30 asja, mida teha enne, kui saad 30

Kui oled 20, või 25, siis tundub, et 30-aastaseks saamiseni on veel nii palju aega. Ükskõik, palju sul aega selle tähtsa juubelini on- võta nüüd aeg maha ja vaata, kas sul on kõik need nooruse ilunipid ära proovitud:

Kui oled 20, või 25, siis tundub, et 30-aastaseks saamiseni on veel nii palju aega. Ükskõik, palju sul aega selle tähtsa juubelini on- võta nüüd aeg maha ja vaata, kas sul on kõik need nooruse ilunipid ära proovitud:

1. Tõmba tähelepanu silmadele, kui soovid muljet avaldada. See on esimene, mida sinu juures märgatakse. Kunstripsmed, must lainer, sädelev varjund, ilus kulmukaar tõmbavad sulle tähelepanu, isegi kui sa ei kanna huuleläiget ja pole juukseid juba kolm päeva pesnud.
2. Väldi kompaktpuudrit, kui su nahk pole just tõeliselt rasvane. Kui sinu nahatüüp on kombineeritud või kuiv, kuivatab liigne puuder nahka ja imeb nahalt loomuliku niiskuse.
3. Kindlasti eelista päikesele päevituskreeme. Sega isepruunistavat kreemi koos niisutava kreemiga, nii ei jää nahale inetuid triipe, mis sinu võltspäevituse paljastada võiksid.
4. Kuivata juukseid parem fööniga, samal ajal neid kammiga sirgeks tõmmates, kuid ära lase neid keemiliselt töödelda. Paljud juuksurid soovitavad pigem üle päeva juukseid fööniga kuivatada kui tugevaid keemilisi vahendeid oma kiharate lähedusse lasta.
5. Õpi, kuidas föönitada oma juukseid nagu professionaal. Kas kodus ei õnnestu kuidagi saavutada sama kaunist föönisoengut, nagu sinu juuksur sulle kerge vaevaga salongis teeb? Palu oma juuksuril näidata, kuidas ta föönitab ja mis vahendeid ta juustesse lisab. Õppetundi samm-sammult järgides saavutad ka kodus soengu, mis sulle meeldib. Näiteks, kui on soov saada föönitades sirged juuksed, tasuks valida ümmarguse harja asemel sirge hari.
6. Otsi endale hea kosmeetik, kes sulle ideaalse kulmukaare teeb. Kulmud on nagu juuksed, nad näevad palju paremad välja, kui nende eest hoolitseda ja nende kasvu piirata.
7. Osta endale õiged tööriistad. Hästi valitud pintslid teevad jumestuse puhul imet. Meik jääb puhas ja värvid selged. Küsi nõu meigikunstnikult, neil on oma lemmikud juba välja kujunenud. Huvitavat abi võib anda ka maalikunstnik, kes iga päev samuti pintslitega kokku puutub.
8. Hoia oma meigivahendid organiseeritult erinevates kottides. Üks meigikott, kus on vahendid, mida kasutad igal hommikul, ja teine selline kott, mis on täis sinu impulsiivseid oste, vahendeid, millega on tore aeg-ajalt eksperimenteerida. Organiseeritus teeb sinu igapäevatoimingud kergemaks ja sa tead täpselt, mida on vaja välja vahetada või juurde osta.
9. Hoia raseerija oma bikiinipiirkonnast eemal. Koorimine ja vahatamine ja veel kord koorimine – need on ainuke tõsiselt võetav abi selle piirkonna vinnide ja sissekasvanud karvade vastu.
10. Tekita endale lõhnagarderoob. Ära piirdu vaid ühe lemmiklõhnaga, vaheldus teeb sind mitmekesisemaks. Ja kes on öelnud, et naine peab lõhnama päeval samuti nagu ta lõhnab õhtul? Miks ikkagi mitu erinevat lõhna? Sama hästi võiks küsida, miks on su garderoobis nii palju erinevaid rõivaid. Sest päevad on erinevad ja tunded on erinevad ja üritused on erinevad.
11. Niisuta, niisuta, niisuta. Kui sul just eriti rasune nahk ei ole, pead sa seda pidevalt niisutama. Mõtle oma nahksaabastele. Kui sa neid ei hoolda, tõmbavad nad varsti kortsu ja koledaks. Sa ei taha ju selline välja näha!
12. Kui soovid näha välja noorem, lase endale tukk lõigata. Iga juuksur ütleb seda. Küllap tuleb see sellest, et me samastame tukka lapsepõlvega.
