Tahan suhet abielumehega!

{:353078 width=90 height=135 align=right}26-aastane Diana räägib, et tal on peal justkui needus, nimelt pakuvad talle huvi ainult abielus olevad mehed. Tee mis tahad, muud mehed teda lihtsalt ei tõmba. Dianal on olnud juba 4 suhet abielus meestega. Abielumehesse armumine võib olla lihtsalt halb õnn või ajastus, see võib samas olla ka taotluslik teguviis.

Kadri Põldma
kadri@buduaar.ee

{:353077 width=110 height=165 align=left}26-aastane Diana räägib, et tal on peal justkui needus, nimelt pakuvad talle huvi ainult abielus olevad mehed. Tee mis tahad, muud mehed teda lihtsalt ei tõmba. Dianal on olnud juba 4 suhet abielus meestega.

Abielumehesse armumine võib olla lihtsalt halb õnn või ajastus, see võib samas olla ka taotluslik teguviis. Mõnele inimesele lihtsalt meeldib katsetada, kas ta saab kättesaamatut. Kui inimesel on olnud juba üle kahe suhte abielus mehega, siis teeb ta seda sihilikult.

„Ma ei saa sinna midagi parata, aga mulle pakuvad pinget ainult abielus mehed”, räägib Diana. „Nad on rohkem kogenumad, rahulikumad ja voodis hulga paremad. Loomulikult pole minust ilus jahtida abielus mehi, aga ausõna, ma ei saa sinna midagi teha! Ise nad ju tulevad minu juurde. Tantsimiseks on ikka vaja kahte, eksole!”

Miks ihaldavad osad naised abielumehi? Laialt levinud arvamus on, et abielumehed on voodis paremad ja nendega on kergem läbi saada, pole tülisid ega kohustusi, on ainult metsik seks ja põnevad kohtumised.

Peamine põhjus peitub enesehinnangus. Mõne naise ego lausa paitab see kui tema käes on võim meelitada enda juurde juba võetud mees. Ju sa oled siis eriline kui abielumees sind tahab.

Tavaliselt on abielumeeste järgi jooksvad naised madala enesehinnanguga. Kui abielumees hakkab oma armukesele rääkima, et jätab oma naise maha, siis tavaliselt armuke ehmatab ja kaob ära. Tal on vaja lihtsalt teada, et tema pärast on mehed nõus oma naisi petma, suhet tavaliselt ei otsita. Ei taheta meest kui isikut, vaid meest, kes on juba kellegagi soetud.

Üks põhjuseid, miks naised abielumehi ihaldavad võib poetuda veel lapsepõlves. Kui vanemad sind hülgasid, lahku läksid, surid või pöörasid sulle niisama liialt vähe tähelepanu, siis kordad sa suureks saades seda mustrit ja otsid endale suureks saades sellist meest, kes ei saa tegelikult sinuga olla. Abielus armuke, kes õhtu lõpuks ikka oma naise juurde tagasi läheb, tekitab sinus lapsepõlvest tuttava tunde. Kui vanemad omavahel või sinuga väiksena pidevalt riidlesid, tekkis sinus tunne, et sa ei väärigi armastust. Sama tunne valdab ka sind suureks saades. Sa otsid meelega selliseid variante, kus jääd ikka kaotajaks ja saad haiget.

Kui abielumehe ahistajate puhul pole tegemist eelnevate põhjustega, siis on veel üks variant- kardetakse intiimsust. Inimesed, keda on lapsepõlves kuritarvitatud või keda on eelnevalt partnerid maha jätnud, kardavad intiimsust. Ei taheta enam endale meest lähedale last. Kartuses haiget saada hangitakse endale suhe abielumehega. Siis on alati põhjus, miks end mitte siduda. Samuti ei saa nad sind hüljata. Kui abielumees otsustab sinuga suhet mitte jätkata, siis ta ei jäta mitte sind maha, vaid käitub oma naise suhtes õiglaselt.

Kaotajaks jäävad abielumehi õgivad naised aga alati. Kus iganes põhjus peituks, selline käitumine pole täiskasvanud inimesele andestatav. Kui on tegemist lapsepõlves toimunud traumaga või õnnetu armastusega, siis on ka muid variante sellest üle saamiseks (psühholoogid, psühhiaatrid jne). Tugev naise tegeleb oma vaimse tervisega, mitte ei otsi kergemaid variante suhte loomiseks.