Iris Apfel – 91-aastane moeikoon!

Iris Apfel – 91-aastane moeikoon!

Iris Apfel on 91-aastane Ameerika ärinaine, moeikoon ja sisekujundaja. 

Iris Apfel on 91-aastane Ameerika ärinaine, moeikoon ja sisekujundaja. 

Rätik peas, kittel seljas – just nii kujutame ette üle 90aastast naisterahvast. Moeikoon Iris Apfel on aga selle kujutluse vastand.

New Yorgis sündinud ja elanud Iris Apfel õppis sealsamas New Yorgi ülikoolis ka kunstiajalugu. Noore naisena töötas ta Women’s Wear Daily ajakirjas ning sisekujundaja Elinor Johnsoni jaoks. Samuti assisteeris ta illustraator Robert Goodman’i

1984. aastal abiellus Iris Carl Apfeliga. Kaks aastat hiljem lõid nad tekstiile tootva firma Old World Weavers ning töötasid oma firmaga kuni 1992, mil läksid pensionile. Sel ajal töötas Iris ka restaureerimise alal ning koguni Valge Maja jaoks. Iris töötas kokku kaheksa USA presidendi jaoks: Truman, Eisenhower, Nixon, Kennedy, Johnson, Carter, Reagan ning Clinton.

Tänapäeval on Iris Apfel saanud tõeliseks moeikooniks – vaatamata oma kõrgele vanusele armastab naine ekstsentrilisust, värve, lustakust ja mängulisust. Tema kaubamärgiks on saanud suured, ümmargused, musta raamiga prillid. Ka praegusel ajal annab Iris Apfel stiili- ning muud moealast nõu. 

 

Vaata galeriist pilte sellest värvikast naisest!

 

Buduaar.ee