Teele: kevad on olnud murdepunktiks, mil olen vanadele harjumustele alla andnud

Teele: kevad on olnud murdepunktiks, mil olen vanadele harjumustele alla andnud

Kevad on alati olnud minu jaoks kõige raskem aastaaeg – kõige kiirem ja stressirikkam. Kui tavaliselt inimesed ütlevad, et on just vastupidi, valget aega on rohkem ja seetõttu ka energiat, siis minuga on lood hoopis teisiti. Mõeldes varasematele aastatele on kevad olnud iga kord nii-öelda murdepunkt, mil olen vanadele harjumustele alla andnud. Seekordses artiklis kirjutan teile, mida panin kõrva taha Robert Noole toitumiskoolitusel – kuidas muuta oma keha rasvapõletajaks. Samuti toon teile näiteks paar söögikorda oma menüüst, mida meeldib mulle ise teha ja mida panen mina toidukorvi, kui käin poes.    
 

Kevad on alati olnud minu jaoks kõige raskem aastaaeg – kõige kiirem ja stressirikkam. Kui tavaliselt inimesed ütlevad, et on just vastupidi, valget aega on rohkem ja seetõttu ka energiat, siis minuga on lood hoopis teisiti. Mõeldes varasematele aastatele on kevad olnud iga kord nii-öelda murdepunkt, mil olen vanadele harjumustele alla andnud.

Ei, ma ei ole oma vanadele harjumustele alla andnud ja hakanud sööma nii, nagu tegin seda enne Buduaari programmi. Küll aga on tulnud ette toidukordi, mil hiljem olen mõelnud, et seda poleks pidanud küll sööma. Tavaliselt tulevad need mitte nii head toidukorrad sisse just siis, kui olen kodust pikemat aega eemal ja puudub võimalus endale ise süüa teha. Uus on minu jaoks ka see, et pärast uute toitumisjuhiste saamist ei söö ma enam eriti väljas, kui, siis väga harva.

Seekordses artiklis kirjutan teile, mida panin kõrva taha Robert Noole toitumiskoolitusel – kuidas muuta oma keha rasvapõletajaks. Samuti toon teile näiteks paar söögikorda oma menüüst, mida meeldib mulle ise teha ja mida panen mina toidukorvi, kui käin poes.  

Mul on äärmiselt hea meel, et mul avanes käia Robert Noole toitumiskoolitusel. Nii saan nüüd aru veel paremini, miks Arctic Spordi treener Kristjan on soovitanud mul toituda just nii, nagu olen seda teinud. Samas sain ka aru sellest, et tegelikult peaksin veelgi rohkem piirama oma toidus süsivesikuid ja põhimõtteliselt see, mis ma olin enne koolitust teinud, oli alles „soojendus“. Minu jaoks ei ole see olnud üldse mitte kerge, sest olenemata sellest, et mulle meeldivad väga need toidud, mida toetavad Roberti ja Kristjani nõuanded, on süsivesikutevaesem toit muutnud mind uimasemaks, loiumaks ja vähem energiliseks. Samas, kehale tuleb anda kohanemisaega ja see on täiesti loomulik nähtus. 

Oma keha rasvapõletajaks muutmine seisneb kahe nädala jooksul väga piiratud ja läbimõeldud süsivesikute tarbimises oma toidus (umbes 50 grammi päevas). Nüüd, mil olen ise hoolikamalt toidupakenditelt vaadanud süsivesikute hulka, on lausa uskumatu, kui kiiresti see norm võib täis saada. Vana müüt, et süüa hommikul putru, et kõht ikka tugevalt täis saada, ei olegi tegelikult hea. Hommikuti peaks just tarbima aeglaselt imenduvaid (rasvaseid) toite, sest süsivesikuterikas puder on n-ö „raketikütus“- imendub kiiresti ja peagi tunneb inimene end taas energiapuuduses. Sellele järgneb taaskord süsivesikusüst jne jne. Kui niimoodi käituda, tõuseb ja langeb nagu Ameerika mägedel ka meie insuliinitase, mis omakorda ei ole hea rasvapõletusele. Siinkohal toon ära paar näidet, millega mina oma päeva alustan:

