Facekini – uus rannamood Aasiast?

Facekini – uus rannamood Aasiast?

Kui soovid iga hinna eest päikesekiirgust vältida, siis võid Hiina rannamoest nippe võtta. Seal on nimelt moodi läinud hele nahk ning nii mõnedki püüavad oma nägu päikese eest kaitsta uue moeröögatuse facekini-ga. Mida see endast kujutab? Nagu nimigi ütleb on tegemist justkui bikiinidega, mis on mõeldud näo jaoks. Just nii see ongi, tegemist on maskiga, mis katab täielikult pea, jättes avad ainult silmade, nina ja suu jaoks.

Kui soovid iga hinna eest päikesekiirgust vältida, siis võid Hiina rannamoest nippe võtta. Seal on nimelt moodi läinud hele nahk ning nii mõnedki püüavad oma nägu päikese eest kaitsta uue moeröögatuse facekiniga. Mida see endast kujutab? Nagu nimigi ütleb on tegemist justkui bikiinidega, mis on mõeldud näo jaoks. Just nii see ongi, tegemist on maskiga, mis katab täielikult pea, jättes avad ainult silmade, nina ja suu jaoks.

Maske leidub väga erinevates stiilides ning kõik huvilised leiavad kindlasti midagi oma maitsele. Mõned pakutavatest maskidest on rõõmsad ja värvilised näiteks basseinipeo jaoks, teised aga hoopis superkangelastest inspireeritud. Uuest moest on aga valitsus pisut häiritud, kuna kardetakse, et maske võidakse kasutada pangarööviks. Facekini on muutunud äärmiselt populaarseks ning osad poed on maskidest lausa tühjaks ostetud.

Maskid väljendavad hiinlaste arusaama ilusast nahatoonist, kuna kahvatu nahk mõjub nende jaoks atraktiivsena. See on kindlasti seotud ka Hiina ajalooga, kuna tegemist on olnud suuresti põllumajandusliku ühiskonnaga. Päevitunud nahk viitab aga sellele, et tehakse palju tööd väljas põllu peal ning seetõttu on nahatoon justkui sotsiaalse staatuse näitaja. Mida heledam oled, seda jõukam ja austatum paistad. Lisaks pidavat mask kaitsema ka putukate ja meduuside eest. Väidetavalt on mask väga mugav ning ei ole üldse lämbe ja lisaks kaitseb UV-kiirguse eest. Seda kandes on võimalik teha mida iganes rannas ning ei pea muretsema päikesepõletuse pärast ning selle kasutamist peetakse isegi soovituslikuks. 

Facekini on vaid üks viis paljudest, mida hiinalsed kasutavad heleda naha säilitamiseks. Kuuma ja päiksepaistelise ilmaga võib Hiina linnades näha ka hulgaliselt vihmavarje. Kuigi kohalikud järgivad oma moodi uhkusega, siis turistidele võib vaatepilt näida vägagi veider. Kaetud riietuse ja vihmavarjudega naisi võib kohata pea kõikjal. 

 

Annamaria Ala