Reklaam sulgub sekundi pärast

Magneesiumi jalavannid leevendavad ja ravivad sadakonda tervisehäda

Magneesium on inimesele eluliselt tähtis mineraalaine, mis reguleerib närvi- ja lihasfunktsioone. Selle peamine ülesanne on aktiveerida ensüüme, millest sõltub reaktsioonide toimumine kehas. Inimesi vaevavad paljud tervisehädad, mille tekkimise põhjused on nii arstidele kui ka inimesele endale arusaamatud või ei allu ravile. Tehakse küll palju analüüse või hoitakse probleemi rohtudega kontolli all, kuid tegelikuks haiguse põhjuseks võib olla magneesiumipuudus.  

Magneesium on inimesele eluliselt tähtis mineraalaine, mis reguleerib närvi- ja lihasfunktsioone. Selle peamine ülesanne on aktiveerida ensüüme, millest sõltub reaktsioonide toimumine kehas. Inimesi vaevavad paljud tervisehädad, mille tekkimise põhjused on nii arstidele kui ka inimesele endale arusaamatud või ei allu ravile. Tehakse küll palju analüüse või hoitakse probleemi rohtudega kontolli all, kuid tegelikuks haiguse põhjuseks võib olla magneesiumipuudus.  

 

Luud ei vaja mitte ainult kaltsiumi vaid ka magneesiumi. 60% meie kehas olevast magneesiumist on luudes, 26% lihastes, ülejäänud pehmes koes ja kehavedelikes.

Magneesiumipuudust on tihti raske avastada, seda analüüsitakse valdavalt vereproovi kaudu, aga magneesiumi tase veres ei peegelda tema taset kudedes, sest veres liigub vaid 1% kogu keha magneesiumist. Uuringud näitavad, et 75% inimestest tarbib magneesiumi alla päevase vajaduse ja umbes pooltel haigetest on magneesiumi puudus, kuid arstid kahjuks ei tea seda. Põhjus on lihtne - mineraalide sisaldust rakus ei saa mõõta tavalise vereanalüüsiga.

Magneesiumi puuduse peamiseks põhjuseks on asjaolu, et inimesed ei söö piisavalt palju täisteravilja, vaid eelistavad töödeldud toitu, mis viib kehast välja suure koguse magneesiumi. Toitude keetmisel lähevad mineraalid keeduvette, ka Britta kannuga filtreeritud vett juues jääme ilma suurest osast mineraalidest. Magneesiumi viivad kehast ka välja liigne alkohol, gaseeritud jookide joomine, kohvijoomine ja suitsetamine.

Dr Carolyn Dean on oma elutööks võtnud magneesiumi mõju uurimisele inimese tervisele ning ta avastab pidevalt magneesiumi kohta midagi uut. Dean on välja toonud ligi 100 terviseprobleemi, mis on seotud magneesiumipuudusega. 

 

Tutvu allpool toodud nimekirjaga ja vaata, kas sind vaevavad mõned nendest terviseprobleemidest või kas need märksõnad kuulutuvad sinu igapäevaellu. Kui see on nii, siis suure tõenäosusega vaevab su keha magneesiumipuudus. Kui annad kehale rohkem magneesiumi, siis võid juba paari nädala pärast vaadata taas seda nimekirja ja veenduda, et nii mõnigi probleem on lahenduse leidnud. 

 

 

Magneesiumipuudusega seotud sümptomid ja märksõnad:

1. depressioon

2. kergesti vihastumine ja ärrituvus

3. südamevalu

4. ärevus

5. apaatia

6. südame arütmia

7. astma

8. madal kaltsiumi tase veres

9. madal kaaliumi tase veres

10. veres madal magneesiumi tase

11. seedeprobleemid (kõhukinnisus, kõhulahtisus, vahelduv kõhukinnisus ja -lahtisus)

12. ärritunud soole sündroom

13. Crohni tõbi

14. koliit

15. ajutrauma

16. bronhiit, krooniline

17. pidev väsimus

18. pidevad külmetushaigused

19. nõrk keskendusmisvõime

20. segasustunne

21. krambid

22. diabeet (tüüp I ja II ning rasedusdiabeet)

23. fibromüalgia

24. menüüs on vähe rohelist, palju valku, vähe pähkleid ja seemneid

25. kaldud õgima ning tunned sõltuvust süsivesikutest, šokolaadist, soolast ja rämpstoidust

26. lämbumistunne

27. peavalud

28. südamehaigused

29. kiire pulss

30. kõrge vererõhk

31. homotsüsteinuuria

32. hüperaktiivsus

33. hüperventilatsioon

34. viljatus

35. unetus

36. neerukivid

37. mäluhäired

38. amalgaamid suus

39. menstruatsioonivalud ja krambid

40. migreenid

41. mineraalide tarbimine (kaltsium, tsink, raud)

42. mitraalklapi prolaps

43. lihasprobleemid (krambid, spasmid, tõmblused, tikid ja nõrkus)

44. tuimus jalgades ja/või kätes

45. luude hõrenemine

46. paranoia

47. kõrvalkilpnäärme ületalitus

48. PMS

49. polütsüstilised munasarjad

50. rasedusaegsed vaevused (preeklampsia/eklampsia)

51. järjestikused rasedused

52. rasedusjärgne masendus

53. lapsel tserebraalparalüüs

54. radiatsiooni teraapia (keha vajab lisa magneesiumi)

