Vaimne ja füüsiline tervendus Reiki abil

imageManager_149806Kas olete kuulnud midagi Reikist? Ei, see pole mingi eksootiline toit või haruldane loom. Reiki on jaapanikeelne sõna. Tõlkes tähendab see universaalset eluenergiat. Reiki on lühidalt öeldes tervendamisõpetus käte peale panemise kaudu, kuid tegelikult on reiki palju enamat.

Kadri Põldma
kadri@buduaar.ee

 

imageManager_149806Kas olete kuulnud midagi Reikist? Ei, see pole mingi eksootiline toit või haruldane loom. Reiki on jaapanikeelne sõna. Tõlkes tähendab see universaalset eluenergiat. Reiki on lühidalt öeldes tervendamisõpetus käte peale panemise kaudu, kuid tegelikult on reiki palju enamat.

Sõna "Reiki" tähendus jaapani keelest tõlkides on Universaalne Eluenergia. Selline tõlgendus annab vaid minimaalse ettekujutuse selle ebatavalisest jõust.

Reiki tervendamissüsteemile on antud selle asutaja nimi: Mikao Usui oli kristlik preester ja õpetaja Kiotos (Jaapanis) 19.sajandil. Ligi seitse aastat kulutas ta tõe otsingutele, püüdes leida vastust küsimusele selliste ajalooliselt tunnustatud suur vaimsete õpetajate nagu Jeesus, Buddha, Krishna jt., tervendamise toime mehhanismi fenomeni kohta.

Reisides, mediteerides, uurides ja õppides arendas iidsetele budistlikele tehnikatele rajaneva tervendamispraktika, mis on kirjutatud sanskriti keeles ning pühendas kogu oma ülejäänud elu selle loomuliku tervendamise metoodika õpetamisele ja praktiseerimisele.

Reikis on erilisel kohal kõikide rituaalide, meetodite ja õpetamise tähtaegade range järgimine. Reiki õpetamise traditsioon oli teadmiste suuline edastamine, mis anti edasi meistrilt õpilasele. Reiki on looduslik ja vaimne ravimismeetod, mis on sõltumatu kõikidest religioonidest.

Reikil on kolm astet.

Reiki I astme pühitsused on juba iseenesest tervendavad ning pühitsetu võib kohe ka teisi tervendama hakata. 21-päevase enesepuhastusperioodi jooksul soovitatakse siiski tegelda iseendaga, jälgida endas toimuvaid protsesse ja muutusi.

I ja II astme pühitsuste vahele peab jääma 6 kuud. See aeg on kaitseks õpilasele, et ta suudaks vastu võtta temas toimuvaid muutusi ning mõistaks, et ollakse pika ja huvitava tee alguses.
Reiki II astme pühitsus lisab võimaluse tervendada vahemaa tagant ületades aja ja ruumi tavatähenduse. Pühitsetule antakse edasi kolm Reiki sümbolit, mida hakatakse teadlikult kasutama. Uus olukord võimaldab töötada enda ja ka kliendi alateadvusega lahendamaks sinna kuhjunud probleeme.

I astme ja Reikimeistri taseme vahele mahub aastaid, minimaalselt aga kolm aastat. Meistrikandidaat peab mõistma süsteemi ning oma kohustusi. Ettekujutus ei pruugi ühtida sellega, mis kaasneb tegelikult Reikimeistriks saamisega.

Meistri-õpetaja tase. Meister õpetab Usui tervendussüsteemi edasi suulise traditsiooni vaimus. Meister-õpetaja on sidunud oma elu Reikiga, viies läbi kursusi ning tehes abivajajatele tervendavaid seansse.

Kursusi läbi viies on võimalik olla üdini ühenduses armastuse energiaga. See pole võrreldav mitte millegi teadaolevaga. Linde Toompuu sõnul on see eneseavastamise, ülesehitamise ja kasvamise tee.

Millised on Reiki põhireeglid?

– Reikiga kaasneb tervis, õnn, ohutus.
– Just täna ära vihasta.
– Just täna ära muretse.
– Ole tänulik kõige suhtes.
– Austa oma vanemaid, õpetajad, vanureid.
– Teeni oma elatist ausalt.
– Ole heatahtlik kõige elava vastu.

Viis üldlevinud Reiki põhimõtet ning nendele vastavad käteasendid.
   
1. Just täna ma vabanen vihast ehk täna olen leebe, armuline, andestav.
 
Vasak käsi sabaluule (võib ka alakõhule), parem südamekeskusele.
Parem käsi südamekeskusele, vasak otsaesisele.
 
2. Just täna ma loobun muretsemisest ehk täna olen usaldav.
 
Käed taha neerude kohale.
Mõlemad käed alakõhul (või parem käsi taha sabaluu peale, vasak ette põiele).
Parem käsi nabale, vasak ette südamele.
Vasak jääb südamele, parem kurgu peale.
 
 3. Just täna austan kõiki oma õpetajaid – kõiki inimesi, kõiki elusolendeid ehk täna olen sõbralik kõikide elusolendite vastu.
 
Vasak käsi südamekeskusele, parem käsi kurgu peale.
Vasak käsi kurgule (või jääb südamekeskusele), parem otsaesisele.
 
4. Just täna olen kõigis oma tegemistes aus ehk täna teen hoolsalt oma tööd (mõeldud ka vaimset tööd, tööd iseendaga).
 
Vasak käsi südamekeskusele, parem käsi päikesepõimikule.
Vasak käsi päikesepõimikule (või jääb südamekeskusele), parem otsaesisele.
 
5. Just täna olen tänulik kõigele elavale ehk täna olen tänulik kõigi mulle osaks langenud õnnistuste eest.
 
Parem käsi kuklale, vasak otsmikule.
Vasak käsi jääb otsmikule, parem südamekeskusele.
  

Kui Reiki tervendaja asetab käed patsiendi kehale, voolab Reiki nende kaudu patsiendi organismi. Reiki liikumist võib tunda soojusena, jahedusena, vibratsioonina, raskustundena, torgetena, näpistusteena jne. Füüsilisel tasandil oli Reiki kirjeldus dokumenteeritud kui   pinges lihaseid lõdvestavat, valu vaigistavat, luude ja haavandite tervenemist kiirendavat, põletusjärgsete-ja põrutushaavade kudesid parandavat ning paljusid muid probleeme leevendavat ja lahendavat jõudu.

Mentaalsel ja emotsionaalsel tasandil tekib patsiendil rõõmu, kaitstuse ja rahu tunne, omandades taas optimismi, elurõõmu, kaob emotsionaalne pingestatus ja depressioon. Selle sügava lõdvestumise lainel, toimub energia tasakaalustamine ning toimima hakkab inimkeha/organismi enesetervendamise mehhanism.

Reiki praktikud kinnitavad, et Reikit võib edastada igas olukorras: kodus, klassiruumis, hotellis, haiglas, vanglas, transpordis ¬ kõikjal, kus inimest on tabanud õnnetus, haigus, trauma, vahetult õnnetusjuhtumi toimumispaigas, kusjuures ta ei vaja mingeid täiendavaid vahendeid, peale käte.

Kas sul tekkis suurem huvi Reiki vastu?

Reikit saab lasta endale teha näiteks Tartu tervisekeskuses, tund aega maksab umbes 200 krooni. Kes enne Reiki kohta rohkem uurida tahab, võib endale raamatupoest soetada Reiki  õpiku „Reiki, iidne tervendamise õpetus” või minna Reiki kursustele, mille kohta leiad rohkem infot aadressilt www.reiki.ee