Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas põletada rasva terve päeva jooksul

Öeldakse, et oled see, mida sa sööd? Jah, õigus. Aga kui ma söön omast arust täiesti tervislikke ning õigeid toiduaineid ning käin regulaarselt trennis - isegi tööl hakkan kevade saabumise puhul rattaga käima, miks ma siis ikka kaalust alla ei võta? Võlunipid peituvad tegelikult lihtsates asjades.
Hakkasin teadlikult reguleerima oma hommikuid ning söögiaegasid. Kusjuures tulemus on märgata. Rannahooaeg ei olegi nii hirmutav.

Öeldakse, et oled see, mida sa sööd? Jah, õigus. Aga kui ma söön omast arust täiesti tervislikke ning õigeid toiduaineid ning käin regulaarselt trennis - isegi tööl hakkan kevade saabumise puhul rattaga käima, miks ma siis ikka kaalust alla ei võta? Võlunipid peituvad tegelikult lihtsates asjades.
Hakkasin teadlikult reguleerima oma hommikuid ning söögiaegasid. Kusjuures tulemus on märgata. Rannahooaeg ei olegi nii hirmutav.

- Hommikul ärgates on soovitav kõigepealt juua vett. Pärast kuuma tassi teed või kohvi võiks aga ennast natuke liigutada. Mina armastan alati viimase minutini kaua magada, aga sõbranna soovitusel hakkasin tegelema veidi võimlemisega. Olen  võtnud endale  reegliks vähemalt 2 minutit teha erinevaid harjutusi. Kui tõesti ei ole aega minutitki raisata, siis  näiteks hambaid pestes olen teinud kükke - asi seegi. Liigutamine teeb keha erksaks kogu päevaks. Tuleb jätta aga meelde, et võimlemisega ei ole soovitav kohe pihta hakata. Enne tuleks lasta kehal ärgata. Parim aeg hommikvõimlemiseks on pool tundi pärast seda, kui oled silmad avanud.

- Tööle minnes erguta oma organismi väikese einega. Juba teada tuntud tarkusetera ütleb, et ei tasu ennast  täis õgida. Rasvapõletamise saladus: tuleks süüa väikeste intervallide järel väikeseid toidukoguseid.
Raske see küll on, aga loobuda võiks shokolaadist, kommidest, jäätisest ning saiakestest. Need mõnusad lemmikud ei ole seda väärt, et pärast muretsedes peeglisse vaadata - pealegi on poed ilusaid suveriideid juba täis. Tööl on  heaks toonuseks kella üheteistkümne paiku maiustada väikese kiivi või banaaniga -  see on tervislik ning annab vajalikku energiat.

- Paljude inimeste juures on tüüpiline, et lõunaaeg lükatakse väga hiliseks. Minu puhul on  nii, et kontoritool ja arvuti naelutab ühe koha peale ning alles siis, kui keha juba karjub näljast ning väsimus tuleb peale, olen ennast sööma vedanud. Tegelikult see on väga vale. Lõunasöök tuleb süüa umbes kaks tundi pärast    puuviljdega maiustamist. Mida varem, seda parem ning organism jõuab kiire päevatempoga lõunasöögi  ära kulutada. Kui oodata   hirmsat näljatunnet ning väga hilja lõunale tormata, siis tavaliselt lõpeb see kiire õgimisega. Inimene pugib sel juhul  ennast kiiresti  täis, et oma nälga taltsutada, aga see tekitab  vastiku täiskõhu-ning väsimustunde.

- Lõunasöögimenüü on tark  enda jaoks planeerida. Enne praadi võiks süüa alati värsket salatit. Toorsalat täidab kõhtu ning seega kulub vähem rasvast liha - ja kartulikogust. Samuti ei sööda  ennast kurguni täis, kui ollakse  enne söömist palju vett joonud. Juua vett vähemalt 2 liitrit päevas on üks parimaid viise süüa vähem ning langetada kaalu.

- Pärast tööd trenni minna on kõige soodsam, sest siis on kehatemperatuur haripunktis, musklid kõige painduvamad ja refleksid kiiremad kui muul ajal. Selle asemel, et kohe pärast tööd väsinuna voodisse visata, on palju produktiivsem minna hoopis trenni, õue sörkjooksu tegema või võtta ette pikem jalutuskäik värkes õhus. Tuleks teha midagi nauditavat ning samas sundida ennast liikuma. Päev lükkub pikemaks ning jõud tuleb õhtuks tagasi.

- Teatud toiduained ja vürtsid aitavad kaotada liigseid kaloreid. Näiteks punane pipar, chilli ja ingver - nad ergutavad närvisüsteemi, tõstavad kehatemperatuuri ja aitavad põletada rasva. Muidugi on aga kõige tähtsam reegel toitumise juures see, et õhtust peaks sööma võimalikult vara. Pärast kuute (mina siiski kükkasin aja kella seitsme peale) mitte enam süüa! Alguses oli seda väga raske teha. Kui olin ikka lõunasööki söönud alles kella viiest, siis tavaliselt õhtul kella kümne-üheteistkümne paiku oli kõht hirmus tühi. Nüüd, kus endale uued reeglid olen sednud, ei karju mu keha õhtuti toidu järele. Kui pesen hambad ära ning heidan voodisse, siis mõtted sellest, mis külmkapis on, enam pähe ei karga. Toitu ei tohi jätta organismile ööseks seedida, sest ainevahetus ei saa puhata ja inimene ärkab hommikul hoopis väsinuna.
 
Ilusat ja energiarikast kevadet!

 

Buduaari arhiiv
Kadi Jüriado