Reklaam sulgub sekundi pärast

Villu Parvet: väikese poisi kasvatamine ehk Houdini kadumistrikk

Järgnev põhineb tõsielusündmustel ning see on stsenaarium, mis on kordunud kümneid ja kümneid kordi. Avalikustame selle koos mõtetega, mis meeste peas liiguvad ilma ilustuste ja maskuliinsete maskideta.

Järgnev põhineb tõsielusündmustel ning see on stsenaarium, mis on kordunud kümneid ja kümneid kordi. Avalikustame selle koos mõtetega, mis meeste peas liiguvad ilma ilustuste ja maskuliinsete maskideta.

Mehed on oma olemuselt väiksed poisid ja vahel on neid vaja kasvatada. Järgnev ei ole mõeldud meeste kiusamiseks või neile kättemaksmiseks. See on lihtsalt mehhaanika, mida on väga paljud naised niikuinii kasutanud, võib-olla lihtsalt mitte nii süsteemselt. Kui sinu suhe mehega on juba pikaajaliselt toppama jäänud ning selles puudub igasugune areng vaatamata sinu korduvatele püüdlustele, sa armastad meest, aga ta lihtsalt ei pööra suhte edendamisele mingit tähelepanu, siis on mõttekas kaaluda mehe sees oleva väikse poisi hirmutamist.

Houdini kadumistrikk. Mida see tähendab? Tuleb leida lihtsalt ettekääne (ja enamikes suhetes neid on) ning sõna otseses mõttes ära kaduda. Oluline on, et mees saaks väga hästi aru, mis põhjusel sa oma asjad võtsid ja lahkusid. Kusjuures ettekäändena ei kasutata tavaliselt midagi väga dramaatilist, pigem on see näiteks mehe flirtiv sõnum oma kauaaegsele sõbrannale (kellega tal tegelikult suhet pole), mingi mehe pisivale (millel pole tegelikult suuri tagajärgi), täitmata lubadus (mida ta on sulle korduvalt lubanud ära teha) vms. Ühesõnaga ei ole oluline, mis on täpselt ettekääne, tähis on, et mees avastaks ennast üksinda ja sind lihtsalt sellel momendil ei oleks.

Sinu tegelik sõnum ettekäände taga on loomulikult enamasti midagi taolist: „Sa ei pane mind suhtes piisavalt tähele, ei näita välja oma armastust, austust ja pühendumust, ärka üles, võta ennast kätte ja kui sa mind armastad, siis tegutse nüüd!“. Aga – nagu öeldud – on mehele parem serveerida mingi lihtne ettekääne koos selge sõnumiga: põhjus oli see ja see ning sa läksid tema juurest ära. Kõik, kogu lugu – sind lihtsalt ei ole enam. Kadumistrikk töötab kõige võimsamalt siis, kui sa ei ole mehele teatud perioodil üldse kättesaadav ning ka sinu sõbrannad ja sugulased ei anna mehele infot. Selle efekt on kordades mõjusam kui arvatakse. Samuti ei tohi sa olla leitav kohtadest, kus meest sind esimesena otsiks, siis kannad selle välja täiuslikult.

Ehmatusest paanikani. Mis juhtub mehega sellises olukorras? Kui ta sind tegelikult armastab – ja väga sageli armastab – elab ta kiiresti läbi mitu ärevuse faasi. Alguses saabub šokk ja tegelikkuse eiramine. Ta lihtsalt ei saa aru, et sa päriselt ka minema oled läinud. Ilmselt tundis ta suhtes ennast piisavalt kindlalt ning nüüd ta mõistab, et midagi on väga valesti. Selles faasis võib mehes esineda ka viha, sest tema sees olev väike poiss on pahane. Mees mõtleb: „Kuidas see inimene julgeb minuga nii käituda?“, „Mida ta endale ette kujutab?“ jne. Sõltuvalt teie kooselu olemusest jõuab ta teise faasi tavaliselt umbes poole päeva jooksul teadmatuses olles.

Üksinda teie elukohas viibides ja sinu kohta mitte midagi teades liigub ta šoki faasist reaalsuse faasi. Esialgne viha asendub väga paljude mõtetega selle kohta, mis on tema enda roll tekkinud olukorras. Meestele meeldib omada suhtes vabadust ja venitada piirid sageli liiga laiaks – tihti tunneb mees, et on üle pingutanud. Ta tahaks sulle väga palju öelda, aga ei saa. Peast käivad läbi sinuga seotud ühised mälestused ning ärevus kasvab pidevalt. Kui mees sind armastab, siis juba selles faasis on ta tunduvalt enesekriitilisem. Ta hakkab ennast süüdistama, temas tekib lisaks teadmatusele ka häbi ja segadus. Ta ei tea, mida on sõpradele rääkida, kuidas ise hakkama saada – kindlustunne (üks mehe põhivajadusi) langeb kolinal.

