Marge Rahu testis geeniteste! Loe kuidas ta rahule jäi

Marge Rahu testis geeniteste! Loe kuidas ta rahule jäi

Kas tead, et tervislik toitumine ei tähenda sugugi igaühele samasugust toitumiskava? Ja et geenide kaudu on paika pandud, kui palju mõjutab sinu kehakaalu sportimine? Mina seda enne ei teadnud, aga sain palju targemaks, kui tegin Figuragen Weight geenitesti. Sain testi abil teada nii mõndagi uut, mis andis vastuse põhilisele küsimusele – miks mulle ei mõju need dieedinipid, millega sõbrannad kaalust alla võtavad. Kohe räägin teilegi sellest lähemalt. 

Kas tead, et tervislik toitumine ei tähenda sugugi igaühele samasugust toitumiskava? Ja et geenide kaudu on paika pandud, kui palju mõjutab sinu kehakaalu sportimine? Mina seda enne ei teadnud, aga sain palju targemaks, kui tegin Figuragen Weight geenitesti. Sain testi abil teada nii mõndagi uut, mis andis vastuse põhilisele küsimusele – miks mulle ei mõju need dieedinipid, millega sõbrannad kaalust alla võtavad. Kohe räägin teilegi sellest lähemalt. 

Figuragen Weight geenitesti teha on väga lihtne – selle saab osta Südameapteegist või tellida veebilehelt www.geenitestid.ee. Pakike sisaldab kaapepulgakest, millega saad oma suu limaskestast proovi võtta, hõõrudes seda vastu põse sisekülge. Seejärel tuleb saata oma test laborisse ning paari nädala pärast on oodata sisukat vastus, mis muuhulgas sisaldab ka kolme päeva soovituslikku menüüd. 

Kuigi mul ei ole otseseid kaaluprobleeme, siis paar kilo siia-sinna on mu kehakaal alati kõikunud. Olen tähele pannud, et mingites minu jaoks seletamatutes olukordades, kus ma enda arust toitun väga tervislikult, kipub hoopis kehakaal tõusma. Minu lemmik – kitsejuustusalat, mis sisaldab rohkelt rohelist, tükikest sooja kitsejuustu ja oliiviõli kastet – tuleb menüüst välja jätta, kui tahan kaalus alla võtta. Nimelt selgus, et igasugused rasvad, nii küllastunud kui küllastumata, peavad olema minu menüüs esindatud keskmisest väiksemas koguses. Õnneks pole ma kunagi olnud suur rasvase toidu sõber, kuigi mitmed pealtnäha tervislikud ja armastatud toidud, nagu näiteks oliiviõli, lõhe ja juust, on piisavalt rasvased, et pean nende tarbimist piirama. Olen alati arvanud, et neitsioliiviõli ja kookosõli võib tarbida palju soovid, sest need ei aja paksuks, aga minu geenitesti tulemus näitas, et isegi kõige tervislikumaid küllastumata rasvu peaksin ma tarbima väga mõõdukalt, sest igasugune rasv kipub minu puhul ladestuma keharasvaks. Siinkohal tunnen kadedust kõikide nende naiste vastu, kes saavad kaalu langetada Vahemere dieeti pidades, sest umbes viiendikul inimestest mõjub õlirikas dieet kehakaalu alandavalt.  

Seevastu süsivesikute söömisel, mis on inimese kõige olulisemaks energiaallikaks ja mille puhul tihti hoiatatakse, et nendega ei tohi liialdada, kehtivad mulle soodsamad tingimused. Võrreldes levinud toitainete vahekorraga inimeste igapäevamenüüs, võin mina endale lubada umbes kümme protsenti rohkem süsivesikuid. Enamgi veel, test selgitas välja, et kui ma piisavalt süsivesikuid ei tarbi, võib see põhjustada kaalutõusu. Testi vastuses seisis ka soovitus, et kui ma peaksin dieeti pidama, siis kindlasti ei tohi see olla süsivesikutevaene dieet. Täisteratooted, leib ja pudrud on need, mida minu keha hea meelega vastu võtab ning väide, et kui tahad kaalust alla võtta, siis söö vähem pastat ja kartulit, minu puhul ei kehti.          

