Kas mehest on sünnituse juures abi?

131 kommentaar
Kas mehest on sünnituse juures abi?

Kui enamus naisi arvab, et armastav mees peab kindlasti sünnituse juures naisele toeks olema,  siis leidub ka naisi, kes ei soovi mingil juhul meest sünnituse  juurde. Eks mõlemal variandil on omad head ja vead.

Kui enamus naisi arvab, et armastav mees peab kindlasti sünnituse juures naisele toeks olema, siis leidub ka naisi, kes ei soovi mingil juhul meest sünnituse  juurde. Eks mõlemal variandil on omad head ja vead.

Need, kes on otsustanud mehe sünnituse juurde võtta, ütlevad, et see võimalus paneb mehe rohkem armastama ja annab võimaluse osaleda ühise lapse ilmaletulekus. Lisaks on lihtsalt hea, kui keegi kallis ja lähedane inimene toetab, käest kinni hoiab ja hoolitseb, kui midagi vaja on. Samal ajal ütlevad teised, et mehest pole mingit abi ning mehel pole vaja näha seda kõike, milline sünnitus välja näeb, kuna see ei ole üldse ilus vaatepilt. Buduaar uuris, mida arvavad sellest sünnitanud naised.

27-aastane Hanne ütleb, et kuigi ta loodab meest sünnituse juures ka järgmisel korral näha, siis mehele ei mõjunud sünnituse nägemine sugugi hästi. „ Mu mees minestas ära ja oli peale sünnitust mitu päeva lihtsalt sõnatu,“ kirjeldab Hanne ja lisab, et mehe kokkukukkumine pigem segas tema sünnitust, sest ka tema läks paanikasse. „ Mees ei osanud arvata, et päriselus see asi nii kole välja näeb. Mina muidugi ei näinud ju ennast altpoolt, aga mehe väitel oli see kohutav vaatepilt“.

24-aastane Liisa ütleb, et esimese lapse sünnitas ta koos mehega, kuid teise plaanib kindlasti üksi ilmale tuua. „ Mul pole mingit fännklubi sünnituse juurde vaja,“ naerab Liisa. „ Mulle on oluline, et sünnituse juures oleks need, kes mind aidata oskavad – arst ja ämmaemand. Mees ei saa ju mitte midagi reaalselt teha, et mul oleks parem.“
 Liisa ütleb, et sünnitusel ei olnud mehest kuigi palju abi ja pigem oli Liisal mehe ees ebamugav. „ Mul oli päris valus ja verine sünnitus ning ausalt öelda oleksin parema meelega üksinda selle läbi teinud. Mul oli ebamugav, et mees seda nägi. Alguses ta üritas mind lohutada, aga sellest pole ju mingit kasu, sest tal ei ole õrna aimugi, mis tunne see on.“ Liisa ütleb, et oleks parema meelega tahtnud mehe ette ilmuda ilusa ja puhtakspestuna beebi süles.

36-aastane Martin, kes on ühe korra elus olnud sünnituse juures, ütleb et tegu oli kordumatu kogemusega. „Ma ei tea, kas ma armastan naist seetõttu rohkem või mitte.  Pigem kaldun arvama, et sellest tunded ei sõltu. Küll aga oli fantastiline kordumatu kogemus näha, kuidas meie laps ilmale tuli.“  Martin ütleb, et ka temale oli lapse sünni nägemine omamoodi traumeeriv kogemus, kuna naise valu, veri ja vastsündinud beebi ei näinud just kõik nii välja nagu filmis enne nähtud. „ Ütlen ausalt, et see võttis mõneks ajaks seksiisu ära, aga pani mind lõplikult aru saama, et armastus ja seks ei ole üks ja sama. Peale ühise lapse sündi sain alles aru, kui väga ma oma naist armastan ja olin väga tänulik võimaluse eest lapse sünnis osaleda.“  Martin ütleb, et tahab kindlasti ka tulevikus sel hetkel naise kõrval olla.

Mida arvad sina, kas mehest on sünnitusel abi või on parem kutsuda mees ruumi, kui ema ja beebi on puhtaks pestud ja õnnelikud?