Barcelona moemessil tutvustati Crocsi 2009/2010 talvejalatsite kollektsiooni

Eile lõppes Hispaanias Euroopa üks suurimaid moemesse Bread and Butter Barcelona ehk BBB. Kui meil Eestis hakkavad kaubanduskeskused varsti tähistama hoolega uute kevad-suve kollektsioonide saabumist, siis BBB messil tutvustas moetööstus juba järgmist hooaega, sügis-talv 2009/2010.

Eile lõppes Hispaanias Euroopa üks suuremaid moemesse Bread and Butter Barcelona ehk BBB. Kui meil Eestis hakkavad kaubanduskeskused varsti tähistama uute kevad-suve kollektsioonide saabumist, siis BBB messil tutvustas moetööstus juba järgmist hooaega – sügis-talv 2009/2010.

Sündmusel osales ka maailmas kiiresti vabaajajalatsite kultusmargiks tõusnud Crocs, kes esitles messil maaletoojatele ja hulgimüüjatele 2009. aasta sügisel ka Eesti poelettidele jõudvaid jalatseid. Nende tunnuseks on juba tänavustest talve-Crocsidest tuttav pehme vooder.

2009/2010 talvekollektsiooni üheks uudismudeliks on Italiaas disainitud Crocs Gretel (vt pilti lisas), mille disainis on eeskuju võetud traditsioonilistest Hollandi puukingadest. Erinevalt kõvast puust, vormub Crocside patenteeritud plastmassisegu meenutav jalatsimaterjal Croslite siiski mõnusalt jala järgi, on antibakteriaalne ja libisemist takistav. Voodriga Crocsid on ehtsad talvekingad, ent oma kogemustele tuginedes saab siinsetes talvistes oludes hästi hakkama ka kinniste ja isegi ilma voodrita Crocsidega.

Linnades on kõnniteed ju pigem porised kui paksu lumevaibaga kaetud ja päris külmaks ei pruugi siin enam üldse minnagi.

 

Toimetas Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja