Valgusteraapia aitab talvemasenduse vastu

Talv on kohe käes, kuid peale ilusa valge lume kaasnevad sellega ka vähem päikest ja lühemad päevad. Talvel on millegipärast masendus kergem tulema kui näiteks kevadel ja suvel. Miks see nii on ja kuidas selle vastu võidelda?

Talv on kohe käes, kuid peale ilusa valge lume kaasnevad sellega ka vähem päikest ja lühemad päevad. Talvel on millegipärast masendus kergem tulema kui näiteks kevadel ja suvel. Miks see nii on ja kuidas selle vastu võidelda?

Talvel on päevad lühemad ning päikest ja valgust vähem. See ongi üks peamisi tegureid talvemasenduse taga. Sümptomid, mis viitavad sellele, on muuhulgas ka näiteks:

* Energia vähesus
* Suurem une vajadus ja unisus päeva ajal
*  Suurenenud söögiisu
* Tuju langus

Samuti on talvel kõiksugu haigused palju levinumad ja külgehakkavamad. Kes meist ei põeks igal talvel köha või nohu, neid ei peetagi enam haigusteks vaid pigem igapäevasteks nähtusteks.

Kui nii palju ebameeldivaid asju kokku panna, siis hakkavad muud mured ka hullemana tunduma – üksindus rõhub veel raskemalt, rahaprobleemid tunduvad seoses lähenevate jõuludega olevat  vältimatud ja muud isiklikud probleemidki lootusetud.

Kõige selle vastu võitlemiseks on leiutatud aga meeldiv ja üsna lihtne vahend. Nimelt – valgusteraapia, millega tegeletakse ka Eestis.

Efekt seisneb selles, et lamp, mille all inimene istub, on umbes 15 korda eredam kui tavaline toavalgusti. Selle all tuleb istuda umbes 20-30 minutit ja peale ühte seanssi peaks inimene tundma, et ta on juurde saanud energiat ja üldine enesetunne peaks olema paranenud. Istutakse lambist umbes 50 cm kaugusel ja seansi ajal võib lugeda ajakirja või teha midagi muud sarnast. Umbes korra minuti jooksul tuleks vaadata ka valguse poole, sest see teraapia töötab silma võrkkesta kaudu, kuid mitte otse valgusesse.

Valgusteraapiast ei saa kasu mitte ainult aastaaegadest põhjustatud masenduse põdejad, vaid see pakub leevendust ka näiteks uneprobleemidega inimestele või lihtsalt väsinutele.
Valgusteraapia ei ole ohtlik, kuid ettevaatlik tuleks olla neil, kelle nahk on päikese suhtes tundlik ja kellel on probleeme silmadega. Neil tasuks enne teraapiat arstiga nõu pidada.

Niisiis, kõik, kes tunnevad, et on väsinud ja kõigest tüdinenud, kuid ei saa endale päikesereisi lubada, neil tasuks katsetada valgusteraapiat.

 

Buduaar.ee