See üks asi on pikaaegse ja õnneliku suhte peamine alustala

See üks asi on pikaaegse ja õnneliku suhte peamine alustala

Arvestades, et umbes pooled abielud lahutatakse ning 95% kaasaegsetest Euroopa inimestest ei jää igavesti kokku oma esimese armastusega, tundub õnneliku kooselu põhjuste väljaselgitamine täiesti lootusetu olema, sest vaevalt kõik lahkuminekud samal põhjusel aset leiavad. Ometi on üks Ameerika psühholoog John Gottman selle saladuse lahti kodeerinud ja teab kindlalt väita, mis on õnneliku pikaaegse kooselu saladus. Selleks on headus.  

Arvestades, et umbes pooled abielud lahutatakse ning 95% kaasaegsetest Euroopa inimestest ei jää igavesti  kokku oma esimese armastusega, tundub õnneliku kooselu põhjuste väljaselgitamine täiesti lootusetu olema, sest vaevalt kõik lahkuminekud samal põhjusel aset leiavad. Ometi on üks Ameerika psühholoog John Gottman selle saladuse lahti kodeerinud ja teab kindlalt väita, mis on õnneliku pikaaegse kooselu saladus. Selleks on headus.

Headus kõlab esmapilgul väga lihtsalt, aga lihtsad asjad suhetes ongi need, mis suhte toimiva panevad ja inimesed õnnelikuks teevad. Igapäevaelus ja ööpäevaringselt tuleb selleks päris palju vaeva näha, et kogu aeg oma kaaslase vastu hea olla. Eriti, kui on juba läbitud esimene armumise etapp. Psühholoog Ty Tashiro väidab, et kümnest abielust ja kooselust vaid kolm on õnnelikud. Tema meelest on põhjus sama – partnerid pole head ja hoolitsevad teineteise vastu. Mida rohkem on vastastikuseid käskimisi ja palumisi, seda suurem on tõenäosus, et suhe hakkab lagunema. Headus suhtes paneb inimesi loomulikult tegema asju, mida halvastitoimivas suhtes tuleb paluda või käskida.

Buduaar.ee