Reiki – eluenergia, mis ravib

Reiki – eluenergia, mis ravib

Reiki on jaapanikeelne sõna, mis tõlkes tähendab universaalset eluenergiat. Aga mis ikkagi on reiki ning kuidas seda praktiseerida?
Nendele ja paljudele muudele küsimustele aitab vastuseid leida reikimeister Maila Reimand.

Reiki on jaapanikeelne sõna, mis tõlkes tähendab universaalset eluenergiat. Aga mis ikkagi on reiki ning kuidas seda praktiseerida?
Nendele ja paljudele muudele küsimustele aitab vastuseid leida reikimeister Maila Reimand.

Räägi natuke reiki ajaloost. Kes oli esimene meister ning kuidas ta endas tervendava võime avastas? Kui vana on reiki?
Reiki energia avastas 1890. aastatel kirikuõpetaja Mikao Usui, kes oli sel ajal Jaapani kristlikus ülikoolis arstiteaduse professor. Tema õpilased küsisid, kas ta usub täiest südamest piiblit ja tuletasid talle meelde, kuidas Kristus tegi inimesi terveks. Õpilased mainisid ka, et Kristus ütles: “Sina saad tegema nagu mina olen teinud ja veelgi suuremaid asju. Kui see on nii, siis miks ei ole maailmas rohkem inimesi, kes ravivad sama moodi kätega nagu Kristus?“ Usui oli hämmastuses ja Jaapani kombe kohaselt oli ta seotud oma kohustustega ning ülikooli professorina pidi vastama neile küsimustele. Ta vastas vaid: “Ma uurin välja.“
Oma otsingutega käis ta läbi Zen Monastery (buda usu kloostri), uurides läbi kõik vanad Sutrad. Ta uuris ka Tiibeti vanu kirju. Saades teada kõik vajaliku informatsiooni ja andmed raviks, vajas ta veel energia võimendamist ravimiseks. Meditatsiooni käigus sai teada, et peab minema Jaapani pühale mäele Kuri Yamale ja seal 21 päeva paastuma.
Paastu alguses korjas ta 21 kivikest ja igal hommikul viskas ta ühe kivi minema. 21 päeva varahommikul tabas Usuid valguskiir, mis tuli suurel kiirusel taevast alla nagu välk ja tabas teda otsaette. Seejärel nägi ta silme ees valgeid rõngaid, milles igaühes oli kullaga kirjutatud Jaapani sümbol. Kuna see kõik toimus piisavalt aegamööda, sai Usui need sümbolid meelde jätta. Teel koju koges ta mitmel korral oma ravivõimeid.
Nii saigi avastatud taas iidne ravimise meetod ja Usui hakkas rändravijaks. Hiljem andis ta need õpetused juba edasi oma kõige truumale järglasele Chujiro Hayashile, kes avas Tokios esimese reikikliiniku. Edasi anti need teadmised ja pühitsused Takatale ja 1970. aastal hakkas see treenima välja uusi reiki õpetajaid ja ravijaid.

Kas reikit võib igaüks õppida ja meistriks saada või peab selleks olema eelsoodumus?
Reikit võib õppida igaüks, kes tunneb, et ta on valmis selleks ja usub sellesse ravimeetodisse.

Kui kaua õppimine aega võtab? Kui palju on etappe?
Olenevalt õppegrupi suurusest võtab I järgu pühitsuste tseremoonia aega üks-kaks päeva, seejärel peab õpilane iseendale ravi tegema 21 päeva, et saada täielikult reiki energia liikuma. Seejärel saab ta nii ennast kui ka teisi ravida. Ravija on nagu reiki kanal, keda mööda energia liigub.
I ja II järgu vahe on soovitatav vähemalt 100 päeva. III järgu saamiseks peaks ravija olema juba ikka mõnda aega olema pidevalt tegelenud reiki raviga ning IV järgu (masteri järgu) saamiseks peaks tundma kõrgemat kutset.

Kuidas sa leidsid tee reikini. Mis oli selle ajendiks?
Ikka läbi enda katsumuste ja raskuste. Otsisin abi ja sain ühelt tuttavalt telefoninumbri ja läksingi, arvates, et lähen ennustaja juurde. Ei olnud ennustajat, vaid mulle tehti reikit ja sellest naisest saigi mõni aeg hiljem minu õpetaja. Olen talle väga tänulik selle eest!

Kuidas reikiravitsemine toimib? Milliseid protseduure ravitseja teeb?
Protseduure saab taha mitut moodi. Üks variant, kus patsient istub toolil ja ravitseja vahendab energiat käte kaudu, asetades käed patsiendile. Käsi võib ka hoida kaugemal, otsene kontakt ei ole vajalik.
Teine ja pikem variant on see, kui patsient saab rahulikult lamada massaažilaual ja ravija hoiab oma käsi patsiendi kohal n-ö pealaest jalatallani.
Protseduur kestab 40-60 minutit.

Kas reikiravimine toimib ainult käte abil, puudutades või on reikil mingeid seoseid ka näiteks massaažiga/meditatsiooniga?
Ravimine toimub käte abil, puudutades. On ka võimalik teha kaugravi, kus patsient võib olla kus iganes maailmas, siis ei ole see seotud puudutusega. Pigem on see seotud meditatsiooniga. Reiki ei ole massaaž, aga on muidugi väga hea, kui massöör on õppinud reikit, siis on ka massaaži tulemused paremad.

On sul jagada häid nippe, mida igaüks kohe praktiseerida saaks?
Peavalu puhul tuleb masseerida seda kolmnurka käel, kus kohtuvad pöial ja nimetissõrm. Mõlemal käel. Nohu puhul masseerida pöidla ja nimetissõrmega nina pealt, kus tavaliselt toetuvad prillid. Kumbki variant ei ole reikiga seotud, aga on väga tõhusad. Jooge palju kõikvõimalikke taimeteesid, viibige looduses. Austage ja armastage ennast, siis saavad ka teised teid austada. Naeratage rohkem ja usaldage oma sisetunnet.

Mirjam Simmer
Buduaar Shopping