Ka modellimõõdus naistel võib olla liiga palju rasva

33 kommentaari

Kadestamisväärselt kaunid ja saledad naised, kelle selga istuvad ideaalselt kõik riided, ei pruugi tegelikult sugugi kadestamist väärt olla. Teadlased kinnitavad, et kehakaal pole kauni ja  õnneliku teha juures kõige olulisem, küll aga mängib rolli hästi töötav süda ja hea füüsiline vorm. Enamgi veel, meditsiinispetsialistid on välja uurinud, et ligi pooltel normaalkaalus ja saledatel naistel on rasvaprotsent 30% või rohkem.

Kadestamisväärselt kaunid ja saledad naised, kelle selga istuvad ideaalselt kõik riided, ei pruugi tegelikult sugugi kadestamist väärt olla. Teadlased kinnitavad, et kehakaal pole kauni ja  õnneliku keha juures kõige olulisem, küll aga mängib rolli hästi töötav süda ja hea füüsiline vorm. Enamgi veel, meditsiinispetsialistid on välja uurinud, et ligi pooltel normaalkaalus ja saledatel naistel on rasvaprotsent 30% või rohkem.

Keha suur rasvaprotsent võib saada tervisele ohuks ka juhul, kui näed sale välja. Välimus ei pruugi anda ettekujutust keha rasvasisaldusest. Kuna vananedes asendub lihaskude rasvkoega, on rasvumine ka vanemate inimeste probleem. Normaalseks rasvaprotsendiks peetakse meestel 10-15 %, naistel 20-25%.  Südame ja vereringesüsteemi tööd ohustavaks peetakse meestel rasvaprotsenti üle 25% ja naistel üle 30%.

Kas sina tead, mis on sinu rasvaprotsent? Uuemad kodukaalud võimaldavad mõõta ka rasvaprotsenti, kui sul seda võimalust ei ole, siis palu perearstilt abi rasvaprotsendi mõõtmisel.

Selleks, et vähendada rasvaprotsenti ja säilitada sale keha tervena ja ilusana, on parim abivahend liikumine. Et sul oleks lisaks madalale  kehakaalule ka trimmis nahk, soovitavad teadlased 2-3 korda nädalas spordiga tegeleda ja palju liikuda.