Seitse müüti ilukirurgiast

Seitse müüti ilukirurgiast

Iluoperatsioonidega on seotud palju riske ja ülepaisutatud ootuseid. Veebileht My Health News Daily loetles üles seitse enamlevinud väärarusaama.

Iluoperatsioonidega on seotud palju riske ja ülepaisutatud ootuseid. Veebileht My Health News Daily loetles üles seitse enamlevinud väärarusaama.

Rasvaimu on tõhus viis kaalu langetamiseks

Vale. Rasvaimu on mõeldud probleemsete piirkondade paikseks raviks. Sellest võib olla abi normaalkaalus inimesele, kellel on teatud kohtades liialt rasva. Eemaldatava rasva määr on siiski nii väike, et ülekaalulisuse puhul pole sellest abi.

Plastikakirurgia ja ilukirurgia on sama asi

Kõige olulisem erinevus taastava plastilise kirurgia ja esteetilise kirurgia vahel on see, et haigekassa ei korva iluoperatsioone.

Iluoperatsioonidest ei jää arme

Vale. Lõikustest jääb alati jälgi ja arme. Plastikakirurgid suudavad neid siiski minimaliseerida.

Rindade suurendamine õnnestub ühe operatsiooniga

Rindade suurendamine on üks enimlevinumaid iluoperatsioone. Tulemused pole siiski püsivad. Rinnaimplantaatide eluiga on piiratud. Seetõttu tuleb patsiente hoolikalt kontrollida ja jälgida ning implantaadid vajaduse korral asendada.

Rasvaimu tekitab sangasid mujale

Kui elukorraldus pärast rasvaimu ei muutu, võivad sangad tagasi tulla. Operatsioon eemaldab kehast küll rasvarakke, kuid kaugeltki mitte kõiki. Allesjäänud rasvarakud võivad edasi kasvada.

Pärast operatsiooni ei tohi päikest võtta

Päikest ei pea pärast iluoperatsiooni vältima. Siiski peab päikese käes mõistlikult viibima, kuna see võib aeglustada taastumist ja muuta armid nähtavamaks. Lisaks võib ülemäärane kiirgus suurendada vähiriski. Kui kahtled, küsi nõu oma arstilt.

Ainus takistus on raha

Iluoperatsioonide summad on langenud ja ei nõua ilmtingimata paksu rahakotti. Enne operatsioonile minekut peaks siiski kaaluma, mida välimuse püsiv muutus tegelikult tähendab. Konsultatsioonis võib ka arutada, kas su ootused on ebarealistlikud või mitte: operatsioonide tegijad on vaid arstid, mitte mustkunstnikud. Samuti tasub mõelda, miks patsient operatsiooni soovib ja kas ta tahab seda ise.

 

Anneli Allikas-Parv