55. Raynaud' sündroom

56. rahutus

57. madal libiido

58. hingeldamine

59. kergesti ehmatav loomus

60. stressirikas elu

61. insult, infarkt

62. rohke suhkru tarbimine

63. sündroom X

64. kilpnäärme ületalitlus

65. pisted jalgades/kätes

66. doonorneer/-maks (doonorneeru või maksa puhul on vaja tarbida lisa magneesiumi)

67. käte värin

68. kokkupuude (pesemine, joomine vms) saastatud veega (floor, kloor, kaltsium)

69. hingeldamine

 

Lisaks vajab keha keskmisest rohkem magneesiumi järgmistel juhtudel:

1. Kui tarbid alkoholi üle 7 joogi nädalas

2. Kui tarbid kofeiin üle 3 tassi päevas

3. Kui oled suitsetaja

4. Kui oled beebiootel

5. Kui tarbid ravimeid (digitaalise preparaadid, diureetikumid, antibiootikumid, hormoonid, antibeebipillid, Indomethacin, Cisplatin, Amphotericin B, Cholestyramine ja sünteetilised östrogeenid)

 

Kust magneesiumi saada ehk looduslikud magneesiumiallikad 

Magneesiumi annavad rikkalikult vetikad (pruunvetikas) ja teised meretaimed, pähklid (mandlid, India ja Brasiilia pähklid), täisterad, tofu, seemned (kõrvitsa- ja päevalilleseemned) ja kakao. Kala, liha, piim ja puuviljad on küllaltki magneesiumivaesed. Magneesiumi leidub peamiselt klorofülli koostises ja taime rakukestades - seega on hea süüa rohelisi taimi nagu spinat ja Rooma salat. Puuviljadest sisaldavad keskmiselt enam magneesiumi banaan ja viigimarjad, köögiviljadest tomat. Ubadest on magneesiumirikkad valged ja mustad oad, kuid head on ka sojaoad, kus on magneesiumi ja kaltsiumi suhe magneesiumi kasuks. Üllatuslikult on küllaltki heaks magneesiumiallikaks ka tume šokolaad, kuid sellega peab olema ettevaatlik, sest pidev šokolaadiisu võib olla märk magneesiumipuudusest, mida tuleks likvideerida tervislikuma toitumisega.

Müügil on ka erinevaid toidulisandeid ja vitamiine, aga nende tõhusus on küsitav, sest puhas magneesiumi sisaldus on üldiselt väike ning imendumine soolestiku kaudu madal.

 

Parim ja kiireim lahendus - magneesiumi jalavannid

Väliseesti doktor Jaan Suurküla soovitab magneesiumi jalavanne, sest see tagab kõige kiirema tulemuse. Dr Suurküla usub, et eriti hästi toimib see alkoholisõltuvuse ravina.

Väidetavalt on magneesiumi tarbimise probleemiks see, et magneesium ei imendu hästi kõhu ja soolestiku kaudu. Sellepärast on raske või võimatu kiiresti taastada magneesiumit kehas toidulisandite abil. Dr Suurküla viitab ühele Ameerika uuringule, mille kohaselt tablettide abil magneesiumi manustades võib võtta see aega üks kuni kaks aastat, enne kui kehas tekib magneesiumi küllus. Doktor väidab, et kõige efektiivsem omistamine toimub naha läbi, kasutades kontsentreeritut magneesiumi lahust. Selleks on õhtune jalavann parim ja lihtsaim lahendus. Jalavanni tegemiseks tuleb lahustada umbes 15 grammi (see on umbes 15 ml) magneesiumikloriidi ühte kuuma vee liitrisse. Vann ei pea olema suur, piisab, kui kand ja hüppeliiges on vees ja vanniks sobib ideaalselt plastikkauss. Alustama peaks nii sooja veega kui võimalik ning vann peaks kestma 15-20 minutit.  Kui teha sellist jalavanni iga päev, siis uuringud näitavad, et juba kuu aja pärast on 75% jalavanni tegijatest saavutanud magneesiumi küllastatuse, samasugune tulemus toidulisanditega oleks võtnud mitu aastat.  Dr Jaan Suurküla ütleb, et tema üllatuseks on ta avastanud, et Tallinna apteekides, tervisepoodides ja kaubamajades pole müügil Epsomi preparaate ega magneesiumkloriidi ning Surnumere soolade kõrge sisaldusega toodete hinnad on väga kõrged.

Doktor Suurküla soovitab osta  magneesuimkloriid (MgCl), mis on kättesaadav Tallinnas firmast Kemimet. 25 kg kotti hinnaks oli 36 eurot.

Hea lahendus on ka Epsomi vannisool, mis on kättesaadav Eesti apteekides mõrusoola nime all, aga on palju kallim kui magnesiumkloriid. Seda siiski ei soovita doktor üle paari kuu kasutada, kuna see muudab koed hapuks, mis ei ole hea tervisele. 

 

Ka Surnumere sool sisaldab magneesiumkloriidi, aga oluliselt vähem kui ülal nimetatud soolad ning üldiselt on ka see kallis magneesiumi ammutamise viis. Doktor manitseb mitte kasutama tavalist meresoola, sest see sisaldab magneesiumi väga väikeses koguses. Umbes 95% on naatriumkloriid, mis on suuremates kogustes tervisele kahjulik. 

 

Allikas: www.okomarket.ee