Elus edasi hingamise teel

Vabastav hingamine ehk teadlik hingamine tagab vaimse intelligentsuse,
enesekehtestamise ja – väärtustamisvõime. Teadlikul hingamisel on
eriline jõud vabastada pingetest, sealjuures vähendada stressi ning
ennetades depressiooni laskumist. Hingamisel on eriline jõud vabastada
meie energia ning muuta see positiivseks. /Tekst: Kairi Kiivit, 19a Buduaari lugeja/

Kõik elusorganismid hingavad. Kaasaarvatud inimene. Oma kiires elutempos me hingamist ei märkagi- see toimub iseenesest. Ometigi on sellel suur osatähtsus meie elus. Miks me peaksime siis hingamisele nii suurt tähelepanu pöörama? Kui tahad elust täiel rinnal rõõmu tunda ning kaugele jõuda, siis loe, mida õigesti hingamine sinuga teha võib!

Hingamine on vabastav
Vabastav hingamine ehk teadlik hingamine tagab vaimse intelligentsuse, enesekehtestamise ja – väärtustamisvõime. Teadlikul hingamisel on eriline jõud vabastada pingetest, sealjuures vähendada stressi ning ennetades depressiooni laskumist. Hingamisel on eriline jõud vabastada meie energia ning muuta see positiivseks. Lisaks annab meile elujõudu vaimse tasakaalu,hingerahu, armastustunde ja rahu, millest igapäevaelus pahatihti puudu jääb.

Hingamine ja tervis
Aju vajab hapnikku, et kergemini mõtteid koguda. Pealgi suurendab keskendumisvõimet ning aitab tähelepanu koondada. Lisaks ajule hävitab hapnik ka vähirakke, kuna need on anaeroobsed ja seetõttu õhuga kokkupuutes hävinevad. Hingamisel on veel kolmaski eelis, sest aitab kergemini lõõgastuda. Ka joogas on põhirõhk hingamisel ning alles seejärel füüsilistel harjutustel.

Hingamine ja karjäär
Sinu karjäärgi võib sõltuda hingamisest. Keegi ei ole ideaalne ning seepärast on ametiredelil ronimine palju vaevanõudev. Inimene peab tundma oma nõrku külgi ning siis püüdma neid muuta veidikenegi tugevamaks. Nõrkushood, kui miski ei lähe nii nagu peaks, kurvameelsus ja meeleheide on peamised pinged, mis põjustavad stressi. Selge on see, et stressis inimene ei tule toime negatiivsete asjadega. Teadlik hingamine püüab leida teed, et vabastada halvast energiast ning kergemini edasi liikuda. Oluline on teha seda tasakaalukalt ning püüda rõõmu tunda sellest, mis Sind praegu ümbritseb.

Kuidas hingamine mõjutab Sinu suhtumist ?
Negatiivne elutempo mõjutab oluliselt ka suhlemist ja suhtumist. Tallinna hingamisrühma juht Karita Mikko tõdeb, et inimesed võtavad liiga kergesti kõike kriitikana, kuid sellest peab võitu saama. Püüdlema mõistva suhtumise poole ning muutma oma eluvaadet. Tähtis on mitte tunda end kui elu ohvrina vaid sammuda kindlameelselt edasi, olles tolerantne nii teiste kui enda suhtes.

Kuidas alustada?
Kui leiad, et soovid mõne rühmajuhiga ühendust saada, siis mine aadressile: www.hot.ee/vhu. Tee oma elu meeldivamaks, sest õigesti hingamine on trendikas.

/Tekst: Kairi Kiivit, 19a Buduaarika lugeja/
Täispikka illustreeritud artiklit saad lugeda Buduaar Shoppingu talvenumbrist!