Algas NY Fashion Week

New York on täis tihedat siblimist ja sagimist, sest 1. veebruaril algas suursündmus nimega New York Fashion Week. Moefanaatikuteni tuuakse juba 2008/2009 aasta sügistalvised trendid ja must-have aksessuaarid. Üritus kestab 8 päeva ja selle jooksul näidatakse rahvale umbes 100 disaineri loomingut.

Lisaks disainerite show'dele toimuvad moenädala raames ka muud esitlused. Laura Bush korraldas südamehaiguste-vastase show, kus modellid ja kuulsused kõik punastes õhtukleitides poodiumil särasid. Kaasatud olid ka supermodell Heidi Klum.

Stiilinõuandeid jagas ka "Sex and the City" stilist Patricia Field. Tema sõnul on tuleva sügise märksõnadeks vööd ning gladiaatoristiilis sandaalid. Stilist esitles seriaali tegelaste komplekte nukkudel. Iga mannekeen tähistas ühte tegelast ja kandis temale omapärast riietust. See on ka osa tuleva "Seks ja Linna" filmi reklaamimisest. Sarah Jessica Parkeri tegelaskuju Carrie saab filmis kanda loomulikult kõiki uusi trendikaid aksessuaare. Filmis tuuakse Carrie riidekappi tagasi ka tema kuulsad karusnahksed kasukad. Siiski lubab Patricia, et enamus riideid ja aksessuaare on täiesti uudsed. "Seks ja linna" fännid võiksid elevil olla, sest siiani on Patricia suurepäraselt üllatada suutnud!

Seekordsel moenädalal valitseb loodussõbralikkus. Ühe moenädala algustseremoonia osana esitleti ka väga "rohelisi" riideid, disainitud maailmakuulsate moekunstnike poolt. Tulevikumoe komponendid on – bambus, vana kašmiir ja kanepitaim. Francisco Costa Calvin Kleinist tegi kanepil põhineva pükskostüümi. Alla ei jäänud ka Michael Kors, kes disainis vanast kašmiirist kauni kleidi. Show magustoiduks oli Donatella Versace loodud kanepisiidist tehtud glamuurne õhtukleit. Kollektsiooni esitlust aitas korraldada poekett Barneys ning hiljem saab show originaalkomplekte ka poeakendel imetleda.

BCBG 2008 sügiskollektsioon andis publikule erinevaid signaale. Segamini olid aetud voldid, lihtsamad detailid, säravad siidid ja soojad kašmiirid. Mustad ja pruunid riided olid miksitud tulipunase ja erkroosaga. Sellised kontrastid olid disaineritest abielupaari Max ja Lubov Azria sõnul tehtud kindla eesmärgiga. "2008 sügis ongi modernne ja naiselik, koos särtsu, julguse ning enesekindlusega," kommenteerivad autorid. Kollektsiooni leivanumbriteks osutusid kõige stiilipuhtamad komplektid – kreemjasvalge siidkleit, mida võite näha ka allolevas galeriis, ning kašmiirsviiter.

Nautica meestekollektsioon oli inspireerirud merespordist. Kollektsiooni kuulusid näiteks pulloverid ning nailonvestid, kõik sobiv just purjetamiseks. Brändi disaineri Mirian Lambrethi lemmikkomplektiks osutus mereväejakk koos kollase nailonvestiga, puuvillase kampsuniga ning heledate pükstega. Üleüldse soovitab disainer kõikidel meestel kanda peacoat'e, ehk siis eestnööbitavaid jakke, mis on tavaliselt tehtud tugevast puuvillast, näidet näete Siit.

Uudise all võite näha ka pilte tutvustatud kollektsioonidest. Uudise pildil on New Yorgi moenädala avamine, punast linti hakkavad läbi lõikama Candace Bushnell, Lindsay Price, Brooke Shields ja Kim Raver. Buduaar hoiab Teid kursis ka järgmiste tähtsamate moenädala kollektsioonidega.

Pildid: Scanpix

/Liisa E/