Järgmisena saabub hirmufaas. See tähendab, et tal tekib erutus ja isegi paanika. Ta on juba sada korda su numbrit valinud, sulle tõenäoliselt e-kirju saatnud, osad su sõbrannad ja sugulased läbi helistanud ja ta lihtsalt ei tea, mida teha. Uskumatult sageli reageerivad mehed üle, kui nad on juba ühe öö üksinda veetnud (ja tõesti, kui ta vähegi sind armastab, siis ei hakka ta sellises olekus endale üheks ööks voodipartnerit otsima). Neil on vastik, ebamugav ning nad hakkavad tõsiselt kartma. Neile meenuvad kõikvõimalikud olukorrad oma elust, kus nad on kohanud oma meeste juurest ära tulnud pettunud naisi, kes on väga sageli olnud „lihtne saak“, kuna nad tahavad mehele „tagasi teha“. Säärased sundmõtted täidavad mehe pea ning ta hullub.

Tegutsemine. Ilmselgelt hakkab mees nüüd tegutsema ning sinuga kontakti otsima. Olles rääkinud paljude selles olukorras olnud meestega, ei tasu sul piinata teda üle 24 tunni pikkuse teadmatusega. Sellest piisab täielikul. Oluline on, et suudaksid oma uudishimu ja ärevust niikaua tagasi hoida ning seejärel mehega esialgu minimaalselt suhelda. Peaksid rõhutama, et oled väga pettunud, ei tea, mis edasi saab ning ei oska otsustada.

Sisuliselt on nüüd käes väga oluline moment. Kui mees sinust tegelikult hoolib ja sind armastab, siis vaatamata oma pettumusele ja vihale viimase ööpäeva osas, palub ta sul tagasi tulla. See on kohati lausa uskumatu, aga reaalsusest tulenev šokk ning üksiolemise „võlud“ toovad ka muidu väga tugeva ja ülbena paistvas mehes välja väikse üksi jäetud poisi. Seda võib olla kummaline lugeda, kui sa pole ise näinud, kuidas kõige vihasemad macho´d sõna otseses mõttes sinu jalge ees roomavad või kilgates sinu poole jooksevad nagu väiksed poisid, kelle ema lõpuks peale pikka ootamist töölt koju tuli.

Kokkulepe. Oluline on mitte kohe järele anda, kuigi tahtmine võib olla suur. Tasub rahulikult ja tõsiselt rääkida sellest, mis suhtes sinu meelest tegelikult valesti on ning miks sa valisid nii käituda. Soovitusena meeste poolt võin veel öelda, et tuleviku osas tasub teha realistlikke kokkuleppeid. Tihti kardab mees üksijäämist nii paaniliselt, et on sinuga esialgu kohtudes valmis ka oma neerud välja opereerima, panga tühjaks varastama või ostukeskuse täie inimesi õhkama. Ole rahulik ja ära üle mängi – nii saavutad parema tulemuse ning loodetavasti pole teil kummalgi vaja enam midagi säärast kogeda.

Kas see on ainuvõimalik lähenemine? Vaevalt küll. Aga see on üks lähenemine, millega sa saad päris kindlasti aru, kas su mees sind tegelikult armastab. Samuti näitab praktika, et säärase nn Houdini kadumistriki abil on võimalik üle nelja viiendiku suhetest järgmisele tasemele viia. Seda arvesse võttes tasub risk ära. Kusjuures oleme vaadanud sääraseid lugusid ka pikemal perioodil ning valdav osa nendest suhetest kestavad.

Mees hakkab märkama enda kõrval naist, peab kinni kokkulepetest, teeb tunduvalt rohkem ühistegevusi, räägib tulevikust jne. Kui sul pole muu õnnestunud, tasub kaaluda selle proovimist. Arvesta aga siiski, et tulemuse saavutamise eelduseks on mõlemapoolne armastus, mis mehe sees oleva väikse poisi valiku ette seadmise kaudu mehe aktiivsesse teadvusesse raputatakse. Kui mees selles olukorras ei tegutse, ära muretse – siis oli teie suhe tegelikult juba ammu läbi.

 

Buduaarile Villu Parvet

PS! Kas oled juba lugenud Villu menukat suhteõpikut naistele "Seks, vein ja kutsikad?"