Probleemid magamistoas

Seks on armastuse füüsiline väljendus. Ideaalis kirglik, lähedane, ühendav ja ülendav. Tegelikkuses tihti pingete mahalaadimis- ja mõnuakt. Sügavam ja armastavam tähendus kipub mõnikord sootuks kaduma minema. Miks see nii on?

Katrin Niit

katrin@buduaar.ee

Probleemid magamistoas
 
Seks on armastuse füüsiline väljendus. Ideaalis kirglik, lähedane, ühendav ja ülendav. Tegelikkuses tihti pingete mahalaadimis- ja mõnuakt. Sügavam ja armastavam tähendus kipub mõnikord sootuks kaduma minema. Miks see nii on?
 
Kui sul on tekkinud seksuaalprobleemid, mida suhte alguses ei olnud, siis pole tõenäoliselt tegelik probleem seksis.
90% seksuaalprobleemidest ei ole seotud seksuaalsusega, vaid emotsionaalsete tõketega, mida me oma partneri ja enda vahele seame. Seksuaalprobleemide kaudu avaldub miski sügavam, näiteks allaneelatud viha, pettumus, usaldamatus, lahendamata konfliktid.
Me toome kaasa voodisse erinevaid probleeme töölt, lõunalauast, köögist, endistelt meestelt ja naistelt, teismeliseeast, esimeselt mühakalt kallimalt, ettekujutustest ja kuuldustest, milline peaks olema hea naine või hea mees voodis, naistekaartiklist korduvate ja täiuslike orgasmide kohta jne.
Mida lähedasem oled oma partneriga, seda rohkem väljendamata ja allasurutud tundeid tuleb sinu sisimast pinnale. Ja kui need aja jooksul väljendusvabadust ja lahendust ei leia, siis sellistes tingimustes kipub ka kirg kaduma minema, mõnel juhul lakkab paaride seksuaalelu sootuks. Või otsitakse muid alternatiive – väliseid erguteid – fantaasiad, vibraator või isegi teine partner (loe: armuke). Kuid need välised ergutid vähendavad veelgi võimet erutuda oma partnerist ja toovad rohkem kahju kui kasu.
 
On veel mõned põhjused, miks seks ei näi klappivat.
 
Seks valedel põhjustel
Kas oled seksinud alljärgnevatel põhjustel?
Kartsin ei öelda; polnud muud targemat teha; oli vaba päev; lapsed olid just magama jäänud; tahtsin orgasmi saada; et last saada; koht oli võõras ja põnev; et pärast riidu suhet siluda; olin purjus; tõestamaks, et olen sama hea kui tema ekskallim; vanade aegade mälestuseks; et teda premeerida; et tuju tõsta; uudishimust; et hüvasti öelda; et magama saada; et süütusest lahti saada, et kedagi kontrollida; et partner mujalt ei otsiks jne.
 
See loetelu peaks olema piisav, et aru saada, miks paljude inimeste elus jätab enamik sekusaalkogemusi soovida – nad seksivad valedel põhjustel. Kui seksid hirmust, et mees võib teise juurde minna või ei taha „ei“ öelda, siis ei ole see tõesti emotsionaalne ega rahuldav seksuaalkogemus.
Mõned paarid seksivad ka selleks, et mitte oma suhtest rääkida. Olla füüsiliselt alasti on lihtsam kui emotsionaalselt alasti. Täiustades oma seksitehnikat, loodetakse, et see lahendab ka muud probleemid. Kahjuks see vaid varjab tõelist probleemi.
Tihti paarid ületähtsustavad ka orgasmi. Orgasmi peetakse eesmärgiks omaette ja selle mittesaavutamisel arvatake vahekord läbikukkunuks. Koosoldud romantilised hetked muutuvad justkui tähtsusetuks, kui selle kulminatsiooniks ei ole orgasm. Just mehed kipuvad sellesse seksuaalsesse lõksu  langema – tunnevad end läbikukkununa, kui ei suuda naist orgasmini viia.
Kuid mis see orgasm on? Kehasse kogunenud seksuaalenergia vabanemine. Viiesekundiline energiaplahvatus.
Loomulikult on see suurepärane, kuid ei peaks olema eesmärk omaette. Seksi eesmärgiks peaks olema eelkõige armastuse jagamine ja väljendamine. See võib toimuda kas orgasmiga või ilma.
 
Õiged põhjused seksiks
Suurimat õnnetunnet nii sisemiselt kui väliselt toob armastuse jagamine. Seks on imeline moodus näidata oma armastust. Iga armastamishetk võib pakkuda suurt õnnetunnet, kui sa jagad armastust oma partneriga ja ütled seda ka välja.
Kui seksime selleks, et jagada armastust, mitte lihtsalt seksi pärast, siis seksime lõppkokkuvõttes rohkem.
Kui järgmine kord seksid, küsi endalt, miks sa seda teed. Kas seepärast, et kallim võib helistada ekssõbrannale, või kuna on juba alustatud, võib ka lõpuni minna.
 
Seksuaalprobleemide lahendus
Enamik seksuaalprobleemide lahendusi peitub oskuses hoida oma süda partnerile avatuna, siirana ja armastavana. Kirglik suhe eeldab oskust oma partneriga kogu aeg armastust jagada, mitte oodata voodisseminekuni.
 
Seks on suurepärane baromeeter näitamaks, mis seisus su suhe on ja millal see rohkem tähelepanu vajab. Kui seks on hea ja kirglik, on su suhe korras. Kui kirg näib kaduvat, siis on see ohumärk, et teie vahel on midagi, mis lahti rääkimata. See võib olla seotud teie kahega või hoopis varases minevikus juhtunuga. Kui tõelised probleemid üles leida ja partneriga koos neid lahendada, siis vähenevad ja kaovad ka „seksuaalprobleemid“.
 
Et kirg ei kaoks
–       Jaga armastust ka väljaspool voodit – suudlused, kallistused, romantilised hetked, komplimendid.
      Ütle partnerile, mis sulle meeldib ja mis mitte; räägi talle, mida sa kardad ja mis tabab seksides sinu puhul kümnesse.
       Pööra partnerile oma täielik tähelepanu – alati leiad temas midagi uut ja huvitavat. Tõeline tähelepanelikkus aitab meeles püsida sellel, miks sa temasse armusid.
        Planeeri aega armastuse jaoks! See ei tähenda planeeritud seksi, vaid võimalust selle toimumiseks või lihtsalt aega  kahekesi olemiseks ja teineteise nautimiseks.
        Tunnusta oma partnerit alati, kui ta teeb midagi, mis sulle meeldib!
      Ole voodis spontaanne ja mänguline. Häälitse, oiga, mõnule jne. Ära karda näida naljakas.
       Ära unusta peamist – seks on parim ja kirglikum, kui sa jagad armastust juba enne voodisse minekut. Armastuse peamine allikas on süda. Kui oled armsamale avatud ja teie vahel pole emotsionaalseid tõkkeid, siis jagadki armastust. Parim seksuaaltehnika on kogu südamest armastada ja olla armastatud.