Vallaline ja rahul…


Kunagi pole olnud paremat aega vallaline olemiseks. Kui sa oleksid sündinud 50 aastat tagasi, oleksid sa sama harukordne nagu pubekas ilma maailmavaluta.

Kunagi pole olnud paremat aega vallaline olemiseks. Kui sa oleksid sündinud 50 aastat tagasi, oleksid sa sama harukordne nagu pubekas ilma maailmavaluta.

Aga praegu, mil nii paljud inimesed eelistavad hilja abielluda ja pooled neist, kes vara abiellusid, on nüüd jälle vabaks saanud, pole vallalised mitte ainult tavalised, vaid kõrgelt hinnatud ja hästi toidetud. Nii et kui sul juba on T- särk, võid sa haarata punase pliiatsi ning maalida sellele loosungi: „Vallaline ja rahul “.
Selle asemel, et ennast oma üksiku staatuses haletseda, võiksid keskenduda hoopis selle headele külgedele. Kogu see energia, mida sa enne kulutasid teie suhte hoidmisele, on sul nüüd kasutada vaid iseenda jaoks. 

Sulle ei pea arvatavasti meelde tuletama, et elu läheb edasi ning vaid väga väike osa sellest jääb igavesti samaks. Meenuta, mida  tegid viis, kümme või kakskümmend aastat tagasi. Praegu on parim aeg oma unistuste ning eesmärkide taasavastamiseks (mõelda järele, kes sa tegelikult oled ja mida sa tegelikult tahad), sest sa pole enam hõivatud härra vale jaoks preili õige olemisega.

Kuigi sa ei uskunud, et nii läheb, on pikk tee seljataga. Nii et miks pagana pihta sa ometi arvad, et maailmalõpp on kätte jõudnud ainult sellepärast, et su äsjane suhe kokku varises? Sa võid küll olla kaotanud oma poisi, aga teekond kestab. Tõepoolest, alles nüüd  muutub see huvitavaks, just nagu sa oleks ühesuunaliselt teelt maha astunud, kaardi enda kätte võtnud ja võid nüüd minna kuhu iganes, teha mida iganes ning olla see, kes sa olla tahad.
Kindla teadmisega, et su elu läheb edasi, võid sa võtta üksindust kui lihtsalt ühte osa suuremast pildist – ja kui vähegi saad, peaksid seda nautima. Võti vallalise staatusest parima võtmiseks on pigem teekonna iga hetke nautimine, kui vaid kohalejõudmisele keskendumine – sest tõde on selles, et tegelikult ei jõua me mitte kunagi kohale.

Kujuta ette, et sul on lõpuks õnnestunud säästa piisavalt raha oma unistuste puhkusereisiks. Selliseks, millest sa oled aastaid unistanud. Kui sa astud oma rannaäärsele rõdule, kas sa ei ostustaks võtta viimast igast elamuse- ja naudinguhetkest ajal, mis sulle enne oma töölaua taha naasmist jääb? Suhtu oma vallalise perioodi nagu sellesse puhkusesse. Sest  kes teab, kuue kuu või kuue aasta jooksul võid sa olla oma Õige juba leidnud ning viimane asi, mida sa siis tahaksid, oleks tagasi vaadates kahetseda, et sa ei nautinud täiel rinnal elu noorema, vabama ja vallalisena, kui sul selleks võimalus oli.
Ja isegi kui sinu Õige ükskord tuleb, et pea ta olema su maailma keskpunkt. Sest see on koht, mis on ainult sinu enda jaoks – kõigi su unistuste, eesmärkide ning fantaasiatega.

5 Imelist põhjust vallalise elu nautimiseks:
1. Sa võid igal ajal lennukile hüpata, arvestamata millegi muu kui omaenda soovidega (ja muidugi ka pangaarvega).
2. Sa võid paljalt mööda maja ringi käia, ilma et keegi peaks seda võrgutamiskatseks
3. Sa võid oma pitsilise  pesukollektsiooni ajutiselt sahtlisse peita ja kanda oma vana mugavat pesu, kui pleekinud või ebaseksikas see ka poleks.
4. Sa võid terve päeva kulutada sellele, et jahtida just õiget tooni põsepuna kaubamajas.
5. Kui sul ei tule und, võid külmkappi rünnata ja koidikuni lugeda, kartmata kedagi segada.

Maailm näeb vallalistes sünonüümi lõbule ja põnevusele vastandina mugavale paarisuhtele, nii et naudi seda!

/Triin Tisler/