Filmisoovitus moehuvilistele: September Issue

Filmisoovitus moehuvilistele: September Issue

Mood on religioon, Vogue on piibel!  R.J. Cutleri põnev dokumentaalfilm “Septembrinumber” paljastab ajakirja Vogue aasta kõige mahukama numbri valmimise seninägematu protsessi, toimetuse värvikad karakterid ja intrigeerivad telgitagused.   

Mood on religioon, Vogue on piibel! 

R.J. Cutleri põnev dokumentaalfilm “Septembrinumber” paljastab ajakirja Vogue aasta kõige mahukama numbri valmimise seninägematu protsessi, toimetuse värvikad karakterid ja intrigeerivad telgitagused. 

Käesoleva aasta alguses Sundance filmifestivalil suurt kära tekitanud täispikk dokumentaalfilm keskendub suures osas Vogue’i peatoimetaja Anna Wintouri ja loovjuhi Grace Coddingtoni omavahelisele võitlusele ühe ajakirjanumbri kokkupanekul. Kui Grace Coddington eelistab poeetilis-fantastilist stiili, siis Anna Wintouri lähenemine on märksa pragmaatilisem. Äärmiselt huvitav on jälgida, kuidas moegeeniuste kohati kaootiline ja intriigiderohke koostöö kütab kirgi ning tekitab vastasleere kogu toimetuses. Nende kahe kange ning andeka naise omavaheliste kompromisside tulemusena sünnibki “piibel”, mis paneb paika järgneva 12 kuu moemaailma trendid. 

Vaatamata Wintouri koredale olekule ja “Saatan kannab Pradat” juhtimisstiilile, tuleb kummardada tema vääramatut sisetunnet trendide ajastamisel ja suunamisel, ning see teebki temast tänapäeva moemaailma ühe kõige olulisema persooni. 

Lisaks Vogue’i toimetuses toimuvale pakub film eksklusiivset sissevaadet maailma moetööstuse toimemehhanismidesse – filmis käivad Anna Wintouri halastamatu pilgu eest läbi sellised tippdisainerid nagu Vera Wang, Jean-Paul Gaultier, Oscar de la Renta ja mitmed teised. Armu ei anta ka kõnealuse septembrinumbri kaanetüdrukule – säravale Sienna Millerile. 

 

2007. aasta Vogue septembrinumber kaalus ligi 2 kilo ja seda müüdi 13 miljonit eksemplari. 

September Issue, USA 2009
Režissöör: R.J. Cutler 
Operaator: Robert Richman 
Produtsendid: R.J. Cutler, Eliza Hindmarch
Montaaž: Azin Samari 
Tootja: A&E IndieFilms 
Levitaja: Tallinnfilm AS 
Filmi pikkus 90 minutit 

Film linastub inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega

Film linastub Solarise keskuses uues kinos Artis alates 10. oktoobrist.