Eesti tüdruk Margit osales Maybelline´i reklaamis

Eesti tüdruk Margit osales Maybelline´i reklaamis

Meie oma väikselt Eestimaalt pärit tüdruk Margit Selg osales maailmatasemel ilubrändi Maybelline´i reklaamis. Margit jagab seda elamust ka meiega.

Meie oma väikselt Eestimaalt pärit tüdruk Margit Selg osales maailmatasemel ilubrändi Maybelline´i reklaamis. Margit jagab seda elamust ka meiega.

Kuidas sul õnnestus saada Maybelline´i reklaami? 

Töötan agentuuris Voom. See on firma, kes otsib näitlejaid, modelle, statiste teleshowdesse, filmidesse ning reklaamidesse. Internetis on profiil minu mõõtude ja piltidega. Kui agentuur arvab, et olen antud osa jaoks sobiv, saadekse see info kliendile. Kui klient arvab sama, on kaks varianti, kas toimub edasi casting või öeldakse kohe, et jah, sina said selle osa.

Seejärel saadetakse  info, kus toimub võte, kuidas sinna saada, mis tuleb selga panna jne. Kõik on vägagi puust ja punaselt ette tehtud. Isegi aadressi juurde on lisatud kaart, bussinumbrid ja info, kuidas sinna saada jne. Kõik on väga lihtsaks tehtud!

Mida reklaamiti? Kas tehti video- või fotoreklaam?  

Reklaamiti Maybelline´i puuderkreemi. See oli videoreklaam, hiljem tehti peamodelliga eraldi Fox stuudios ka fotovõtted.  

Kuidas toimus shooting?

Sydney tänavad olid lavastatud New Yorgi tänavateks. Leiti koht, kus paiknevad kõrghooned, mis meenutaksid Manhattanit.
Reklaamiks oli kohale toodud isegi kuulus kollane New Yorgi takso, mida näeb pea igas Maybelline´i reklaamis. Võtted toimusid Sydney kesklinnas.
Antud võtetel töötas ligikaudu 50 inimest, nende seas kaameramees, režissöör, jumestaja, stilist jne.

Milline oli sinu roll ja kes veel reklaamis osalesid? 

Kokku osales minu agentuurist võtetel viis modelli, kõik olid erineva tagataustaga, modellid Soomest, Inglismaalt ja Prantsusmaalt.
Reklaamis oli peamodell, kes oli alati esiplaanil. Mina koos teistega pidin temast näiteks mööda kõndima, istuma taksos jne.

Kuidas tundus põhimodell? Oli ta moemaailmas tuntud nägu?

Modelliks oli valitud neiu, kes on tuntud Euroopa modelli ja Maybelline’i reklaaminäo Adriana sarnane. Võtteplatsidel oli meeleolu väga sõbralik. Kõik alati suhtlevad omavahel, pole oluline, kas oled peamodell või lihtsalt tagatausta näitleja. Kõik on võrdsed. Kellelegi ei vaadata ülevalt alla, vaid koheldakse nagu kolleegi. 

 
Kui kaua võttis reklaami tegemine aega?

Võtteperioodid on enamasti väga pikad. Maybelline´i reklaami alustasime hommikul kell 7 ja lõpetasime päeval kell 3. Tihti kestavad võtted aga hiliste öötundideni.
 
Millal on võimalik seda reklaami näha?

Reklaami võib näha orienteeruvalt paari kuu pärast. Täpset kuupäeva meile kahjuks ei  öeldud, küll aga usun, et paari kuu pärast võib klipi leida juba youtube’ist. Tellijaks oli firma nimega Indian and Asia Pasific ning mõeldud on reklaam Jaapani turu jaoks.

Kas reklaami kaasosalejad said ka head tasu?

Tasud on reklaamide statistidel ja peamodellidel väga erineval skaalal, varieerudes kahekohalistest numbritest lausa kuuekohalisteni. Kõige suurema tasu saavad muidugi peamodellid.

Millised emotsioonid on reklaamipäeva filmimisest jäänud?

Mälestused on äärmiselt positiivsed, sest võtteplatsil olid kõik väga hoolitsevad. Päev algas sellega, et hommikul pakuti esimese asjana kohvi ja teed. Seejärel istuti maha ja vaadati üle meie garderoob. Siis tehti make-up, kus kasutati firma originaaltooteid. Saime kolm korda päevas süüa ning alati oli keegi, kes meie eest hoolitses. Näiteks oli olemas noormees veepudelitega, kes käis iga 10 minuti tagant ning vaatas, et sul päikese käes istudes liiga kuum ei hakkaks. Pausi ajal paluti, et me ikka piisavalt vett jooks ja varjus oleksime. Väga hoolitsevad oldi.
Muigugi oli meie juures kogu aeg meikar, kes meie välimust iga hetke tagant korrastas.

Oled sa ka varem reklaaminägu olnud?

Jah, ja igal pool on süsteem olnud suhteliselt sama. Paljudes reklaamides castinguid ei ole. Ongi võimalus, kas oled korraga statist või peaosaleja. On ka juhtumeid, kus lähed võtetele kui statist, kuid seejärel jääd kohapeal silma režissöörile ja võid saada suurema osa.
Olen osalenud paljudes seriaalides, nagu näiteks “Kodus ja Võõrsil”. Sealsel võtteplatsil olid samuti kõik väga toredad. Tunti ka suurt huvi meie päritolu ning Eestist kohta, see on teema, millest on kõik alati väga huvitatud ja keegi ei jõua kunagi ära imestada, et wow Eestist – ei ole võimalik!!! Mäletan, et “Kodus ja Võõrsil” vestlesin kõige pikemalt Alfi osatäitjaga. Eesti telekanalitesse jõuab see osa tõenäoliselt alles aasta pärast. 

Olen statistina tihti osalenud veel “Pack to the Rafters” nimelises sarjas, mis on Austraalias väga populaarne. Lõin kaasa ka draamas “Out of the Blue” ja kohalikus hittis, tõsielul põhinevas dokumentaalseriaalis “Underbelly” ning paljudes muudes.
On  aegu, kus tööd on näiteks kolm korda nädalas, siis jälle vaikus. Oleneb hooajast. Suvel on alati rohkem tööd. Viimasel ajal olen rohkem olnud telereklaamides: Pizza Hut, konjak Martell, populaarse kohaliku telekanali Fox8 suvereklaamis jpm. Väga palju reklaame tehakse kusjuures Jaapani turu jaoks.

Millega peale modelliks olemise veel tegeled?

Sydneys töötan põhikohaga fotograafina, hobikorras teen ka make-upi. Minul ja minu partneril on siin oma fotofirma – www.photobanksydney.com.au. Enamasti pildistame pulmasid. Lisaks töötan ka ühes fotostuudios fotograafina. Sellega seoses olen hõivatud erinevate põnevate projektidega – üritused, mood, tooted, portreed jpm.
Lähiajal on plaan minna kooli ja ennast fotograafia vallas täiendada. Samas pakub mulle huvi ka make-up ning kes teab, kui aega üle jääb, võiks minna õppima ka näitlemist. 

Mari Ojasaar ja Helene Sikk

Buduaar.ee