Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas oled tselluliidiga kimpus?

ära muretse, sa pole selle murega üksi, tselluliit kimbutab 90% naisi. Termin tselluliit on võetud kasutusele prantsuse arstide poolt tombulise nahaaluse rasva tähistamiseks, mis asub naiste tuharatel, reitel, käsivartel, alakõhul.

[email protected]

ära muretse, sa pole selle murega üksi, tselluliit kimbutab 90% naisi. Termin tselluliit on võetud kasutusele prantsuse arstide poolt tombulise nahaaluse rasva tähistamiseks, mis asub naiste tuharatel, reitel, käsivartel, alakõhul.

Tselluliiti põhjustab toksiliste ainete kuhjumine keha kudedesse, mis on omakorda põhjustatud rafineeritud ja töödeldud toitude ületarbimisest ja vähesest juur- ning puuvilja tarbimisest. Tekivad vee-, rasva- ja jääkainete tühimikud, mis annavad nahale apelsinikooreefekti.

Tselluliiti esineb 90% täiskasvanud naistest ja 5-10% meestest. Tselluliit ei teki ülekaalulisusest, kuigi tihti just nii arvatakse. Tselluliiti võib esineda ka kõhnadel ja normaalkaalus naistel.

Tselluliidi tüübid jaotatakse neljaks

1) Kerge tselluliit: nahk on püsti seistes sile, tselluliit on nähtav vaid nahavolti pigistades.

2) Kompaktne tselluliit: tselluliit on nähtav seistes, aga ei ole pigistamisel valus.

3) Lõtv tselluliit: tselluliit ei ole nähtav seistes vedeliku retensiooni tõttu kudedes, kuid on nähtav nahavoldi pigistamisel.

4) Valuline tselluliit: igasugune tselluliit, mis on pigistamisel valus .

Tselluliidi teket soodustavad naissuguhormoonide kõikumised (puberteet, rasedus ja rinnaga toitmine, menopaus), vale toitumine, suitsetamine,  liikumisvaegus, pidev istuv/seisev töö.

Söömisharjumused mängivad siiski tselluliidi tekkes suurt rolli. On toidud, mis soodustavad tselluliidi teket ja on toidud, mis aitavad seda vältida. Milliseid toite tuleks süüa, ja mida vältida?

Süüa tuleks kiudaine rikkaid toite. Söö iga päev puu- ja juurvilju. Joo päevas vähemalt 2 liitrit vett ning alkoholi võiksid oma joogimenüüst üldse välja jätta. Samuti võiksid piirata või üldse maha jätta kohvi joomise. Püüa vältida soola ja rasvaseid toite, samuti ka kunstlikuid toiduvärve ja liiga magusaid toite.
Kui oled suitsetaja, siis loobu sellest koledast harjumusest. Väldi igasuguste ravimite liiga tihedat kasutamist. Hea oleks kui sa ei kasutaks kõhulahtisteid, unerohtu jne.

Kuna tselluliit on seotud hormoonidega, tuleb ta mõne aja pärast tagasi. See tähendab, et tselluliidiga on vaja tegeleda pidevalt. Väide, et peale tselluliidivastaste toodete kasutamist tuleb tselluliiti veelgi rohkem, kui oli enne kuuri, on vale.

Tselluliidile pole siiani leitud efektiivset ravi. On olemas küll kirurgilisi võimalusi tselluliidi eemaldamiseks, aga enamasti pole inimestel selleks raha ja tahtmist. Tselluliidil pole küll mingit ravi, aga see ei tähenda, et peaksid kurvalt diivanil istuma ja ootama kuni teadlased mingi ravi välja mõtlevad. Tselluliiti saab igapäevaselt kontrolli all hoida õige söömise ja regulaarse trenniga.

Kui tahad proovida midagi uut, siis võiksid proovida LPG massaazhi. LPG massaazhisüsteemi leiutajaks on arsti ja inseneri haridusega Luiz Paul Guitay. LPG massaazhisüsteem pärineb Prantsusmaalt. Algselt oli LPG massaazhisüsteem mõeldud kasutamiseks taastusravis, hiljem levis meetod ilusalongidesse. Tänaseks kasutatakse LPG tehnoloogiat enam kui 70-nes riigis. Endermoloogiline massaazh on raviliik, milles on koondatud erinevad massaazhiliigid: üld-, lümfi-, punkti- ja jalatallamassaazh.

Järgnevad nipid pane tselluliidiga võitlemisel kindlasti kõrvataha

- Harja kuiva nahka spetsiaalse tselluliidiharjakesega. Harjamine aitab kehast välja viia toksiinid ning parandab oluliselt vereringet, lihastoonust ning aitab kaasa tselluliidi lagundamisele.

- Sega baasõlile juurde koriander, tüümian ning porgandiõli ja kasuta saadud segu probleemsele piirkonnale määrimiseks.

- Hõõru tselluliidi piirkonda sooja kohvipuru. Hõõru see rätikuga laiali ja mässi piirkond mõneks minutiks toidukile sisse. Seejärel loputa.

- Söö iga päev natuke proteiini, seda eriti juhul kui oled taimetoitlane.

- Du