Vaata oma keelt! Keel on tervise peegel

Vaata oma keelt! Keel on tervise peegel

Hiina akupunktuuri spetsialistid väidavad, et keele värvuse järgi saab inimese tervisliku seisundi kohta väga palju infot. Ka paljud lääne meditsiini arstid kasutavad nn keeleanalüüsi, sest see on üsna täpne ja kiiresti teostatav. Muuhulgas annab keel infot ka haiguste eelstaadiumite kohta.

Hiina akupunktuuri spetsialistid väidavad, et keele värvuse järgi saab inimese tervisliku seisundi kohta väga palju infot. Ka paljud lääne meditsiini arstid kasutavad nn keeleanalüüsi, sest see on üsna täpne ja kiiresti teostatav. Muuhulgas annab  keel infot ka haiguste eelstaadiumite kohta.

Milline näeb välja terve inimese keel?

Terve organismi keel on roosakas-hall, kergelt niiske ja valkja, aga selge katuga. Paksema valge katuga keel võib viidata gripi või mao-soolestiku häirete arenemist. Teised värvimuutused või muudatused, mis esinevad pikemat aega, võivad viidata haiguste eelstaadiumile. Kui haigus taandub, siis muutub ka keele värv.

Vaata oma keelt, äkki avastad mõne nendest märkidest:

pruunikas värv kaasneb reeglina soolte funktsiooni häiretega, organism on üle ujutatud jääkainetega, ainevahetushäired.

kollakas katt võib täheldada tavalist palavikku, aga ka maksa ja sapi häireid, sapi värvaine laagerdub vereteede kaudu keelele. Ühtlane paksem kollakas katt kogu keelel kinnitab pigem seeninfektsiooni.

valge keelekatt ühel keeleküljel näitab närvihaigust.

• lilla keel viitab sellele, et sul on ainevahetusega probleeme.

 keskkõrvapõletik võib samuti esile kutsuda keelekatu haigestunud poolel.

punane suur plekk kahvatul keelel võib tähendada hingamisteede takistusi, näiteks astmat.

punetav, sile ja läikiv keel võib olla esmaseks maksahaiguse tunnuseks.

kuiv keel võib olla diabeedi (suhkruhaiguse) tunnuseks, eriti siis, kui suunurkades esineb lõhesid.

keeleturse (tuntav hambasurvest keelele) võib esineda kilpnäärme alatalitluse või maksavaevuste korral (sageli akuutses faasis).

 liialt punane keeleots aga näitab, et sa ei maga oma unetunde täis. 

Oma keele vaatlemine peegli ees pole siiski kodune meditsiiniline haiguste diagnoosimine. Kui sulle tundub, et midagi on valesti ja sinu keel pole päris seda värvi, mis see peaks olema, siis pöördu kindlasti arsti poole.

 

Buduaar.ee välisajakirjanduse põhjal