5 võimalust, kuidas rohkem taskuraha teenida

5 võimalust, kuidas rohkem taskuraha teenida

Oled noor ja ambitsioonikas, aga 

Oled noor ja ambitsioonikas, aga napib? Siin on sulle viis ideed, millega kooli kõrvalt natuke lisaraha teenida.

1. Hakka õpetajaks

Oled igati eeskujulik ja tubli õpilane? Siis proovi, saad hakkama õpetaja rollis. Paljud lapsevanemad ei jõua kodus koos lastega õppida, sinu pakkumine tulla peretuttavale või naabrilapsele nn koduõpetajaks võib nende jaoks olla tõeline õnnistus. Samuti jääb nii varasemalt õpitu palju paremini meelde. Win-win?

2. Hoia lapsi

Järgmine, mis tekitab lastevanematele peavalu, on lapsehoidja leidmine väikelastele. Kui oled vastutustundlik, sõbralik ja hooliv, võid end selles rollis proovile panna ja teenida nii korralikku lisaraha. Samuti on tööajad ilmselt piisavalt paindlikud, et saaksid töö kõrvalt ka kõik kooliasjad tehtud. Siiski tuleb arvestada, et lapsehoidmine on keeruline ülesanne ja see ei pruugi sobida igaühele.

3. Otsi hooajatööd

Paljud ettevõtted pakuvad lisatöökohti ka noorematele. Alates jäätise müümisest suvises rannas kuni maasikate korjamiseni ja flaierite jagamiseni. Tasu saab sellistel tööotstel päris hästi, kuid üldjuhul pikemat töösuhet sellest välja ei arene. Samas on minevikus tehtud hooajatööd väga hea trump tuleviku tööintervjuudel. Sellisel moel saad end proovile panna erinevates rollides ja oled hiljem enda tugevatest ja nõrkadest kohtadest enam teadlik. 

4. Hakka käsitöömeistriks

Käsitöö on popp! Kui armastad õmmelda, heegeldada, tikkida, punuda, kududa või midagi muud ägedat kätega teha, proovi enda võimeid teiste kasuks rakendada. Toodete müügiks on tänapäeval mitmeid võimalusi – alustades kirbukatest ja laatadest kuni netipoodideni välja. 

5. Hakka Avoni müügiesindajaks

Oled sõbralik, jagad soovitusi oma sõbrannadele ja sulle meeldib kosmeetika? Siis oled sündinud Avoni müügiesindajaks. Paljud otsemüügifirmad, nende hulgas ka Avon, otsivad endale esindajaid terve aasta jooksul. Lisaboonusena saad häid kosmeetikatooteid palju odavamalt. Sissetulek sõltub sinu enda panusest ning saad töömahtu planeerida vastavalt oma vajadustele. Uuri lähemalt SIIT