Hello Kitty – kassipoeg, kes vallutas maailma

Hello Kitty – kassipoeg, kes vallutas maailma

Ta on valge, ülimalt armas ja tõenäoliselt ka kõige kuulsam kassike, keda tead. Tal on õnnestunud segi ajada nii pisikeste plikade kui ka täiskasvanud naiste pead. Buduaar heidab pilgu punase lipsukesega Hello Kitty elu- ja eduloole.

Ta on valge, ülimalt armas ja tõenäoliselt ka kõige kuulsam kassike, keda tead. Tal on õnnestunud segi ajada nii pisikeste plikade kui ka täiskasvanud naiste pead. Buduaar heidab pilgu punase lipsukesega Hello Kitty elu- ja eduloole.

Väärikas vanuses kassipoeg

Hello Kitty loojaks on jaapani disainer Yuko Shimizu, kes kujundas kassikese 1974. aastal, kui töötas Jaapani ettevõttes Sanrio. Praegu vastutab Hello Kitty välimuse eest Yuko Yamaguchi. Hello Kitty ametlik sünnipäev ongi 1. november 1974. See teeb kassi hetkeseisuga tervelt 36-aastaseks. Pikk iga kassi kohta. 

Kassike on kokku pandud lihtsatest geomeetrilistest vormidest ning tavaliselt kaunistab tema vasakut kõrva punane lipsuke, vahel ka mõni muu kaunistus. Hello Kitty on tuntuim näide jaapani kawaii-stiilist, mis keskendub esemete ja tegelaste armsuse rõhutamisele. Väikest mõõtu punapõsksed jaapani multifilmitegelased on kõik inspireeritud sellest stiilist.

Palju on räägitud Hello Kitty puuduvast suust ja ilmetust pilgust. Sanrio põhjendab suu puudumist sellega, et kassike räägib oma südamega. Ta on Sanrio saadikuks üle kogu maailma, seetõttu pole kiisuke seotud ühegi kindla keelega. 

Emotsioonitu pilk on Hello Kittyl seetõttu, et iga kassikese austaja saaks ise ette kujutada, milline on kassi tuju, ning peegeldada läbi kassi ka oma emotsioone. Sedaviisi on võimalik koos Hello Kittyga rõõmustada või kurvastada.

Hello Kitty sihtgrupiks on igaüks, kelles peitub natukenegi pisikest tüdrukut. Algul oli kassike mõeldud kaunistama väikeste neidude plastmassist rahakotte, kuid tänapäeval on Sanrio Hello Kitty tootevalik otsatu. Kassipoeg on tõesti vallutanud kõigi mandrite laste südamed. Lastekaitseorganisatsioon UNICEF andis kassile ainulaadse tiitli – laste eriline sõber.

 

Hello Kitty ja sõbrad

Hello Kitty taustalugu räägib, et kassike sündis Londonis ega olegi tegelikult jaapanlanna. Ta elab Londoni eeslinnas oma ema-isa Mary ja George White’iga. Tal on kaksikõde Mimmy, keda Hello Kittyst eristab kollane lipsuke paremal kõrval. Tegelikult on ka Hello Kitty kõigest hüüdnimi ja kassi pärisnimeks on Kitty White. Jaapanis loodud kassi inglispärast nime põhjendab asjaolu, et 1970ndatel oli briti kultuur Jaapanis väga populaarne. 

Teada on isegi kassipoja mõõdud. Nimelt kaalub Hello Kitty sama palju kui kolm õuna ja tema pikkus on täpselt viis üksteise peale asetatud õuna. Kiisu veregrupp on A. 

Sanrio tutvustab oma kassikest kui pisikest tüdrukut, kel on koolis palju sõpru. Nimelt käib kass 3. klassis. Tema hobideks on reisimine, muusika, lugemine ja oma õe Mimmy küpsetiste nautimine. Üle kõige meeldib talle uusi sõpru leida, sest neid pole Hello Kitty meelest kunagi liiga palju. Kiisukese sõprade hulka kuuluvad teiste seas jänes Kathy, ahvipärdikutest õed Timmy ja Tammy ning lilla kutsikapoiss Jody. 

1999. aastal kohtus Hello Kitty oma poiss-sõbraga, kelle nimeks on Dear Daniel. Mängukaaslased näed teineteist harva, sest Daniel on kogu aeg oma perega Aafrikas safaril. Küll aga on neil tihe kirjavahetus.

 

Tooteid igale vanusele ja maitsele

Tänu Hello Kittyle on Sanrio kaubamärk saanud maailmakuulsaks ning Hello Kitty kaubavalik on lõputu. Peamiselt on tooted mõeldud nooremale sihtgrupile, kuid need on leidnud palju austajaid ka täiskasvanud naiste seas. Meeletust valikust leiab muu hulgas käekotte, pastakaid, ehteid, kosmeetikat, aga ka röstreid, televiisoreid, riideid ja arvutivarustust. Väikesed austajad saavad mängida Hello Kitty nukkudega, vahetada kleepekaid ja kasutada koolis kassipildiga kirjutustarbeid. Teismelised ja täiskasvanud võivad end lõhnastada Hello Kitty parfüümiga või kanda Hello Kitty pildiga rõivaid ja aksessuaare.

Ameerika Pank pakub fännidele võimalust avada Hello Kitty teemaline jooksevkonto, mille tšekiraamatul ja deebetkaardil on Hello Kitty pilt.

Kassipojal on isegi omanimeline lennuk – Hello Kitty Jet, mille külgi kaunistavad samuti tema pildid. Otse loomulikult on võimalik osta Jaapani autotootjalt Daihatsult endale ka Hello Kitty auto. 2010. aastal tuli turule Hello Kitty vein, mis on mõeldud vanemale sihtgrupile. Hello Kitty veini rüübates võid taustale kuulata albumit “Hello World“, mis sisaldab parimaid kassikesest inspireeritud palasid. 

Kõige krooniks on rida Hello Kittyst inspireeritud asutusi. Jaapanis asuvad kaks teemaparki – Harmonyland ja Sanrio Puroland, kus võimalik korraldada ka Hello Kitty teemaline pulm. Abiellu on võimalik astuda roosas Hello Kitty pulmakleidis.

Taiwanis leidub restoran Hello Kitty Sweets, mille sisekujundus ja road on inspireeritud valgest kassipojast. Kõige omapärasem on ilmselt Taiwanis asuv Hello Kitty sünnitusmaja. Voodipesu, beebitekid, õdede vormid ja ka laste sünnitunnistused on kaunistatud kassipiltidega. Haigla omanik loodab, et valitud teema aitab naistel paremini taluda sünnitusega kaasnevat stressi. 

 

Hello Kitty on armsa välimuse ja südamliku sõnumiga võitnud igas vanuses sõpru kõigis maailmajagudes. Pole ka ime, sest kassikese jaoks pole häid sõpru kunagi liiga palju. Miks mitte lisada ka oma argipäeva vallatust ja värvi mõne lustaka Hello Kitty esemega?

Kaisa Ruul
Buduaar Shopping