Millised Eestimaa ravimtaimed aitavad naistehaiguste vastu?

Millised Eestimaa ravimtaimed aitavad naistehaiguste vastu?

Kõik teavad, et toitumiseta pole elu. Inimesed on elanud tuhandeid aastaid ilma poetoiduta, ravimiteta, tarbides kõike puhast ja looduslikku. Kui päikesevalgus ja õhk on peamised energiakandjad, siis taimed on kosmilise energia vastuvõtjad ja säilitajad.

Kõik teavad, et toitumiseta pole elu. Inimesed on elanud tuhandeid aastaid ilma poetoiduta, ravimiteta, tarbides kõike puhast ja looduslikku. Kui päikesevalgus ja õhk on peamised energiakandjad, siis taimed on kosmilise energia vastuvõtjad ja säilitajad.

Mõeldes veidigi klorofülliterakeste muutumisele tärkliseks ja glükoosiks, taipame, et taim on keemialabor, kus saab leida kõike eluks vajalikku. Ravimtaimedel on võimas jõud, kui neid õigesti tarvitada. Naistehaigusi saab täiesti edukalt ravida, kasutamata selleks ainsatki apteegist ostetud rohtu. Hippokrateski ütles, et loodus parandab, arst on vaid looduse assistent. Praegu on sobiv aeg korjata teatud ravimtaimi. On ju kevad, kõik õitseb ja lokkab ning keegi ei kahtle, et ka taim on elusolend: võilill näiteks avab sulgenud õiekroonid päikesele vastu ja õhtul sulgeb need tihedaks tombuks.

Eestis on ilmunud väga palju häid raamatuid ravimtaimedest. Kes soovib ennast tasuta ja efektiivselt ravida, peaks põhjalikult neid raamatuid uurima, sest igale haigusele on oma ravimtaimed ja igale taimele on vaja õigesti läheneda ning seda kasutada. Loomulikult võib ravimtaimi osta poest, ent  Mall Värva raamatus “Tee ravimtaimede juurde” kirjutab sedasi:

“Kui kasutada terminit suhtlemine rohujuuretasandil, siis oma modelliga sõna otseses tähenduses niiviisi suhtlesingi – kõhuli maas ja nina vastu lina. ühtlasi avastasin enese jaoks igas taimes midagi uut ja erilist. Taimed omakorda suhtlesid minuga.”

Raamatut kirjutades olevat Mall Värava mõelnud  inimestele, kes ta aias taimedega on tutvunud ja neile, kes veel mõnda ravimtaime looduses ei tunne. Raamatus on peatükid loodusega suhtlemisest, ravimtaimede kogumisest ja kasvatamisest, maitsetaimedest, nii mitme- kui üheaastastest, eksootilistest salatitaimedest, nii aias kui ka looduses kasvavatest ravimtaimedest, sealhulgas loomulikult ka neist, mis ravivad naistehaigusi. “Sageli väidavad ravimtaimedega tegelevad inimesed, et nad ise ei vaja eriti sageli ravimteesid, tervis on niigi hea. Küllap on üks hea tervise saladusi just looduses viibimine ja loodusega suhtlemine. Vana tõde – parim ravimtee on jalgsi käidud tee,” kirjutab Mall Värva.

Kui nüüd veidi lähemalt rääkida taimedest endist, siis kõige sagedasem naiste  ja tütarlaste probleem on valulik või vererohke menstruatsioon. Aili Paju, kes on avaldanud palju häid raamatuid nagu näiteks “Kui taimed räägiksid” ja  “Loodusravi” soovitab nende  vaevuste vähendamiseks ja raviks kalmust, kurgirohtu, kõrvenõgest, pihlakat, pärna, suurt takjat, kortslehte ja ubalehte.

Viljatuse raviks aga võib tarvitada aedvaaki, kõrvenõgest, põdrakanepit ja suurt takjast. Mõnest taimest tasub rääkida lähemalt, kuna mõnda neist on võimalik juba praegu korjama minna.

Aedvaak on taim, mida kasvatatakse ilutaimena. Teda tasub omale koju muretseda, võimalusel peenrasse kasvama panna nagu saialillegi. Eriti tõhus on aedvaak enneaegse sünnituse ärahoidmiseks, kuid ka aidanud naistel rasedust säilitada.

Kalmus ehk tütrejuur kuulus vanasti segudesse, mida noored emad võtsid rohkema piima tekitamiseks rindades.  Vanasti olevat taluperenaine pannud enne lauta minekut kalmusejuuretüki nagu nätsu suhu ja läinud lehmi lüpsma. Kalmus on ka tuntud vähiravim. Tarvitatakse ainult kalmusejuurikat.

Kortsleht õitseb ka juba  maist alates , korjatakse aga põhiliselt lehti. Ta aitab valgevooluse, alakehavalude ja koos raudrohuga tagab reeglipärase menstruatsiooni tekke neidudel, kel see on hilinenud.

Ja lõpetuseks mainitagu kõrvenõgest , mis peaks kevadeti olema kohustuslik ravimtaim mitte üksnes naistehaiguste raviks. Nõges on erakordselt rikas raua poolest, nii et vererohkete menstruatsioonide all kannatajad vajavad nõgest kui taastajat. Muuseas, nõgesemahla peetakse heaks juustekasvatajaks ja ka juustevärvi tumendajaks.

Loodusest leiad abi!

Buduaari arhiiv