Maailmakuulus telekokk Nigella hakkab kokkama Kanal11-s

Taas kord on põhjust rõõmustada toidugurmaanidel, sest üks maailma populaarsemaid kokasaateid on jõudmas Eesti teleekraanidele. Nimelt alustab Kanal11 eeloleval pühapäeval menuka telekoka Nigella kokasaadetega.

Taas kord on põhjust rõõmustada toidugurmaanidel, sest üks maailma populaarsemaid kokasaateid on jõudmas Eesti teleekraanidele. Nimelt alustab Kanal11 eeloleval pühapäeval menuka telekoka Nigella kokasaadetega.

Nigella Lucy Lawson, sündinud 6. jaanuaril 1960. aastal, on Inglismaalt pärit tele-ja raamatukokk ning eelnevalt olnud ka ajakirjanik.

Nigella sündis väga konservatiivsesse perekonda. Kahjuks tuli noorel tüdrukul üle elada vanemate lahutus ja uuesti abiellumine, mis jättis talle sügava jälje.
Tema kooliaastad olid rasked – üheksa aasta jooksul vahetas ta üheksa korda kooli. Lisaks on Nigella pidanud üle elama oma ema surma, õe surma ja seitsme aasta eest suri ka ta ajakirjanikust abikaasa John Diamond. Et mitte eluraskustele alla jääda, on naine pidanud ennast mitu korda tublisti kokku võtma.

Peale ülikooli lõpetamist alustas Nigella tööd raamatute arvustajana ja restoranide kriitikuna, tänu millele pääses hiljem tööle The Sunday Times`i kirjandusliku toimetaja asendajaks. Sealt edasi hakkas Nigella ennast üles töötama ja karjääriredelil edasi liikuma, tehes koostööd mitmete ajakirjade- ja lehtedega.

1998. aastal avaldas naine oma esimese kokandusraamatu “How to eat“, mida müüdi rekordilised 300 000 koopiat ja muutus kiiresti bestselleriks. Nigella ei piirdunud ainult ühe raamatuga, vaid hakkas kohe töötama ka teise kallal ning juba 2000. aastal andis välja oma teise raamatu “How to be a Domestic Goddess“, mille eest pärjati teda ka aasta autori auhinnaga. Leidus aga neidki, kes nimetasid tiitlit kaastundeauhinnaks, millele igas olukorras väärikaks jääv Nigella vastas, et kaastunde vastu pole ta küll miskit.

Samal aastal muutus Nigella karjäär drastiliselt. Nimelt hakkas naine omanimelise kokandussaate “Nigella Bites” juhiks. Kokandusaade kogus juba esimesest saatest alates vaatajaid ja osutus väga edukaks. Nüüdseks on sari üle maailma kuulus ja pea kõik kokandushuvilised teavad Nigellat ja tema elustiili.

Kuulus oma flirtiva käitumisviisi ja sensuaalse välimuse poolest on Nigellat nimetatud lausa “toiduporno kuningannaks“. Ta pole ei õppinud kokk ega ka kulinaar ning eeldab oma toitudele pingevabat ja lõdvestunud lähenemist. Nigellale on alati meeldinud rõhutada, et ta teeb süüa eelkõige sellepärast, et sellest rahuldust saada, mitte teistele mulje avaldamiseks.

Vastuseks neile, kes ikka ja jälle virisevad, et miks teletähe retseptid tervislikud pole, on Nigella vastanud, et tal pole plaaniski loobuda toitvast ja erutavast šokolaadist, suurtest kanamunadest ja korralikust võist.

Vaata Nigella esimest kokasaadet juba sellel pühapäeval Kanal 11-s kell 13.50. Peale saadet ootab Sind Buduaaris kokandusmäng. Tule, mängi ja võida luksuslik õhtusöök  Vertigos, kus saad nautida Imre Kose kokakunsti.