Targa naise suhtereeglid

Tänapäeval on kerge intiimsuhteid luua, kuid sama lihtne ka lõpetada. Mitmed naised kurdavad, et suhted toovad kaasa liigselt probleeme ja südamevalu, jäävad lühiajalisteks või ei sisalda soovitud määral turvalisust, austust ja hoolivust. Neil puudub peale mitmeid ebaõnnestunud katseid usk luua kellegagi lähedane ja kirglik suhe. Nii pühendutaksegi eelkõige eneseteostusele, hobidele, kvaliteetajale sõprade ja pereliikmetega ning igatsus tähendusrikka suhte järele surutakse tahaplaanile või asendatakes juhu- ning üheöösuhetega.

Tänapäeval on kerge intiimsuhteid luua, kuid sama lihtne ka lõpetada. Mitmed naised kurdavad, et suhted toovad kaasa liigselt probleeme ja südamevalu, jäävad lühiajalisteks või ei sisalda soovitud määral turvalisust, austust ja hoolivust. Neil puudub peale mitmeid ebaõnnestunud katseid usk luua kellegagi lähedane ja kirglik suhe. Nii pühendutaksegi eelkõige eneseteostusele, hobidele, kvaliteetajale sõprade ja pereliikmetega ning igatsus tähendusrikka suhte järele surutakse tahaplaanile või asendatakes juhu- ning üheöösuhetega.

Kui oled üks nendest naistest, kelle kohta öeldakse – nii kena, hea, tark ja tubli, kuid ikka üksi, siis järgnevad reeglid on just sulle!

 

Ole alati enesekindel ja natuke egoistlik!

Üks kena ja sõltumatu naine, kes tööalaselt on enesekindlus ja kompetentsus ise, võib meeldiva mehega suheldes muutuda häbelikuks ning ebakindlaks, loobudes oma soovidest ja vajadustest, et olla mehele meelepärane. Eriti juhul, kui juba pikemat aega seda „Härra Õiget“ oodatud on.

Selline malbus ja allaheitlikkus on viga! Mehele võib alguses ju meeldida, kui naine vaatab talle imetlevalt alt üles, kuid aja möödudes kaotab ta huvi.

Enesekindel naine ei loobu oma soovidest ja vajadustest mehe pärast, vaid pigem eeldab, et too need täidab. Niikaua kui ta selles kindel on, annab ta endast täpselt nii palju, kui valmis on. Kui teda ei kohelda lugupidavalt, tema soovidega ja vajadustega ei arvestata või ei pöörata talle piisavalt tähelepanu, siis ei võta ta seda väga südamesse, vaid liigub edasi. Mehi on ju teisigi!

 

Ela oma elu, ära ole alati kättesaadav!

Kui naine leiab omale uue kallima, võib tema sõbrannasid tabada ebameeldiv muutus. Nimelt naise kui sõbrannaga ei saa enam arvestada. Kokkulepitud kohtumised, ühisüritused, väljaskäigud võidakse viimasel hetkel tühistada, sest „kallim“ ilmus välja. Veel hullem stsenaarium tabab neid sõbrannasid, kes üldse uue armsama pärast elimineeritakse.

Kuid, mis juhtub siis kui suhe peaks purunema?

Naine, kes soovib tervet ja  kestvat intiimsuhet, säilitab kaine mõistuse ka kõrvuni armunud olles. Ta ei ole kunagi uue kallima jaoks 24/7 kättesaadav, ei hülga oma sõpru, ei jäta unarusse tööd ja tegeleb usinalt edasi oma hobidega. Tal on täisväärtuslik elu, nii nagu enne mehega kohtumistki. Oma sisukas elus leiab ta koha ka mehele (mitte ei täida oma elu tervenisti temaga).

 

Ära jookse tal järel!

Kas oled see tüüp, kes helistab pidevalt meestele, saadab kaardikesi ja kirjakesi, kutsub mehi kohtama, organiseerib piletid esietendustele ja spordivõistlustele, magab mehega esimesel kohtumisel? Kas teed kõik omalt poolt, et mehega rohkem aega koos veeta, annad talle nii sõnadega, kui ka käitumisega mõista, et ta meeldib sulle väga ja tahad teievahelist suhet toimima panna? Ja imestad siis, et vaatamata oma püüetele ja parimatele kavatsustele, oled jätkuvalt vaba ja vallaline ning enamus suhteid jäävad lühiajalisteks?

Kuigi meestele meeldivad aktiivsed naised, tõmbab neid enamasti siiski naiste poole, keda nemad peavad taga ajama. Mehed on loodud raskusi ületama ja kaotavad kiiresti huvi selle vastu, mis liiga kergelt kätte tuleb. Lihtne tõde on see, et kui mees ihaldab naist, on ta ise aktiivsem pool. Ta helistab ja organiseerib kohtumisi, sest tahab sind. Kui ta seda ei tee, pole ta sinust piisavalt huvitatud.

 

Ära mine voodisse esimesel kohtumisel!

Kui mehele naine meeldib, on kindel, et ta soovib selle naisega voodisse minna ja ta loodab, et see juhtub võimalikult kiiresti. Vahel tunneb nii ka naine, eriti siis kui ta arvab, et soovib meest vaid üheks ööks ja rohkem nad ei kohtu.

Enamasti loodab naine siiski midagi enamat. Kurb paradoks on see, et seks esimesel kohtumisel lootuses mehele meeldida, jääb tihti esimeseks ja viimaseks korraks.

