Uuring: mida muudaksid mehed naiste juures?

Uuring: mida muudaksid mehed naiste juures?

Kui mees saaks oma tüdruksõbra või abikaasa juures ühte asja muuta, siis kolmandik meestest sooviks, et nende naine tahaks sagedamini seksida.

Kui mees saaks oma tüdruksõbra või abikaasa juures ühte asja muuta, siis kolmandik meestest sooviks, et nende naine tahaks sagedamini seksida.

Soome ajalehe Iltalehti poolt läbiviidud uuringus ütles kolmandik meestest, et sooviks, et nende naine oleks seksi suhtes aktiivsem.

Professor Osmo Kontula on uurinud, miks naised seksi ei soovi. Uuringud on näidanud, et igas teises liidus kogeb naine suguiha puudumist. Kuna suguiha puudumine on sedavõrd tavaline, pole imestada, et mehed soovivad, et nende kallim magamistoas aktiivsem oleks.

Naiste seksuaalse soovi puudumine on tingitud paljudest teguritest, muuhulgas näiteks menopausist. Kõige tüüpilisem põhjus, miks naised seksida ei taha, on nende negatiivne seksuaalne enesehinnang. Naine ei tunne, et teda ihaldatakse.

Meestel esineb suguiha puudumist neli korda vähem kui naistel. Ootused ja lootused ei ole siis alati samad.

Kontula uuringus on küsitud ka seda, kumb osapool tavaliselt seksi algatajaks on.

”Üsna sageli peetakse algatust ühiseks. Aga kui algatajaks on vaid üks osapool, siis tihtipeale on selleks just mees,” sõnas professor.

Veel soovivad mehed, et naine kritiseeriks ja viriseks vähem.

”Mees võib oma kooseluga üsna rahul olla, kuid naisesse on kogunenud rahulolematust. Ka lahutuse algatajaks on enamjalt naised,” ütles Kontula.

Paljud mehed tunnevad, et naine tõlgendab liiga palju mehe tegusid ja sõnu. Kontula kirjeldas milline tüüpiline olukord välja näeb. Kui mees koju tulles oma naist kallistab, võib naine kallistust tõrjuda, sõnades: ”Jälle sa tahad vaid seksi”.

”Meest võib ärritada ka see, et naine annab mehe sõnadele psühholoogilise tõlgenduse. Naine võib näiteks tugineda ajalehest või raamatust loetule, et kui mees ütles sedasi, mõtles ta tegelikult hoopis seda,” lisas professor.

 

Anneli Allikas-Parv