Laimimahl võiks päästa igal aastal tuhandeid elusid

Laimimahl võiks päästa igal aastal tuhandeid elusid

Ilmselt enamusele meist seostub laim esmalt mohtoi või margaritaga, kuid tegelikult on see eksootiline puuvili kordades väärtuslikum ning midagi palju enamat, kui pelgalt alkohoolsete jookide hõrgutava komponent. Nimelt peitub laimis märkimisväärselt palju raviomadusi, mille abil on võimalik jagu saada ka mitmetest tõsistest haigustest. 

Ilmselt enamikule meist seostub laim esmalt mojito või Margaritaga, kuid tegelikult on see eksootiline puuvili kordades väärtuslikum ning midagi palju enamat kui pelgalt alkohoolsete jookide hõrgutav komponent. Nimelt peitub laimis märkimisväärselt palju raviomadusi, mille abil on võimalik jagu saada ka mitmetest raskekoelistest haigustest. Loetelust võid leida palju üllatavat, mida sa ehk enne selle hurmava tsitruselise kohta ei teadnud. 

 

Malaaria 

Terviseorganisatsiooni hinnangul sureb igal aastal malaariasse ligi 660000 inimest. Selle haiguse ravimiseks kasutatakse ohtralt väga mürgiseid ravimeid, kuid hiljutisest uuringust selgus, et kui lisada ka laimimahl ravikuuri, on võimalik kiirendada paranemist ning vähendada tüsistusi. 

 

Bakterid toidus

Toitu laimimahlaga töödeldes on võimalik ära hoida võimalikke toidumürgitusi, näiteks kui toorele kalale pigistada peale laimi, hävitab see seal leiduvad bakterid. Samuti on võimalik laimimahla abil salmonellat hävitada. 

 

Vee desinfitseerimine

On leitud, et laim on ülimalt tõhusaks vee desinfitseerimisvahendiks, mis suudab tappa nii noroviiruse kui ka kolibakteri. 

 

Pankreasevähk

Kõhunäärmevähki on erakordselt raske ravida, kuid Mehhikos läbiviidud bioaktiivsest uuringust selgus, et laimimahl aitab hävitab pankrease vähirakud.

 

Suitsetamine

Tõenäoliselt üheks suurimaks surma ennetatavaks harjumuseks siin planeedil on mittesuitsetamine. Kliinilises uuringus leiti, et värske laimimahl on väga tõhusaks vahendiks suitsetamisest loobumisel.

Allikas: wake-upworld.com