Jah, mees võib sinusse küll armuda, kuid peamiselt sinu keha pärast, eriti kui ta on eelnevalt “kuival” olnud. Seksuaalselt kättesaadavad naised on mehele väga ahvatlevad, kuid vaid lühiajaliselt. Kui muid ühishuve pole, jääb see vaid sekssuhteks ning kestab niikaua, kuni seksi uudsus kaob (umbes kümne vahekorraga). Kui läheb teisiti ja kujuneb pikem suhe, on see lihtsalt vedamine.

 

Ära räägi endast suhte alguses liiga palju!

Kui naisele mees meeldib, igatseb ta tunda hingelist lähedust, isegi rohkem kui füüsilist. Enamus naisi teab, mis suurendab sidet ja toob oodatud läheduse – oma saladuste, minevikukogemuste, tundlike mälestuste jagamine.

Kuid siiski, ära kohtle oma uut meestuttavat nagu psühhiaatrit või vana sõpra!

Suhte alguses pole mõtet rääkida valusatest lahkuminekutest, raskest lapsepõlvest, oma kunagistest sõltuvustest, töö- ja rahaprobleemidest ning muudest liiga isiklikest asjadest. Kui sa seda teed, muutud liiga kiiresti emotsionaalselt sõltuvaks ja haavatavaks. Parem räägi sellest, mis su elus hästi on, mis sind õnnelikuks ja rahulolevaks teeb. Jäta mulje, et oled rõõmsameelne, positiivne ja õnnelik inimene, mitte depressioonis ja raskemeelne.

Mõne kuu möödudes, kui olete juba kindel paar, võid puudutada põgusalt ka tundlikke ja valusaid teemasid.

 

Ära püüa teda muuta!

Kui naine kohtab meeldivat meest, soovib ta siiski vahel midagi muuta. See võib olla seotud mehe hobide, sõprade, toitumisharjumuste, korraarmastuse, riietus- või elustiiliga. Iga naine, kes on üritanud meest muuta, teab, et mehed ei muutu sellepärast, et meie seda soovime. Nad muutuvad, kui nad seda ise tahavad.

Kõige mõttekam on erinevustega leppida või kui need on nii põhimõttelised, et neid on võimatu ignoreerida, on lihtsam lahku minna.

Ära nääguta mehe kallal, kui ta kohtub sõpradega või tegeleb oma hobidega, samal ajal kui sina soovid temaga koos olla! On kordades mõnusam nautida ühiseid hetki, kui te mõlemad seda soovite, mitte ei nõua seda etteheiteid tehes. Lihtsalt oota kuni tema ka sellest puudust tundma hakkab ja leia endale seniks mingi tegevus. Helista näiteks sõbrannadele või tegele oma hobidega.

On arusaadav, et sa ei saa aktsepteerida mehe truudusetust, vägivaldsust, hoolimatust, alkoholismi või muid haiglasi sõltuvusi. Sel juhul pole mõtet raisata oma aega, oodates, et ta muutuks. Säästa end ja mine oma eluga edasi.

 

Unusta mees, kes pole vaba!

Ükskõik kui tore, tark, seksikas on mees, kuid kui ta pole vaba, pole ta sinu jaoks. Vähemalt mitte antud eluperioodil. Esiteks on ülimalt alatu lõhkuda  teiste pereelu, rääkigu mees sulle, mida iganes (näiteks elame ainult laste pärast koos, kohe jätan naise maha jne). Teiseks pole naisel, kes lepib olema number 2, eriti palju eneseuhkust ega väärikust.

Salajased kohtumised, romantilised lubadused, eemalolemisest ja igatsusest tingitud kirglik seks, võib alguses olla põnev, erutav ja põlvist nõrgaks võttev, kuid sageli lõppeb see lugu sõbrannade kaelas nutmisega ja tõdemusega, et raiskasid vaid aega. Mõnel lool võib ka õnnelik finaal olla, kuid enamasti jääb mees peale kõrvalhüpet oma pere juurde. Isegi kui mees jätab endise naise sinu pärast, pole garantiid, et sind ei jäeta järgmise pärast. Pealegi hüppavad suhtest suhtesse vaid suhtesõltlased!

 

Kui suhe ei toimi, käsitle seda kui mehe kaotust!

Mõnikord ei tule suhtest midagi välja, kuigi algus tundub ilus. Vahel leiab mees teise või lihtsalt ei soovi sinuga suhet enam jätkata. See on ebaõiglane ja kurb, eriti kui mees on südamesse pugenud, kuid elu polegi alati õiglane. Sel juhul pole mingit mõtet hakata meest tagasi paluma või üritada “sõpra” mängides orbiidile jääda.

Kõige parem on lasta asjadel minna, mitte piinata end süüdistuste, enesehaletsuse või lootusega, et ta tuleb tagasi. Sa soovid ju vastastikust armastust! Seega las see mees läheb, kui ta ei osanud sind piisavalt hinnata.   

Nuta natuke, leina kaotust, leia sõpradelt tuge, kuid ära jää pikalt koju patja töinama, külmkapi uksi kulutama ja oma sõpru enesehaletsushoogudega koormama.

Löö end üles, mine välja rahva sekka ja ära kaota usku, et ka sinu jaoks on kusagil see õige! Kindlasti on!

 

/Katrin Niit/