Buduaar käis trennis: inspireerivad treeningud DanceActi Tantsustuudios

Buduaar käis trennis: inspireerivad treeningud DanceActi Tantsustuudios

Buduaaril avanes suurepärane võimalus minna DanceActi Tantsustuudiosse erinevaid treeninguid uudistama. Sain tutvuda kolme erilise tantsutrenniga: Bailatino, Videoclip-Dancing ja Broadway Jazz.

Buduaaril avanes suurepärane võimalus minna DanceActi Tantsustuudiosse erinevaid treeninguid uudistama. Sain tutvuda kolme erilise tantsutrenniga: Bailatino, Videoclip-Dancing ja Broadway Jazz.

Juba DanceActi ruumidesse sisenedes tekkis tõeliselt mõnus feeling – tantsustuudio loob õige meeleolu oma stiilse sisekujundusega, kus seinu kaunistavad imelised Risto Ringi fotod DanceActi särtsakatest treeneritest. Ka ainuüksi selle fotonäituse pärast tasub kohale minna! Riietusruum oli samuti väga ilusa musta-kuldse kujundusega ning riideid vahetav seltskond tundus igati lõbus ja sõbralik. Hiljem trenne külastades sain aru, miks see nii on.

Tantsustuudiole annab tõelise väärtuse just suur kogemustepagas, mis on kogutud rohkem kui 10 tegutsemisaasta jooksul. Treenerid on äärmiselt professionaalsed ja seda kinnitab sära kõigi trennisviibijate silmis – inimesed armastavad DanceActis tantsimas käia.

 

Tulikuum Bailatino

Minu esimeseks proovikiviks sai Bailatino trenn. Bailatino on emotsionaalne treening, mis ühendab endas ladina-ameerika kuumad rütmid, korraliku rasva põletava võhmatrenni ja tõelise akude laadimise pärast väsitavat tööpäeva. Alustasime soojendusega, et kõik kehaosad kenasti trenniks valmis seada. Seejärel algas tõeline tants! Mina sain kahe trenni jooksul proovida cha-cha, bachata ja merengue samme. Ülimalt särav ja inspireeriv treener Elisabeth Kodusaar seletas ära tantsude põhiolemuse, et kõik ikka õige tunnetuse kätte saaksid, olgu see siis cha-cha teravus ja äkilised pöörded või pehmem puusanõksudega bachata. Küsimuste tekkimise korral näitas treener sammud uuesti aeglaselt ette, kuni kõigil lõpuks kava ilusti välja tuli. 

Enda ümber treeningsaalis ringi vaadates avastasin üllatusega, et tantsima oli tulnud väga kirju seltskond. See omakorda tõestas, et Bailatinos ei ole oluline sugu, vanus ega kehakaal – ühtemoodi nauditav on treening kõigile. Ja kui muusika mängima hakkas, olid reaalsus ja argimured justkui peoga pühitud! Sain teada, et Bailatino ei ole lihtsalt tantsutrenn – see on tõeline elamuste pakett, andes sellise positiivse energialaengu, mis ka kõige sombusemal päeval naeratuse näole toob ning selle sinna pikaks ajaks püsima jätab. 

 

Emotsionaalne Broadway Jazz

Teine trenn, mida uudistamas käisin, oli Broadway Jazz. Kes kunagi on unistanud muusikalis osalemisest ja kõigi nende lahedate tantsude tantsimisest, siis see on just õige koht teile! Tund algas soojendusega, millele järgnes päris korralik venituse osa. Juba esimesel korral sain tunda, kuidas see tantsutund korralikult koordinatsiooni ja tasakaalu treenib. Nagu kõik DanceActi treenerid, on ka Los Angelesest päris Jene Walker väga eriline karakter ning tema kirg tantsimise vastu peegeldub trennis kõikide tantsijate nägudelt. Broadway Jazzi trennis on kaasaegne tants ühendatud teatrikunstiga, kus sammude õppimine moodustab vaid poole treeningu sisust. Teine ja ilmselt tähtamgi osa on oma rolli tunnetamine, emotsioonide ja sõnumi edasiandmine läbi tantsu. 

„See on nagu dialoog läbi tantsu, kus treener motiveerib oma õpilasi ja nemad omakorda treenerit. See on täiuslik kooslus!“ särab Jene trenni lõpus. Broadway Jazzi treening on ideaalne võimalus unistused teoks teha ning natukeseks reaalsusest põgeneda, kehastudes läbi tantsu mõne maailmakuulsa muusikali superstaariks.


Kaasahaarav Videoclip-Dancing

Kolmandaks külastasin Videoclip-Dancingu trenni. Ka selle tantsutunni näol on tegemist väga omanäolise ja huvitava trenniga. Kes just Broadway lavadest nii suurt lugu ei pea, kuid imetleb MTV pealt tulevaid muusikavideosid, siis see on teie trenn! Siin võetakse ette mõni kihvti koreograafiaga muusikavideo ning õpitakse see selgeks! Pärast soojenduse tegemist hakatakse üheskoos kava õppima ning iga liigutus saab ilusti lahti harutatud ja lihvitud. Videoclip Dancingu trennis õpitakse kava nii selgeks, et ei peaks pidevalt ligutustele mõtlema, vaid saaks nautida tantsimist ja anda endast 100%! Selleks innustab treener ka trenniväliselt vabadel hetkedel tantsukava harjutama. Ja tõesti – trennis olles möödub aeg nagu lennates ja tantsusammud jäävad jupiks ajaks „kummitama“, tekib tahtmine neid üha uuesti läbi harjutada. Kindel on see, et Videoclip Dancingu puhul on tegemist korraliku füüsilise väljakutsega ning põletatud saab uskumatult suur hulk kaloreid!

Kokkuvõttes võin öelda, et DanceActis veedetud nädal andis palju enam kui lihtsalt tantsutrenni: see näitas, et tantsimine on elustiil, mille juurde käib positiivne ellusuhtumine, enda jagamine ning tunne, et oled osa ühest suurest võimsast tervikust. Võiks lausa öelda, et tantsustuuudio mõnus õhkkond tekitab tunde, nagu trenni minnes läheksid hoopis koju, kus on heade inimeste keskel väga mõnus ja tore olla, sealjuures saavad põletatud kalorid ning mõneks ajaks unustatud mured.  

Kuna tantsustiilide valik on lai, siis leiab enda jaoks sobiva igaüks. Loe täpsemalt kodulehelt www.danceact.ee.

DanceAct ootab sind kõigest sellest heast osa saama.

Vaata ka pildigaleriid! 

Fotograafid: Henri Siht (Buduaari treeningufotod), Aaro Raudsepp (muud treeningufotod), Kalle Veesaar (interjöörifotod). Kõik õigused kuuluvad DanceActile.

 

Triin Eamets