Võimalik, et ka sina oled panseksuaalne!?

Võimalik, et ka sina oled panseksuaalne!?

Termineid nagu hetero, gei ja biseksuaal teavad kõik, ent kes on panseksuaal? Tegu on üsnagi uue mõistega, mis tähendab, et oluline pole see, mis soost teine inimene on, vaid hoopis see, kui ligitõmbav ja kütkestav ta on. Panseksuaalsed inimesed võivad armastada nii mehi, naisi, transseksuaale kui ka neid, kes pole oma seksuaalsest orientatsioonist veel isegi aru saanud…

Termineid nagu hetero, gei ja biseksuaal teavad kõik, ent kes on panseksuaal? Tegu on üsnagi uue mõistega, mis tähendab, et oluline pole see, mis soost teine inimene on, vaid hoopis see, kui ligitõmbav ja kütkestav ta on. Panseksuaalsed inimesed võivad armastada nii mehi, naisi, transseksuaale kui ka neid, kes pole oma seksuaalsest orientatsioonist veel isegi aru saanud …

Kuigi mõiste panseksuaal on meie jaoks uus, ulatuvad selle juured 20. sajandi algusaastatesse. Psühhoanalüütik Sigmund Freud oli see, kes antud mõistet maailmale tutvustas ning seetõttu ka suure kriitika alla sattus. Freudi sõnul on inimeste käitumine alati tahes tahtmata seksuaalsete instiktide poolt mõjutatud ning neid emotsioone ei saa kontrollida. 

Panseksuaalsete inimeste jaoks ei lange bioloogiline sugu kokku soolise identiteediga, vaid nad laiendavad soolisi piire. Kui näiteks biseksuaal tunneb tõmmet nii meeste kui naiste poole, siis panseksuaalid on nii-öelda soopimedad. Nad ei identifitseeri end ühegi sooga, sest nende jaoks ei ole see tähtis. Nad hindavad kirglikke ja emotsionaalselt kõrgelt haritud inimesi, kes ei pea esmaoluliseks seksi ega perekonna loomist.

Kui praegu võib mõiste panseksuaal kummalise ja arusaamatuna tunduda, siis kümne aasta pärast oleme sellega niikuinii harjunud. Kes teab, äkki mõeldakse selleks ajaks veel mõni uus seksuaalne orientatsioon välja?

Mida sina sellisest mõistest nagu panseksuaal arvad?

Allikas: livescience.com