 

Marge soovituslik toitainete vahekord igapäevamenüüs

 

 

 

 

 

 

Levinum soovituslik toitainete vahekord igapäevamenüüs.

 

Kõige levinum soovituslik toitainete vahekord igapäevamenüüs

 

 

 

 

 

Pole mingi saladus, et sportimine on üks tõhusamaid viise oma kehakaalu kontrollida ja vajadusel paarist lisakilost vabaneda. Olen seda alati arvanud, et oma sissesöödud koogikesi on kõige lihtsam maha joosta. Minu jaoks pole kalorite põletamine kunagi olnud mingi tuumateadus – kui päeva lõpus selgub, et olen söönud rohkem sisse, kui kulutanud, siis tuleb lihtsalt jooksutossud jalga panna ja vastav arv kaloreid joostes ära põletada. Füüsiline aktiivsus toimib alati! Aga tundub, et mitte siiski kõigi inimeste puhul. Varem ma ei uskunud, kui mõni sõbranna tuli väitma, et temale trenn ei mõju, see tundus lihtsalt ebaloogiline. Geenitesti vastus aga kinnitas, et osal inimestel tõuseb rasvade põletamise tase treeningu tagajärjel rohkem kui teistel ning mina kuulun esimesse õnnelikku gruppi. 

Aita kehal olla terve, ilus ja õnnelik 

Kui soovid kaalu langetada või lihtsalt teadlikumalt toituda, tasub kindlasti teha geenitesti, sest kuidas muidu sa saaksid teha enda jaoks tervislikumaid valikuid. Figuragen annab vastuse ka sellele, kas ja miks on mõnel inimesel suurem söögiisu või miks talle maitseb rasvane toit. Kuigi inimeste geenide uurimine tundub väga keeruline, oli geenitesti vastus esitatud lihtsal ja arusaadaval kujul, mida oli mõnus lugeda. Lisaks personaalsetele toitumissoovitustele on testitulemusega kaasas ka personaalne soovituslik toitumiskava kolmeks päevaks. 

Geenitesti tasub teha kindlasti siis, kui tunned, et enda arust toitud väga õigesti ja treenid piisavalt, aga kehakaal ikkagi ei lange. Järelikult teed sa midagi valesti ning isegi kõige haritum toitumisnõustaja ega eratreener ei saa sind aidata, kuna tal puudub info sinu geneetiliste soodumuste kohta. 

Testi oma laktoositalumatust!

Geenitestid.ee lehelt on võimalik tellida lisaks Figura Geni Weight testile ka teisi põnevaid teste, mis aitavad sul täisväärtuslikumalt elada. Teadlased arendavad pidevalt välja uusi täiendavaid geeniteste ja täiustavad olemasolevaid. Eraldi testi on võimalik teha ka neil, kel kahtlusi laktoositalumatuse osas või kes soovivad määrata pärilikku eelsoodumust gluteenitalumatusest tuleneva tsöliaakia suhtes. Samuti on võimalik testida geneetilisi soodumusi vitamiinipuudulikkuse esinemise geneetilist riski.

Kui kõht puhitab ning on tihti lahti, siis tasub kindlasti laktoositalumatust testida, sest paljud seedetrakti häired on põhjustatud laktoositalumatusest. Laktoositalumatuse käes kannatab umbes 25–30 protsenti eestimaalastest ning seetõttu otsustasin ka mina laktoositalumatust testida. Seda enam, et kui juba ühte proovi teed, on võimalik sama prooviga ka muid vastuseid geenidelt saada. Testitulemus rõõmustas mind, sest geneetilist laktoositalumatust mul pole.

Uuri sinagi lähemalt www.geenitestid.ee

Akadeemia tee 15, Tallinn (Tallinna Tehnikaülikooli teaduslinnak)

620 4347

info(ät)geenitestid.ee