Charlotte Willer – lihtsast tüdrukust kuulsaks jumestajaks

7 kommentaari
Charlotte Willer – lihtsast tüdrukust kuulsaks jumestajaks

Charlotte’i lugu meenutab natukene muinasjuttu. Tavalisest Taani väikelinnas sündinud neiust saab mitmete juhuste läbi jumestaja, kes töötab maailma kõige tuntumatute ajakirjade, fotograafide, režissööride, kuulsuste ja ilubrändidega. Praegu on Charlotte New Yorgis Maybelline’i jumestuskunstnik. See naine tõestab, et pühendumuse ja natukese õnnega on võimalik vallutada terve maailm!

Charlotte’i lugu meenutab natukene muinasjuttu. Tavalisest Taani väikelinnas sündinud neiust saab mitmete juhuste läbi jumestaja, kes töötab maailma kõige tuntumatute ajakirjade, fotograafide, režissööride, kuulsuste ja ilubrändidega. Praegu on Charlotte New Yorgis Maybelline’i jumestuskunstnik. See naine tõestab, et pühendumuse ja natukese õnnega on võimalik vallutada terve maailm!

Kuidas sai sinust meigikunstnik?
Tegelikult saigi kõik alguse just õnneliku juhuse läbi. Teismelisena õnnestus mul olla Vidal Sassooni juuksemodell ning fotosessiooni ajal kohtasin inimest, kes otsis massööri. See paelus mind kohe. Õppisin masseerima ja sain sel alal ka töökoha. Noore inimesena hakkasin peagi vaheldust otsima ja soovisin õppida lisaks midagi uut. Teadsin, et järgmiseks sammuks on ilu avastamine. Mulle soovitati Pariisis asuvat Christian Chauveau ilukooli, kuhu asusingi õppima. Eriti huvipakkuv oli minu jaoks lava- ning filmimeik, kuid selle valdkonna Los Angeleses asuvatesse siseringidesse pääseda on väga raske. Sama lugu on ka moega. Pidin tegema professionaalse book‘i oma töödest. Varem olin pildistanud vaid oma sõbrannasid. 80ndate lõpul oli mul oma töid väga raske müüa ning ma läksin Londonisse. Seal avanesid mulle kaks enneolematut võimalust – teha jumestust Marie Claire ja Elle’i moeseeriate jaoks! Seejärel Pariisi naastes oli tööd juba tunduvalt lihtsam leida. Tegin jumestust peamiselt ajakirjadele, eriti Vogue Paris jaoks. Nüüd olengi ma Maybelline’i jumestkunstnik New Yorgis.

Kuidas on töötamine kuulsate fotograafide ja režissööridega (näiteks Patrick Demarchelieri ja Luc Bessoniga) mõjutanud sinu tööd ja arusaama ilust?
Kokkupuude nende filosoofia ja loomisprotsessiga on mind kindlasti rikastanud. Ligipääs nende sisemaailmale õpetas üht-teist ka mu enda töö kohta. Avastasin, et valgus on minu jaoks väga inspireeriv.

Kas sulle meeldib moeshow‘del töörühmi juhendada?
See on tohutult koormav töö. Palju on pinget ja moenädalad on väga väsitavad, kuid ma armastan oma tööd sellegipoolest. Eriti meeldib mulle töötada oma assistentide tiimiga. Igaühes neist on midagi erilist ja nad on hämmastavalt andekad. Kõige tähtsam on, et saan neile loota ja jagada nendega seda suurepärast kogemust.

Mida sümboliseerib sinu jaoks Maybelline? Milline on “Maybelline’i naine”?
Maybelline tähendab minu jaoks kõiki naisi, enesekindlust, huvitavaid tekstuure, modernsust, kvaliteeti kogu raha eest. Maybelline’i naine ongi tavaline tüdruk. Kui me suudame kõik tavalised tüdrukud muuta kauniks, on meie missioon täidetud!

Kuidas defineerid ilu? Aga enesekindlust?
Ilus on inimene, kes tunneb end oma nahas mugavalt ja hästi. Enesekindel inimene on avatud, suhtlusaldis. Ta armastab elu ja iseennast.

