Olemees.ee kirjutab: Muuda rutiin romantikaks

\"imageManager_149210\"Olenemata sellest, kas oled olnud abielus kolm kuud või kolm aastat, oled sa ümbritsetud võimalusest sattuda rutiini, mis ohustab sinu suhet. Siin on võimalused, kuidas muuta rutiin romantikaks.

\"imageManager_149210\"Olenemata sellest, kas oled olnud abielus kolm kuud või kolm aastat, oled sa ümbritsetud võimalusest sattuda rutiini, mis ohustab sinu suhet. Siin on võimalused, kuidas muuta rutiin romantikaks.


Televiisori vaatamine õhtusöögi ajal


Miks on see halb: Koos õhtustamine pakub väärtusliku võimaluse oma partneriga aega veeta. Televiisori sisse lülitamine haarab sinu tähelepanu ja välistab võimaluse luua side.
Kuidas lõpetada: Planeeri igal õhtul 30 – 45 minutit nö. silmast-silma jutuajamist lülitades selleks ajaks televiisori välja. See näitab sinu kallimale, et väljaspool tööaega oled pühendunud oma kodule ja perekonnale. Sellel ajal ära vasta telefonikõnedele ning jäta õllepudel teise tuppa. Juba paari päeva möödudes tunnete suuremat lähedust.

 

Liiga pikka aega seksita


Miks on see halb: Kui vahekordade arvukus võrreldes varasema ajaga tunduvalt kahaneb, siis sinu keha ja aju harjuvad vähenenud intiimsusega. Selle tulemusena kulub veelgi enam aega ja väheneb soov, et võita tagasi teie-vaheline lähedus.
Kuidas lõpetada: Ära viivita päevagi oodates mingit erilist tunnet või hetke. Sa hakkad intiimset lähedust, seksi aina rohkem ja tihedamini soovima.

 

Terve tööpäeva vältel oma kallimaga mitte rääkimine

Miks on see halb: Te kasvate emotsionaalselt lahku selliste alateadlike tunnete tulemusena nagu mõte, et partner ei mõtle sulle terve päeva jooksul.
Kuidas lõpetada: Algata päevast sidet näiteks saates kiire „kuidas sinu päev läheb?” e-mailiga. Ja pinguta, et teha talle midagi ilusat iga päev (osta tema lemmik magustoitu, helista poest et uurida, kas ta vajab midagi). See näitab partneri vajadustega arvestamist.

 

Te ei märka üksteist

Miks on see halb: Te kaugenete üksteisest.
Kuidas lõpetada: Pinguta väikeste asjade nimel nagu suudeldes teda lahkudes, vaadates talle silma rääkimise ajal, ütelge üksteisele sageli meelitusi ja komplimente. Kas sulle tundub, et ta ei kuule sind rääkimas (hmm! tema lemmiksaate ajal)? Ära ürita siis alustada vestlust, kui ta on süvenenud TV vaatamisele. Kui see on aga tähtis, lülita hääl välja; vastasel juhul jäta vestlus õhtusöögi ajaks või kui te magamistuppa lähete, kus teid ei segata.

 

Mitte tülitsemine

Miks on see halb: Lahkhelid on abielus positiivsel kohal, kuna sellisel teel väljendate oma individuaalsust. Kui räägite probleemidest siis,  on neid ka lihtsam lahendada. Vastasel juhul need süvenevad ja siis on lahendust palju raskem leida.
Kuidas lõpetada: Räägi oma partnerile mis sind vaevab viisil, mis väljendab sinu imetlust ja austust teie tunnete ja mõtete suhtes. Nagu „mul on väga valus kui……" Ma loodan, et me suudame koos välja mõelda viisi, kuidas selle olukorraga toime tulla.” See muudab pingelise vestluse tooni armastavaks ja rahulikuks, kuid te mõlemad peate pingutama, et see nii ka jääks.

 

Käies väljas rohkem sõpradega kui oma abikaasaga

Miks on see halb: Jätab kallimale mulje, et sõbrad on rohkem sinu aja väärilised.
Kuidas lõpetada: Planeeri õhtud väljas oma semudega mõnikord kuus, kuid kindlasti teavita sellest oma kaasat. On oluline omada selliseid suhteid niikaua, kui need ei ole sinu kaasale pühendatava aja arvelt. Ja on muidugi parem, kui sinu kallis tunneb ja usaldab neid inimesi, nii et tal oleks vähem vaja muretseda.

 

Olete liiga lähedased

Miks on see halb: Kui sa arvad, et sügamine, nokkimine, röhitsemine või peeretamine on naljakas ja armas, siis see võib muutuda vastupidiseks ja ületada piiri. Sa võib küll teie lähedusele kaasa aidata, kuid sellel peaks olema piir. Vastasel juhul sa jätad endast oma partnerile ebaseksika ja matsi mulje.
Kuidas lõpetada: Pane paika uus reegel – kui sa ei tee seda oma töökaaslaste ees, ära tee seda ka oma kallima ees. Et hoiduda selle eest ütle: „Ma tean, et me oleme lähedased ja võime jagada kõike, kuid ma tõesti hindaksin väga, kui sa lahkuksi toast, kui sa teed seda. See ei ole kuigi seksikas ja ma ei taha, et miski muudaks sind minu jaoks vähem seksikaks.”

 

Oma vanematega või abikaasapoolsete sugulastega liiga paljust rääkimine

Miks on see halb: See näitab sinu lojaalsuse puudumist. Sinu vanemad ei tohiks teada midagi, mida sinu abikaasa ei tea. Ja nad ei tohiks teada midagi, mida ta ei soovi, et nad teaksid.
Kuidas lõpetada: Ole lojaalne oma abikaasale isegi siis, kui teda ei ole hetkel sinuga. Kui on midagi, mida sa tema kuuldes ei ütleks, ära ütle seda üldse. Ja sa oota temalt sama.


www.olemees.ee