Sinu mees ja naised: kas ta flirdib või on sõbralik?

Sinu mees ja naised: kas ta flirdib või on sõbralik?

Sa lähed korraks tualetti ning juba on mingi seksikas blondiin tema külje alla ujunud ja nad suhtlevad elavalt mingil teemal. Kas ta kasutas võimalust, mil sind ei olnud, et sellele naisele läheneda? Või on see hoopis tema vana tuttav? Või äkki sattus ta lihtsalt paar sõna vahetama tundmatu neiuga, kes temalt abi palus ning selle taga pole midagi kahtlast? Kui sa ei tea õiget vastust, siis uuri välja, sest vaid nii on võimalik end põhjendamata armukadedusest päästa.

Sa lähed korraks tualetti ning juba on mingi seksikas blondiin tema külje alla ujunud ja nad suhtlevad elavalt mingil teemal. Kas ta kasutas võimalust, mil sind ei olnud, et sellele naisele läheneda? Või on see hoopis tema vana tuttav? Või äkki sattus ta lihtsalt paar sõna vahetama tundmatu neiuga, kes temalt abi palus ning selle taga pole midagi kahtlast? Kui sa ei tea õiget vastust, siis uuri välja, sest vaid nii on võimalik end põhjendamata armukadedusest päästa.

Loomulikult on suur vahe flirtimisel ja flirtimisel, kas eesmärk on lihtsalt sõbralik ja viisakas olla, või vastupidiselt keegi rajalt maha võtta.
Flirtijad jagunevad kaheks: sõbralik flirtija ja lantija. Kui su mees on sõbralik flirtija, siis pole põhjust muretseda, sest ta suhtleb teiste naistega, sest on lihtsalt sõbralik. Kui sa seda aktsepteerid ja probleeme ei tekita, võid seda ühel hetkel oma mehe juures isegi hindama hakata – ju ta saab hästi läbi ka sinu sõbrannadega. Kui aga on näha, et ta ootab ka vastu komplimente, siis on see esimene märk, et ta võib olla lantija.
Lantijad, see teine seltskond flirtijaid, on hoopis teisest puust. Nemad otsivad seiklust, või mine tea, äkki isegi uut kaaslast. Pigem siiski seiklust, sest kaaslane on neil tihti kodus olemas ja selle vastu pole neil midagi. Nendele on omane see, et peol olles ei saa ta vastata sinu kõnedele ning sul pole mingit õigust uurida, kus ta täpselt käis ja kellega koos oli. No ja isegi kui sa küsid seda, siis üldjuhul ei suuda ta seda kõike mäletada.
Mida siis teha mehega, kes on taltsutamatu flirtija. Kas jätta maha?

Piret (31): Minu mehel on vähemalt sada sõbrannat. Alguses ajas see mind marru, tegi ebakindlaks ja närviliseks. “Hei, kas täna Bonboni tuled?” võis leida SMSi tema telefonist reede õhtul. Suhte alguses tegi see mind niivõrd ebakindlaks, et kaalusin mitmel korral suhte lõpetada. Aga peagi sain aru, et need naised ongi lihtsalt sõbrannad, paljudest neist on tänaseks saanud ka minu sõbrannad, ja need ülejäänud, kes võib-olla sõbrustasid mu mehega lootuses, et sealt tuleb midagi enamat, on kõik ära kadunud, sest nad näevad, et mu mehel on naine olemas. Tähtis ei ole, mitu sõbrannat su mehel on või palju ta flirdib. Tähtis on see, kuidas ja kas ta oskab sind panna tundma seda, et sa oled tema ainus armastus ja ainus naine, kellega ta magab. Usaldus on selle alus. Mul pole midagi selle vastu, kui mu mees flirdib – see on omamoodi isegi lõbus. Pealegi, reeglid peavad suhtes ühesugused olema – ka mina tahan ju teiste meestega mõnikord flirtida. Aga me mõlemad teame, et need flirdid ei vii mitte kuhugi, teinekord isegi naerame koos sõnumeid, mis pärast pidu vastassoo esindajatelt tulevad. Me usaldame teineteist täielikult.

