Antonio Banderas – näitleja, laulja ja parfüümilooja

Antonio Banderas – näitleja, laulja ja parfüümilooja

Mehelik ja seksikas Antonio Banderas on üks kuulsamaid Hispaania näitlejaid, kes on endale Hollywoodis vankumatu positsiooni kindlustanud. Tema võrgutav isikupära ja looduslik karisma teevad temast vastupandamatu nii oma töö- kui ka eraelus. 

Lähedased aga teavad, et ta on jõudnud nii kaugele ainult läbi töökuse. Tema näitlejakarjääri edu ei toimunud üleöö, vaid algas väikese taskurahaga ja kohvriga ning hing täis unistusi ja püüdlusi. Sisemise jõu ja raudse tahte najal saidki tema suured unistused teoks. 

José Antonio Domínguez Banderas sündis aastal 1960 Hispaanias, kus ta näitles Hispaania filmides enne tõsiselt hoogsat Hollywoodi näitlejakarjääri. Lisaks andekusele aitas kindlasti ka tema hea välimus saada jalga ukse vahele paljude tunnustatud filmilavastajate ja produtsentide filmides. Enne oma Hollywoodi debüüti aastal 1992  „The Mambo Kings“ ja peadpööritavat edu toonud filme “Desperado” ja “The Mask of Zorro” mängis Antonio Banderas tosinas Hispaania filmis, sealhulgas ka Pedro Almodovari kuulsates filmides „Woman on the Verge of a Nervous Breakdown“ (1988) ja „Tie Me Up! Tie Me Down!” (1990).