10 lauset, mida sa sünnitusel kuulda ei taha

Emad on sünnituse ajal õrnas seisus. Seega peaks haiglapersonal oskama oma suud talitsema. Vau.fi koostas nimekirja kümnest lausest, mida sa sünnituse ajal kindlasti kuulda ei tahaks.

Emad on sünnituse ajal õrnas seisus. Seega peaks haiglapersonal oskama oma suud talitsema. Vau.fi koostas nimekirja kümnest lausest, mida sa sünnituse ajal kindlasti kuulda ei tahaks.

Mis asi see siit siis nüüd tuleb?

Kõik on ette kujutanud õuduslugu, kus lapse asemel tood ilmale hoopis ämblikutaolise koletise. Hirm võib jääda kummitama. Seega pärast kümnetunnist sünnitust ei tundu arsti nali just kõige naljakam.

Küll on alles suur pea!

Kujutame ette olukorda. Laps on sünnitusteesse kinni jäänud. Ema pressib nii kõvasti, kui saab. Ämmaemand kontrollib olukorda ja ütleb: “Küll sellel lapsel on alles suur pea.” Märkus on arsti seisukohast vaadatuna kindlasti oluline ja õige, kuid emal ei aita see pressida.

Oih, noh, vabandust…

Sa oled voodis valudest kägaras. Anestesioloog teeb sulle epiduraalsüsti ja ütleb ”oih”. Sedasi ei tohiks kunagi juhtuda. Ema võib sünnitusel sonida ja segi olla. Asi aga ei toimi, kui ta peab kartma, kas teised oma tööd ikka korralikult teevad.

Ma lihtsalt pean seda ütlema! Sa oled nii ilus!”

Kujutame ette olukorda. Oled poolalasti sünnitustoas. Kohale saabub meesarst. Teda paelub koheselt su välimus ja ta teeb sulle komplimendi, kui kena sa välja näed. Kuidas sellises olukorras käituma peaks? Tänama või kõrvakiilu andma?

Aken lahti ja kohe!

Sünnitusel on juhtunud väikene äpardus. Arst tuleb olukorda kontrollima, kuid ta on lõhnade suhtes eriti tundlik ning krimpsutab nägu ja käsib aknad avada. Ilmselgelt on värskel emal väga piinlik.

Teeme keisrlilõike. Ei, ikka pole vaja. Sünnib poiss. Ups. Tegelikult on hoopis tüdruk.

Esimese lapse sünd paneb ema täiesti uude olukorda. Naine pole kunagi varem midagi taolist kogenud. Kõik naised tahaksid, et neid aitaksid arstid, kes teavad, mis nad teevad.

Kas õpilased võivad sünnitust pealt vaadata?

Sult võidakse küsida, kas õpilased võivad sünnitust pealt vaadata. Vähesed emad soovivad, et tema jalgevahele koguneks uurimisrühm. Võid ette kujutada, mis tunne on sünnitada, kui keegi samal ajal loengut peab.

Võiksin neid karvu tunde vahtida!

Kujuta ette olukorda. Ämmaemand kontrollib sünnitegevuse kulgemist ja ühtäkki lausub: ”Sul on nii kenad lokilised häbemekarvad!”. Mis sa arvad, kuidas selline lause mõjub?

Hei, õde! Kus mu nuga on?

Oled keisrilõiget ootamas, kui ühtäkki kuuled, et arst otsib oma nuga taga. Sellisesse olukorda ei taha küll keegi meist sattuda.

Kas keegi on mu kella näinud?

Kõik teavad neid hirmulugusid, kus arstid on operatsiooni käigus patsiendi kõhtu kääre jms unustanud. Kas võib olla võimalik, et ämmaemanda kell on su sisemusse ära kadunud? Õnneks ei kanna ämmaemandad töö ajal kella.

 

Anneli Allikas-Parv