13. Raiska raha oma juuksuri peale. Otsi välja linna parim juuksur ja ära hoia tema pealt kokku – raha läheb küll palju, aga tulemus on seda väärt. Kui juuksur ei oska sinu kiharatega õigesti ümber käia, ei maksa lõpuks ükski summa seda kahju.
14. Ära iial tõmba liiga tugevat huule- ja silmakontuuri. Järgi õpetust: hajuta, hajuta ja veel kord hajuta. Juhul kui soovid silmad või suu väiksemaks teha, unusta see õppetund!
15. Perfektse lokisoengu saamiseks kasuta lokitange isegi siis, kui su juuksed on loomulikult lokkis. Kui tange siiski ei ole, ajavad asja ära väikesed niisketesse juustesse keeratavad krunnid, ja kuivades jääb ilus lokisoeng.
16. Hellita oma jalgu. Kui sul on plaan endale kosmeetilist teenust lubada, eelista maniküüri asemel pediküüri. See küll maksab natuke rohkem, ent sinu jalad on sulle väga tänulikud ning kena väljanägemine kestab mõned nädalad. Pealegi teeb massaaž jalgadele head. Pediküüris käimine ei lase sinu varbaküüntel valesti kasvada, mis võib isegi operatsiooniga lõppeda.
17. Kreemita jalgu ja käsi rasvase kreemiga. Määri oma kannad ja käed ööseks paksu kreemiga kokku ning tõmba peale villased sokid või kindad. Hommikul ärgates on sinu nahk beebipehme.
18. Säilita lapsemeelsus. Keegi ei väida, et ilu peaks liiga tõsiselt võtma. Vaata aeg-ajalt noorteosakonnas ringi ja luba endale näiteks sädelustega deodorant või võta kasutusele maitsega hambapasta. Tee oma iluprotseduurid väikeste vaheldustega lõbusaks.
19. Ära pinguta üle! Kirurgi terava noaga saab lahti nii mõnestki vananemist reetvast märgist, kuid see on siiski viimane asi, mida arstid soovitavad. Botox ja Restylane on head alternatiivid ning loomulikult on palju kosmeetilisi hooldusi, mille tulemused on väga head.
20. Kanna kõrgeid kontsi, kui soovid, et su kaks üleliigset kilo hetkega kaoks.
21. Kanna huuleläiget, kuid ära sellega liialda – inetud on punased huuled, mille läige mööda suukurdusid oma teed on läinud. Selle vältimiseks kasuta huulepliiatsit ning eelista huuleläikeid, mida saad peale kanda pintsli või näpuga, siis saad koguse ise valida.
22. “Ravi” oma tselluliiti isepäevituskreemiga. On teada, et tselluliiti päris ravida ei saa, küll aga aitab ilus jume seda varjata.
23. Hakka lõpuks suhtuma treeningusse kui parimasse võimalusse oma näkku sära ja noorust tuua. Pealegi on see oluline, et seedimine ei aeglustuks, nii et vaheta auto jalgaratta vastu või mine hoopis jala tööle.
24. Hoolitse oma käte eest, viimane aeg lõpetada küünte närimine. Laitmatu maniküür olgu nüüdsest sinu “firmamärk”!
25. Ringuta hommikuti, kui ärkad, pikalt, lase heal energial juba päeva alguses sinuni jõuda.
26. Põgene aeg-ajalt nädalaks oma iluprotseduuride juurest kuhugi loodusesse, lase nahal puhata ja ole nii, nagu sa siia sündisid. Kui pöördud tagasi oma ilumaailma, oled rutiinist vaba ja enese eest hoolitsemine tundub tõeline luksus.
27. Kontrolli oma miimikat! Naer on looduse meistriteos ja tekitab ajaga kaunid kurrud, pidev kuri ilme aga tekitab kulmude vahele sügava vao.
28. Hellita end massaažiga. On kindlaks tehtud, et kuivharjamine ja masseerimine on need, mis aitavad jääkainetel kehast väljuda, ja on ainuke tõhus abi tselluliidi vastu.
29. Mine meigikoolitusele – iga naine võiks osata end aeg-ajalt tõeliselt kauniks diivaks üles lüüa.
30. Naera enda üle ja lõpeta liigne pingutamine, elu on nautimiseks. Hea vein, suurepärane seltskond ja ajaviide on need, mis sind armastusväärseks teevad. Unusta oma vanus, mis iganes see oli, ja hakka elama oma kella järgi!

 

Buduaari arhiiv