Näide1:
3 muna, praetud kanafilee, 1-2 peotäit herneid, 5 viilu juustu, vahel ka hapukoore-majoneesikaste

Näide2:
Seakaelarbonaad – praetud palmirasvaga, kodujuust, 5-6 viilu juustu, 2-3 muna, hapukoore-majoneesikaste sibula/tilliga

Näide3:
~250 grammi hakkliha praetud lillkapsaga, 4 spl hapukoore-majoneesikastet, juust

Näide4:
300 ml vahustatud vahukoort kahe peotäie lemmikmarjadega, näiteks vaarikatega, peale raputan ka kaneeli.

Nagu eelmiste näidete põhjal järeldada võib, siis minu toidukorvi must be’ks võib lugeda: hapukoort, vahukoort, juustu, muna ja mõnda lihatoodet. Harvem ka külmutatud marju ja köögivilju.

Süsivesikuterikkamat toitu võib Roberti koolituse põhjal tarbida just õhtul. Ja seda võiks teha 2-3 tundi enne magamaminekut. Õhtul mõistlikus koguses riisi, tatra ja kartuli tarbimine on täiesti okei. Süsivesikute tarbimine õhtul tõstab ajus seroteniini taset, mis põhimõtteliselt valmistab keha ette puhkerežiimi minekuks. Nii tuleb ka hea uni.

Koolituse üheks üllatama panevaks osaks oligi minu jaoks ka see, kui oluline on tegelikult uni/magamine rasvapõletusprotsessile. Mõni artikkel tagasi kirjutasin, et minu puhul on tegemist n-ö „ööinimesega“, kuna ma olen tudeng, saan ma seda endale lubada. Samuti pani see mind mõtlema selle peale, kui vähe mina magan, eriti viimasel ajal, mistõttu mu kaal ei ole ka alla enam läinud, vaid pigem tõusnud. Kindlasti on see üks punkt, millele edaspidi rohkem tähelepanu pööran, sest vaid magamise ajal tekib inimese kehas kasvuhormoon, mis on jällegi oluline, kui on soov kaalust alla võtta. Minul on enne magama minekut komme juua 1 tass teed koos 1 tl meega, mis samuti soodustab head und.

Koolitusel oli üks tore naine, kes armastab pea et iga päev veini juua. Uurisime Robertilt ka, millised on alkoholi n-ö „paremikud“. Kõige paremaks, mis ei ole ka üllatus, on punane vein, järgnevad valge vein, konjak, brändi ja viski. Kindlasti kirjutan Roberti käest saadud näpunäidetest ka edaspidi, näiteks trennist ja toidulisanditest. 

Ja veel, ka sel pühapäeval  kavatsen Roberti koolitusel osaleda, mille seekordne teema on: Korrektne tervislik toitumine“, kus räägitakse konkreetselt lahti, millised rasvad, valgud, süsivesikud ja miks. Kõik head ja kahjulikud toidu- ja toitained. Kel huvi, saab vaadata siit  

Eelmises artiklis kirjutasin teile oma Coca lighti sõltuvusest. Võin öelda, et varasema 10-12 l asemel nädalas olen teinud märgatava edusammu. Olen aspartaami täis oleva joogi kogust vähendanud 2-3 l peale nädalas. Vahel on nii suur isu poes joogiletist mööda minnes kaasa haarata 1 pudel. Õnneks on kaasas olnud toetav sõbranna või sõber, kes tuletab meelde: “Ei, Teele, see ei ole hea.”

Sõpradest rääkides on mul hea meel ka selle üle, et nii mõnigi tuttav on hakanud samuti trennis käima, koos on ikka lõbusam. Samuti sain ükspäev nii armsa telefonikõne: „Teele, ma tulin just trennist ja olen poes, mida ma süüa ostan?“:D See kõne oli ühtaegu üllatav ja samas palju rõõmu tegev, tore on näha, et ka minu tutvusringkonnas on hakatud rohkem tähelepanu pöörama tervislikele eluviisidele:).

Kaal: 78,5 kg

Tervitades

Teele