Couture nädal Pariisis

Eelmine nädal oli moemaailm täis sära ja glamuuri, sest avalikkuse ette astusid tuntud moeloojate haute couture kollektsioonid. Kauaoodatud couture'i hooaeg Pariisis pakkus palju vaatemängu igale maitsele.

Giorgio Armani tegi oma kollektsiooniga suure revolutsiooni. Kui tavaliselt on haute couture vaid  riidenäitus, siis Armani Prive seekordse kollektsiooni iga viimne kui riideese on kantav ka reaalelus. Armani Prive kevadine kollektsioon oli värvikas ja naiselikult kaunis. Palju rõhku oli pandud loomulikult aksessuaaridele nagu näiteks ussinahksed käekotid. Show esipingi täitsid kuulsused nagu Dita Von Teese, Hillary Swank, Ellen Pompeo ja Sofia Loren.

Üllatada, nagu alati, suutis ka moegeenius John Galliano. Diori moemaja haute couture kollektsioonid on paljusid noori disainereid inspireerinud läbi aegade. Kuid millest immutab inspiratsiooni Galliano ise? Seekordne kollektsioon on võtnud eeskuju Jean Singer Sargent'i maalist „Madame X“. Kunstiteos oli omal ajal niivõrd vastuoluline, et kunstnik pidi selle näituselt 1884 aastal eemaldama. Kes kui palju sarnasusi leiab, ei tea, aga geeniuse pea töötab alati teisiti. Christian Dior haute couture 2008 kevadise kollektsiooni kostüümid olid plahvatuslikult erksates värvides, meenutades lilleõisi. Desserdina jättis Galliano viimaseks uhked leopardimustris õhtukleidid.

Chaneli kevadine couture kollektsioon õhkas kergust ja volüümi. Harva juhtub seda, et ühele moeshow'le niivõrd palju raha raisatakse. Nimelt läks Chaneli kollektsioon kokku maksma 1 milj eurot. Karl Lagerfeldi disainitud riided olid elegantsed, kuid mõne moekriitiku hinnangul jätsid publiku ilma üllatustest. Oma hinnangu saate kujundada, kui vaatate Siia.


/Liisa E/