Kõõm valmistab muret?

Kas sul on probleeme kõõmaga? Kui ei ole, siis oled õnnelik inimene, sest paljudel on see suureks nuhtluseks kaelas. See on probleem, mida päriselt välja ravida ei olevat võimalik.

Kadi Jüriado
kadi@buduaar.ee


Kas sul on probleeme kõõmaga? Kui ei ole, siis oled õnnelik inimene, sest paljudel on see suureks nuhtluseks kaelas. See on probleem, mida päriselt välja ravida ei olevat võimalik. Liigse hulga surnud naharakkude irdumine peanahal põhjustab valget ketendust juustes ja peanaha sügelust. Kõõm ei ole vaid naiste probleem, mehed kannatavad kõõma käes isegi rohkem.


Kõõma tekkimist võib pidada krooniliseks-see tekib rasunäärmete tegevuse ja naha uuenemisprotsessi tagajärjel, mis algab tavaliselt teismeliseeas, kui rasunäärmete talitus elavneb, ja  leevendub umbes 45. eluaastast. 


Vahel annab kõõm märku endast hooti ning eriti kiirelt võib tekkima hakata siis, kui inimene kannatab stressi ja pinge all.


Kui kanda pidevalt mütsi, siis ei saa nahk hingata ning ka see ei mõju peanahale hästi – nt talvel kannatavad inimesed rohkem selle probleemi käes kui suvel, palja peaga käies.


Ravi