Mida räägib sinu juustevärv su tervise kohta?

Mida räägib sinu juustevärv su tervise kohta?

Kas oled blond, brünett või punapea? Juustevärv võib anda vihjeid tervisega seotud ohtudest või soodumustest.

 

Kas oled blond, brünett või punapea? Juustevärv võib anda vihjeid tervisega seotud ohtudest või soodumustest.

Kui sa oled blond…

Kaitse oma silmi

Naistel on meestest suurem risk haigestuda maakulasse ehk kollatähni degeneratsiooni, mis võib lõppeda pimedaks jäämisega. Blondid on sellele haigusele kõige vastuvõtlikumad.

Haigust võib ennetada süüs toitu, milles on ohtralt luteiini. Lisaks on soovitatav igapäevaselt rohelisi köögivilju süüa.

Kaitse nahka

Heledapäistel on kehas vähem melaniini, mis annab nahale värvi ja kaitseb kahjulike UV-kiirte eest. Seetõttu on neil suurem melanoomi risk. Kaitse oma ihu korraliku päikesekaitsekreemiga. Otsese päikesevalguse käes on kasulik ka oma pea mütsi või rätikuga katta.

Kui oled brünett…

Hoolitse oma juuste eest

Üle 30 miljoni Ameerika naise kannatab liigse juuste väljalangemise käes. Üle poolte neist on brünetid. Üks põhjus võib olla selles, et brünettidel on juba algselt vähem juukseid. Aneemia võib juuste väljalangemist kiirendada, mistõttu on kasulik süüa rauarohket toitu.

Jäta suitsetamine maha

Brünettidel on kehas palju melaniini, mis võib kiirendada suitsetamisest sõltuvusse jäämist. Melaniin takistab maksal nikotiini hajutamist ja mida kauem on nikotiin organismis, seda kiiremini sõltuvus tekib. C-vitamiin hoiab maksa töökorras.

Kui oled punapea…

Tuimestus ei mõju?

Punased kiharad tulenevad DNA-mutatsioonist, mis muudab tavalise ja kohaliku tuimestuse vastu immuunsemaks. Seega võib ennast vaimselt valmis panna, kui ees on ootamas hambaarstile minek. Anestesioloogi sõnul võivad punapead vajada lausa 20 protsenti rohkem tuimestusainet, kui blondid ja brünetid.

Ettevaatust Parkinsoni tõvega

Harvardis tehtud uuringu kohaselt on punapeadel lausa 90 protsenti suurem tõenäosus haigestuda Parkinsoni tõvesse. See võib olla tingitud juba eespool mainitud DNA-mutatsiooni tõttu.

Hea uudis on see, et foolhape võib haiguse tekkimist edasi lükata. Vajaliku koguse foolhapet saab vitamiinidest.

Allikas: Fox News

Anneli Allikas-Parv