Igikestva suhte saladus

Palju on uuritud, milles peitub õnneliku suhte võti. Ühest vastust
sellele küsimusele pole aga kindlaks on tehtud, et reeglina suhte
tuleviku määrab see, mida sa ütled oma partnerile otsustaval hetkel,
kirjutab ajakiri Cosmopolitan . Õnneliku suhte võti peitub selles, kuidas inimesed omavahel
kriisiolukoordades suhtlevad. Näiteks, kui üks partneritest kaotab
töökoha või elab üle lähedase inimese kaotuse. Tegelikult pole see just
päris nii. Hiljutine uuring näitas, et kõige õnnelikumad on need
paarid, kes suudavad positiivselt reageerida teise edusammude ja
õnnestumiste peale. “See, kuidas inimene tunnustab partneri edu, on
suhte püsivuse ja rahulolu seisukohalt kõige parem indikaator,“ ütleb
California ülikooli psühholoogiaprofessor Shelly Gable,
kes viis läbi selleteemalise uuringu. Paljastame nüüd, millist kaalu
omab positiivne suhtlemine ning mida ja kuidas öelda oma partnerile,
sest mis parata, tõsi ta on, et meie sõnadest saab alguse pikaajaline
õnnelik kooselu või kõige jubedam lahkuminek.

Palju on uuritud, milles peitub õnneliku suhte võti. Ühest vastust sellele küsimusele pole aga kindlaks on tehtud, et reeglina suhte tuleviku määrab see, mida sa ütled oma partnerile otsustaval hetkel, kirjutab ajakiri Cosmopolitan .

Õnneliku suhte võti peitub selles, kuidas inimesed omavahel kriisiolukoordades suhtlevad. Näiteks, kui üks partneritest kaotab töökoha või elab üle lähedase inimese kaotuse. Tegelikult pole see just päris nii. Hiljutine uuring näitas, et kõige õnnelikumad on need paarid, kes suudavad positiivselt reageerida teise edusammude ja õnnestumiste peale. “See, kuidas inimene tunnustab partneri edu, on suhte püsivuse ja rahulolu seisukohalt kõige parem indikaator,“ ütleb California ülikooli psühholoogiaprofessor Shelly Gable, kes viis läbi selleteemalise uuringu. Paljastame nüüd, millist kaalu omab positiivne suhtlemine ning mida ja kuidas öelda oma partnerile, sest mis parata, tõsi ta on, et meie sõnadest saab alguse pikaajaline õnnelik kooselu või kõige jubedam lahkuminek.


Jõuline ülistus

Toetav ja julgustav tagasiside ei upita ainult sinu partneri ego, vaid paneb hinde tema poolt saavutatule, ja mitte ainult – see näitab ka, kui eluterve on teie suhe.Ole tähelepanelik

Mõned võidud tunneb juba kaugelt ära (nagu uue töökoha saamine), aga ka väiksemad õnnestumised ootavad äramärkimist. Kui su mees räägib, et ülemus tunnustas tema tööd, siis ära ühma lihtsalt “ahaa”, vaid kingi talle suur tunnustav naeratus või aplodeeri sõbralikult. Ka rasketest situatsioonidest väljapääsu leidmine väärib kiitust. Kõiksugused suhtekonfliktid on just meeste jaoks eriti stressav teema, nii et kui tunnustad tema oskusi taolistest olukordadest ilusti välja tulla, võtab ta seda tõelise komplimendina.


Lase end kiita

Sina vajad samuti pjedestaalile tõstmist. Kui ta vähemalt proovib sinu edule kaasa elada, siis anna talle vastutasuks mõista, et hindad tema toetust väga, nii saab ta oma tegevusele sinu heakskiidu ning oskab ka hiljem sarnastes olukordades koos rõõmustada.

/Toimetas: Helena-Reet Ennet/