Kuidas aru saada, kas sinu mees on lantija?
Vastus on lihtne. LOE SIGNAALE!
* Kas tema alustab alati suhtlemist ja kontaktiotsimist teiste naistega? Või vastab ta tema poole pöördunud naistele viisakusest?
* Kas ta kohmetub ja muutub teistsuguseks, kui sina kõrvale astud? Või jätkab vabalt suhtlemist selle naisega ja tutvustab sullegi teda?
*Kas tema SMSid, e-kirjad ja telefonikõned on sinu eest varjatud? Ja mis ta selle põhjuseks toob? Et on salapolitsei agent ja kirjutas töö juures alla lepingule, et kõik info on pereliikmete eest salastatud? Muud head põhjust seal küll olla ei saa!
* Meenuta minevikku. Kuidas ta sulle lähenes. Kas see, kuidas ta nende teiste neidudega suhtleb, meenutab sulle teie esimest kohtumist, mis lõppes telefoninumbri andmisega ja millele järgnes romantiline õhtusöök? Kas ta oli siis suhtes või vaba? Kuigi mehed on targad, on nad siiski laisad. Nad kipuvad vägagi kopeerima iseennast ja oma käitumist. Seda enam, kui need taktikad on ennast minevikus õigustanud.

Kristelle (26): “Usalda oma vaistu!”
Kui oled oma kallimaga koos olnud aastaid, siis tunned ja tead teda – sa oskad tõlgendada tema märkidekeelt ja puudutusi, naeratust ja sõnu. Ma olin mehega koos kolm aastat, teadsin täpselt, millised on tema piirid. Ühel õhtul, kui olime väljas ja olin hetkeks oma sõbrannaga juttu ajama jäänud, nägin oma meest mingi neiukesega vestlemas. Ta puudutas vesteldes tema käsivart. See oli midagi, mida ta tavaliselt naistega ei tee – ta ei otsi füüsilist kontakti. Kes mu meest ei tunne, ütleksid, et selles pole midagi kahtlast. Ka mees ütles, et see oli vana klassiõde. Ma ei hakanud asja uurima, sest ei tahtnud jätta talle armukadeda muljet. Aga minu vaist ei petnud mind. Kolm kuud hiljem tunnistas ta, et tal on selle neiuga suhe.

Enne kui lendad mehele peale ja teda korrale kutsud või skandaali teed, mõtle veel kord hästi rahulikult järele, kas su mees on lihtsalt sõbralik flirtija või totaalne lantija ning mis on konkreetselt need asjad, mis sind meeletult häirivad ja armukadedaks teevad. Sa ei saa eeldada, et iga naine, kes sinu mehele viie meetri raadiusse läheneb, on kohe konkurent, ning iga naine, kellega su mees räägib, on sinu mehe järgmine armuke. Aga kui sa tunned korduvalt, et su mehe käitumine alavääristab sind ja paneb sind tundma ebamugavalt, siis tuleb asi ära lahendada.

Räägi temaga!
Kõige suurem taktikaline viga, mida sa teha saad, on ta kohe kõrvale kutsuda ja asja lahendama asuda. Üldjuhul lõpeb see tüliga, sest ükski mees ei taha, et teda piinlikku olukorda pannakse või veel vähem, teiste ees kamandama hakatakse. Sinu skandaalitsemine paneb su mehe kindlasti ebamugavust tundma, seda enam, kui selgub, et veetlev vestluskaaslane on ta täditütar, kolleeg või sõbra naine. Las ta räägib oma jutud lõpuni, see viis minutit ei muuda enam midagi ja tuleb sulle pigem kasuks, sest kui sinu mees on tõepoolest lantija, siis pole mingi ime, kui ta eelistab sinust oma uuele silmarõõmule rääkida kui endisest girlfriendist, kes on madala enesehinnanguga skisofreenik ja hüsteerik. Kui tal silm oma uue saagi peale juba särab, siis usu, sul on selles mängus suur tõenäosus kaotada – kas siis teda või oma eneseväärikust.
Selleks, et oma kahtlustest rääkida, pead valima sobivad koha. Miks mitte peojärgse päeva lõunasöök, kus on hea rahulik asja arutada. Kuna mehed ei loe meie mõtteid, siis on vägagi tõenäoline, et su armsal mehel pole aimugi sinu ebamugavustundest, mida ta põhjustab suheldes teiste naistega. Kõige olulisem selle vestluse juures ei ole mitte talle ette heita tema käitumist, vaid selgitada talle, milline temapoolne käitumine on sulle meeltmööda ja kus lähevad need piirid, milleni on normaalne teiste naistega suhelda. See selgitus annab talle võimaluse end muuta, sest nüüd ta teab, mida sa ootad. Loodetavasti oled sa nõus, et talle võiks siiski jääda mingi õigus vastassooga suhelda, ilma et ta peaks kõigest sulle ette kandma ja sinuga kooskõlastama. Vastasel juhul ei ole su suhtel kuigi pikka perspektiivi.

 

Steffi Kallaste
Ajakirjast Buduaar Shopping No13