Suuhügieeni spetsialist: Hambaid peaks niiditama iga päev!

Selle nädala esimeses pooles oli võimalus esitada küsimusi suuhügieeni spetsialistile. Siit tulevad vastused teie esitatud küsimustele! Vastab: Eveli Hark, kes töötab Sadama Medicumis suuhügientistina.

Selle nädala esimeses pooles oli võimalus esitada küsimusi suuhügieeni spetsialistile. Siit tulevad vastused teie esitatud küsimustele!

Vastab: Eveli Hark, kes töötab Sadama Medicumis suuhügientistina.

Kas hammaste ise valgendamine sooda abil rikub hambaid?
Soodaga hammaste puhastamine kabinetis aitab vabaneda pigmendist, mille tekitavad: suitsetamine, punane vein, tee ja kohvi. Sooda ei valgenda ega ei riku hambaid. Samas kui nendest "plekkidest" vabaneda, siis on tulemuseks kindlasti ka heledam hambatoon.

Kui mu mind ootas, oli tal hambapõletik. Kas sellest võib tulla see, et mul on peaaegu igas hambas auk?
Kaaries raseduse ajal, ei mõjuta otseselt tulevase lapse suutervist, kuid teadlikult järgitud lapse suuhügieen mõjutab hammaste tervist. Lusikas (lutt) emme suust lapse suhu, öised mahla joomised, lutipudelikaaries jne. Kaaries on tingitud halvast suuhügieenist ja ebaregulaarsest hambaarsti külastusest.

Mul on esihambal ja ühel alumisel hambal valged laigud. Millest need laigud tulevad ja kuidas nendest lahti saada?
Need on fluoroosilaigud. See on hambaemaili ja hambaluu haigus, mis kujuneb hammaste arengu perioodil piirkonnas, kus fluoriide on joogivees üle 1,5mg/l kohta. Neist laigukestest lahti ei saa.

Kuidas mõjub hammastele nende mittepesemine? Kas muudab ka kollasemaks? Kui jah, siis kui hakata uuesti pesema, kas nad muutuvad tagasi valgemaks?
Hammaste pesemine hoiab hambad puhtad ja terved. Lisaks soovitan kasutada hambaniiti ja regulaarset hambaravikabineti külastust. Soovitan hambaid pesta sotsialiseerumise mõttel juba. :)

Mul on üks paremalt teine hammas teistest hammastest veidi tagapool ja lühem, kuidas ma saaksin selle ilusti rivvi ja sama pikaks? Breketid ei aidanud.
Väikseid iluvigasid aitab muuta laminaat, mis paigaldatakse hamba välispinnale. Kuid soovitan asja tõsiselt kaaluda, kuna laminaat paigaldatakse tervele hambale. See väike iluviga võiks ju olla Teie eripära