Glamuursed kruiisikollektsioonid 2009

Moemaailmas on igal disaineril aastas kaks tähtsat suursündmust...  Nendeks on kevadsuvise ning sügistalvise kollektsiooni esitlemine näljasele moepublikule Milaanos, Pariisis, Londonis ning ka New Yorgis. Kuna nõudlus „selle uue ja värske“ järele on veelgi kasvanud, on disainerid mõelnud välja innovatiivse lahenduse - kruiisikollektsioonid. Nendes kollektsioonides on vähem kärarikkaid uuendusi ning ekstreemseid lõikeid, sest riided on mõeldud eelkõige kandmiseks kruiisidel ja puhkustel. Kruiisikollektsioonid rahuldavad ideaalselt rikaste reisiarmastajate vajadusi, kes eelmisest täiskollektsioonist juba tüdinenud on. Sel aastal olid silmapaistvamad kruiisikollektsioonid Chanelil, Oscar De La Rental ning Christian Dioril.

Moemaailmas on igal disaineril aastas kaks tähtsat suursündmust…  Nendeks on kevadsuvise ning sügistalvise kollektsiooni esitlemine näljasele moepublikule Milaanos, Pariisis, Londonis ning ka New Yorgis. Kuna nõudlus „selle uue ja värske“ järele on veelgi kasvanud, on disainerid mõelnud välja innovatiivse lahenduse – kruiisikollektsioonid. Nendes kollektsioonides on vähem kärarikkaid uuendusi ning ekstreemseid lõikeid, sest riided on mõeldud eelkõige kandmiseks kruiisidel ja puhkustel. Kruiisikollektsioonid rahuldavad ideaalselt rikaste reisiarmastajate vajadusi, kes eelmisest täiskollektsioonist juba tüdinenud on. Sel aastal olid silmapaistvamad kruiisikollektsioonid Chanelil, Oscar De La Rental ning Christian Dioril.

Chaneli loovjuht Karl Lagerfeld tunnetab alati oma kuuenda meelega, kuidas publikule meele järgi olla, samal ajal rikkumata Chaneli puhast stiili. Seekord esitles ta oma kruiisikollektsiooni Miami glamuurses Raleigh hotellis. Publiku hulgas olid lisaks moeinimestele ka Chaneli muusa Diane Kruger ning tennisestaar Anna Kournikova. Karl ütles oma kollektsiooni kohta, et see show räägib publikule volüümist, lõigetest ning proportsioonidest. Riideid on püütud rikastada erinevate iseloomudega. Värvides oli kasutatud klassikalist musta ja valget ning ka neutraalseid ja kreemjaid roosasid ja beeže. Moekalt veidrad aksessuaarid panid i-le täpi, või nagu moemaailmas öeldakse“ panid W wonderful’ile“. Pilte kollektsioonist saab vaadata SIIT.

Kui on on keegi, kes oskab kruiisikollektsioonid tõeliselt glamuurseks teha, siis see on Oscar de la Renta. Meeletut värvispektrit kasutades oli peenelt valmistatud nii päevakleite, elegantseid pükse, ballikleite – kõike, mida Upper East Side'i moediivade hing ihaldaks. Oscar mängis osavalt volüümidega – oli puhvis varrukaid ning fantastilisi veelgi rohkem puhvis õhtukleite. Disaineri loomingus on ka jooni, mis nii kergelt ei kao – jätkub mängimine seksikate üks-õlg-paljas kleitidega. Ehted olid inspireeritud loodusest ning etnilised. Rohkem pilte Oscari kruiisijumalannadest saab vaadata SIIT.

Galliano, Diori peadisainer, on öelnud kuldsed sõnad: „Loovusel ei ole päritolu,“ ning seda põhimõtet rakendas ta ka oma kruiisikollektsioonis. Öeldud lausega väljendas disainer oma reisihullust ning inspiratsiooni otsimist kõikjalt maailmas. Kruiisikollektsioon refereeris 60ndate troopikat – tuunikad, kapripüksid, abstraktsed mustrid, siid ja tohutu suured ehted. Ning fantastiliselt šikid sombreerod. Aksessuaarivalik oli samuti suur ning Galliano tutvustas rahvale Diori kotte, mida ennustatakse moemaailma uueks must-have’iks. John Galliano oli oma kollektsiooniga palju mänginud ja lõbutsenud – ja see ongi ju kruiiside eesmärk! Pilte kollektsioonist saab vaadata SIIT 

/Liisa Ennuste/