Milliseid meigivahendeid peaksid naised alati endaga kaasas kandma?
Käekotis võiks alati olla hea ripsmetušš, mis võib ka kulmupliiatsi eesmärki täita. Üksikule saarele sattudes peaks kaasas olema ka huulepulk, mida saab dubleerida põsepunana.

Jaga meiega oma meigikavalusi.
1. Varjuta silmalaud silmapliiatsiga enne lauvärvi lisamist, et pigmentide toon tunduks sügavam ja värv püsiks kauem peal.
2. Kauni jumestuse saladus on hajutamine. Hajuta kõike korralikult – alates jumestuskreemist lõpetades lauvärvidega. Sa ei taha ju jätta muljet, nagu kannaksid maski.
3. Ära karda värve kasutada. Lase neil särada ja ole julge.

Millised on sinu meelest must-have tooted Maybelline’i valikust?
Värske ja loomulik nahk on kõige olulisem – seepärast olen vaimustunud Maybelline’i uusimast jumestuskreemist Fit Me. See on väga loomulik ja muudab igaühe suurepäraseks lõuendiks, mida teised tooted omakorda kaunistama hakkavad. Ripsmetuššidest armastan klassikalist The Colossali, uutest on mu lemmikud The Falsies ja One By One. Viimane toob tõesti esile iga viimase kui ühe ripsmekarvakese. Suurepärane lauvärvivalik on Eye Studio sarjas ning huulte jaoks soovitan Color Sensational sarja, millest leiab sobiva tooni igaks olukorraks ja igale maitsele. Eelistan ka uut LipStaini, mis jätab tõesti väga loomuliku mulje – huuled õhetavad, nagu oleksid neid õrnalt hammustanud. Häid tooteid on tõesti palju ja nagu näha, oli mul üsna keeruline nende seast valikut teha!

Milline on sinu igapäevane lemmikmeik Maybelline’i jumestuskunstnikuna?
Minu kinnisideeks on saanud punane huulepulk. Lõin Maybelline’i laboris omaenda Color Sensational punase tooni, mis minu meelest on täiuslik!

Milline on ilus tänavameik?
Kaunis jume ja väga kerge meik.

Aga moelaval?
Litrid, värvid ja sädelus! Moelavadel saab meigiga palju lõbutseda!

Kokteilipeol?
Ilusad suitsusilmad või kaunid punased huuled. Kui juba peole lähed, miks mitte end näidata?

Millised on suured meigitrendid käesoleval ja järgmisel aastal?
Suvel ihaldavad naised kumavat nahka ja tervislikult õhetavaid loomulikke huuli. Mulle meeldib väga, et sügis soosib julgemaid värve, eriti huultel. Tulevikus näeme ka palju suitsusilmi. Moodi tulevad rohelised toonid – sinakasrohelised laguunid ja isegi baklažaanirohelised!

Mis sind inspireerib?
Kõige paremad inspiratsiooniallikad on minu jaoks supermarketid! Ma ei väsi iialgi riiulite vahel jalutamast – mulle meeldib vaadelda erinevaid värve, vorme ja tekstuure. Ostan pidevalt uusi tooteid, mida tegelikult ei vaja! Samuti armastan väga reisimist. Namiibia ja Peruu on hämmastavate värvide ja atmosfääridega riigd! Eriti mõnus on reisida, kui telefon on väljas, meilidele ligipääs puudub ning aega uue maa avastamiseks tundub olevat piiramatult. Sageli toon reisidelt tagasi ilusaid kive, et teha neist sõrmuseid ja kõrvarõngaid.

MIllised on sinu lemmikbrändid?
Hindan Hermesi kvaliteedi pärast. Minu lemmikdisainer Ühendriikidest on Michael Kors. Üldiselt meeldib mulle erinevaid esemeid omavahel sobitada. Miks mitte kanda Pradat koos Zaraga?

Kes on sinu iluikoonid?
Ma armastan 40ndate Hollywoodi võrreldamatut glamuuri ja maagiat. Samuti on tõeliselt inspireerivad Marlene Dietrichi ja Katharine Hepburni mustvalged fotod. Jumaldan nende mässulist stiili.

 

Buduaar.ee