Reklaam sulgub sekundi pärast

Tulemused ei tule üleöö!

Buduaar käis Kadrioru Spordiklubis uurimas sealselt tuntud jõusaalitreenerilt Indrek Otsuselt, mida peaks tegema selleks, et oma keha heasse vormi saada, kui kaua selleks aega läheb, et esimesi tulemusi näha, mis on tähtsaimad asjad, mida treenimisel silmas pidada ning milline näeb välja õige toitumine.
/Küsitles: Merili Sultsing/

Buduaar käis Kadrioru Spordiklubis uurimas sealselt tuntud jõusaalitreenerilt Indrek Otsuselt, mida peaks tegema selleks, et oma keha heasse vormi saada, kui kaua selleks aega läheb, et esimesi tulemusi näha, mis on tähtsaimad asjad, mida treenimisel silmas pidada ning milline näeb välja õige toitumine.

 

Räägi natuke endast? Kuidas jõudsid spordini?
Nägin ühes ajakirjas trenniplaani ning hakkasin iseseisvalt harjutama. Sealt edasi läks kõik tõusvas joones. 80. aastate keskel tekkisid vahed võistlemises, kuna kadus igasugune motivatsioon. Alal, millega tegelesin, puudus rahvusvaheline väljund. Ma ei jätnud aga jonni ning ootasin ära Eesti Vabariigi tekkimise. 1992. aastal käis Eesti koondis tiitlivõistlustel, kus samuti osalesin. Samal aastal viskasin ka kindad varna ning hakkasin Eesti koondist juhendama. Olin treenerina tegutsenud 12. aastat, kui aastal 2004 osalesin Moskva MM-l.


Mitu korda nädalas on normaalne jõutrennis käia ja kui kaua oleks end õige iga kord treenida, et end hästi tunda ja mitte üle pingutada?
Tõde on see, et kui tahad midagi saada, kutsuda esile muutusi, siis ei maksa end petta sellise mõtteviisiga nagu see kõik tuleks kergelt kätte. Selleks tuleb vaeva näha, veetes nädalas mitmeid tunde saalis. Ei piisa 30. minutist. Kui tahta muutusi, peab arvestama, et jõusaalis peaks käima 3-4 korda, 4-6 tundi nädalas. Sealjuures õiget toitumist unustamata.


Kuidas oleks õige enne ja pärast trenni toituda? Kasulikke nippe?

Inimene peab sööma enne ja pärast trenni. Mõistlik oleks süüa iga 3-4 tunni tagant natuke ja 3 korda päevas. Kui trenn kestab paar tundi, tuleks enne trenni ja kohe varsti peale trenni süüa. Toidukordade vahe ei tohiks liiga suureks jääda.


Kas peale jõutrenni tuleks ka mingit muud trenni teha?
Kahtlemata. Selleks, et treenida südant, peaks lisaks lihastrennile tegema ka aeroobset trenni. Jõusaal on eelkõige lihaste treenimise koht, selle tulemusena muutub lihas suuremaks, ent selleks, et lihas nähtavaks muutuks, on vaja aastaid treenida. Kolme kuuga ei saa lihastes midagi muuta. Kehakaalu muutmisega on õnneks kõik lihtsam, rasvaga saab kergemini muutusi ette võtta kui lihastega. Tempo peab muidugi mõistlik olema, reaalne kaalulangus on 2 kilogrammi kuus, optimaalne siiski 1 kilogramm kuus. Siinkohal tasub silmas pidada, et me räägime rasva, mitte kaalu mahavõtmisest. Pikemaajaline trenn tagab ka pikemaajalised tulemused.

Tähtsaimad asjad mida enda treenimisel silmas pidada?
Kõige tähtsam asi on leida vastutustundlik treener, kes ei ole businessman, kes ei püüa midagi pähe määrida. Sellega on esimene samm tehtud. Selleks, et midagi saavutada, tuleks olla treeneriga pidevas kontaktis.

Mida arvad toidulisanditest?
Kui korralikult treenida, on nende kasutamine mõttetu. Piisab täiesti tavaliselt toidust, peaasi on meeles pidada, et süüa tuleb mõtestatult. Lihast ei kasvata mitte toitumine, vaid treening

 

Isiklik toitumiskava – kellele ja miks?
Toitumiskava on vajalik selleks, et teadvustada oma toitumist. Selleks, et teada saada, kas see on normaalne või mitte. Kui inimene ei tea, kui palju ta midagi tarbib, siis ei saa ka muutuda. Selleks, et midagi soovitada, on vaja lähteandmeid. Need andmed peavad olema täpsed ja põhinema faktidel. Näiteks võiks 5. päeva jooksul üles kirjutada, mida ta sööb ja joob ning tooma siis need andmed treenerile. Isiklik toitumisplaan on kasulik kõikidele selleks, et oma toitumist suunata. Kehva toitumisega on kerge oma tervist rikkuda.



Pilt: http://www.boxingfitnessinstitute.com/

/Küsitles: Merili Sultsing/