsuse saabumisel.

Kadi Jüriado
kadi@buduaar.ee

Teismeliseiga on tormiline ja huvitav – tärkav seksuaalsus paneb maailmale teistmoodi vaatama, teisiti suhtuma. Paljudel inimestel on tekkinud kindel suhe juba kooliajal, vahel isegi kohe suguküpsuse saabumisel. Tänapäeval ei imesta enam keegi selle üle, kui 13-aastane elab koos  mitte oma vanemate, vaid partneriga, kui enne täisealiseks saamist abiellutakse või kasvatatakse lapsi.

Kas aga suhe, mida väga noorelt alustatakse, ka kestab?


Räägitakse, et esimene suhe ei kesta kuigi kaua, kuna inimesed on liiga noored ning identiteeditunne ja maailmapilt ei ole veel välja kujunenud.

Enamik inimestest, kes on noorelt koos elama hakanud ning mingil hetkel lahku läinud, ei usu esimeste ja noorelt kogetud suhete püsivusse. N: Mart, kes 17-aastaselt ühe kindla tüdrukuga koos oli, ütleb, et selliste suhete kestvus ei ole tema jaoks reaalne, kuna 20ndate alguses, pärast kooli lõpetamist, inimeste maailmapilt avardub. â