Valusad ja kipitavad silmad vajavad hoolt!

Enamus meist peab tegema päevas mitu tundi tööd arvutiga. See koormab silmi ning tunneme, et silmad on väsinud, kuivad ja ilma igasuguse särata. Arvutiekraanil olev kujutis on tehtud mitmest miljonist pikslist, mis pidevalt muutuvad. Silmad peavad kogu aeg kõike tähele panema ja uute piltidega end kohandama.

kadri@buduaar.ee


Enamus meist peab tegema päevas mitu tundi tööd arvutiga. See koormab silmi ning tunneme, et silmad on väsinud, kuivad ja ilma igasuguse särata. Arvutiekraanil olev kujutis on tehtud mitmest miljonist pikslist, mis pidevalt muutuvad. Silmad peavad kogu aeg kõike tähele panema ja uute piltidega end kohandama. Pole siis ka ime, et enamuse arvutikasutajate silmad on tuhmid ja valusad. Kuidas saada tagasi säravad silmad?


Kui pead palju arvutiga tööd tegema, tee kindlasti vahepeal pause. Vaata kaugusse ja pane hetkeks silmad kinni, vaata erinevaid objekte ning lase silmal puhata. Lase endale kirjutada antireflektiivse kattega prillid, mis ongi mõeldud arvutikasutajatele selleks, et silmi hoida ja säästa. Kui kontoris töötavad õhukonditsioneerid, kuivatab liikuv õhuvool silmi ja teeb need valusaks. Silma pealispinna niisutamiseks on leevendavaid ja niisutavaid silmatilku. Tilku on erinevaid ja igaüks leiab endale apteekri abiga parimad tilgad. Populaarseimad on Oftagel, Visine ja Ocutearsi tilgad.

Silmatilkade puhul peab meeles pidama olulist asja- need säilivad avatuna vaid kuu aega. Kui kasutate kuu aega silmatilku ja neid jääb järgi, peate need ära viskama, sest vanaks läinud silmatilgad teevad silmale pigem halba.


Kui olete läätsekandja, on ka teile spetsiaalsed silmatilgad olemas. Te ei pea isegi läätsesid silmast ära võtma ja saate kasutada spetsiaalseid tilku, mis sära sinu väsinud silmadesse tagasi toovad. Läätsekandjatele sobivad näiteks Bausch&Lombi tilgad.


Silmade punetuse või põletiku korral ei sobi tavalised tilgad, vaid siis on vaja juba spetsiaalseid põletikuvastaseid tilku.


Silmad vajavad samuti vitamiine nagu meie kehagi. Kui teil on pidevalt probleeme silmade väsimisega, siis peaksite kindlasti kasutama mustikatablette, mis silma veresooni tugevdavad ja silmad välismõjudele vähem vastuvõtlikuks teevad. Nägemisteravus paraneb mustikatablettide võtmise ajal. Kui teile ei meeldi tabletid, saate apteegist ka sama asja vedelal kujul purgis. Viimane variant on ausalt öeldes palju maitsvam. üks lusikatäis maitsvat mustika eliksiiri päevas ja silmanägemine paraneb. Küsige apteegist samuti beetakaroteeni sisaldavaid tablette, sest nendest sünteesib organism silmadele vajaliku A-vitamiini.


Kui kaua silmavitamiini kuur kesta võiks? Kuur võiks kesta umbes paar kuud. Väikese pausi järel alustage uut kahekuust kuuri.


Silm särama!